Kopačky

Kopačky bývalo především označení obuvi pro fotbalisty, ale ti se dnes obouvají do Nike, Adidas a Puma. Kopačky nám zůstaly především pro nedobrovolné opouštění zaměstnání nebo vztahu.

8 odpovědí na “Kopačky”

  1. To je jako se slovem botička – je to jednak označení pro botu malé velikosti (optimálně asi pro děti), ale zároveň také pro sakci řidiče, který zaparkoval své vozidlo tam, kde nemělo co dělat.

    Rozhodně bylo by fajn, kdyby na světě existovaly značky jen typu Nike, Adidas nebo Puma; bohužel značek je mnoho a člověk už ani neví, která je lepší…

  2. Já bych asi napsal „obuvi“ s měkkým – žena ne, nůše ne, píseň ne, vypadá to na kost. Ovšem nejlíp to zní skloňováno dle vzoru píseň: „označení obuvě pro fotbalisty“. Zařazuji si do soukromých pravidel.

  3. Když jsem byl malý, zdálo se mi, že všechny ženy jsou krásné a všichni muži jsou oškliví. Hloubal jsem nad tím, proč jsou ženy tak hloupé, že si vůbec něco s těmi ošklivci začínají. Když jsem si myslel, že jsem tomu přišel na kloub, začal jsem dostávat od děvčat jedny kopačky za druhými. Posléze mi došlo, že s kopačkami nesmím skrblit a začal jsem kopačky i rozdávat. Jeden z mých kolegů mě seznámil s teorií, že navazování vztahu má obvykle tři etapy: rekognoskáž, kontaktáž, blamáž. Trvalo to velmi dlouho, než jsem pochopil, že všechno může být jinak, ale to jsem nejprve musel najít tu správnou a jedinou.

  4. S tou teorií, o které píše Jožin, přišel Milan Kundera, který, soudě podle jména, je na ženské plémě jistě odborník.

  5. Pane Palasi, prošlápl jste tím překročením jazykového bludného kořene i odbočku do národního podniku BOTANA.

    Dnes by asi byla nějaká ADIDASANA či PUMANA, ale ostruhy si vydobyla v mých očích jen ההגנה.

    Šalom, T.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *