Abstraktní

Po spoustě konkrétních kladiv, kecek a análních ventilací zatoužili někteří kolegové po duchovnu a pustili se do Heideggera. Vycházím vstříc možností podívat se na zoubek Abstraktnu. Abs je jasně absolutní, Trakt je traktát a pokud má někdo lepší vysvětlení, nechť se pochlubí.

14 odpovědí na “Abstraktní”

 1. Abstraktno je absence konkrétna. Abstraktně je mi to jasné, ale konkrétně to nedovedu lépe vysvětlit.

 2. Abstraktní řeči jsou řeči z hladu. Vznikají jako ABSTinenční příznaky trávicího TRAKTu.

 3. Pojem absoultno řadím mezi nejabstraktnější pojmy, které znám. Čtení některých traktátů potěší, čtení jiných může způsobit poruchy trávicího traktu.

 4. Vladimíre, ty mi pojem abstraktna zamlžuješ. Abstrahujeme-li absolutně od všeho, konkrétně tím nic nevyřešíme. Stejného efektu totiž s nulovým úsilím dosáhneme, když se na vše vyresignujeme.

 5. Chtěl jsem jen řící, že podle mého názoru žádné absolutno neexistuje, to však není důvod, abych se na vše vydresinkoval.

 6. Fyzikové používají absolutní nulu při měření teplot podle Kelvina a při teplotách k ní blízkých jsou některé materiály supravodivé, to už pokusně ověřili. Jsou to koumáci.

 7. Absolutně funkční traktor byla donedávna věc představitelná pouze po absorbci značného množství absinthu. Tenkrát po šichtě, v příjemném a kreativním prostředí hospodském vzniklo slovo abstraktní

 8. Ouplně abstraktní přátelé po internetu být nemusíme, už jsem se s jedním slovodníkem osobně setkal. A to U Kaštanu na Břevnově v Pr. a zvu v nové sezóně. Opět vždy první čtvrtek v měsíci hraje a zpívá a mluví Jan Burian. A dneska jdu do Souterrainu, hraje tam moje skorovlastní kapela Extempore.
  Což je bigbít. Zvu, vstupné jsem stanovil dobrovolné.

 9. Díky za pozvání, to zní dobře, nicméně, nevím jak ostatní, ale mám tolik konktrétních vztahů a vazeb, že mne abstraktno baví. (o:

 10. Jana Buriana mám rád a bigbít mi nevadí. Hlavně U Kaštanu nezaložte nějakou novou stranu, jen se koukněte, kam to pak vede.

 11. Tenhle truck má ABS.
  Já bych klidně na slovodňácké „rande“ přišla a jistě nejsem sama. Problém bude v tom, že to máme mnozí trochu z ruky.

 12. Schopnost abstrakce, tedy zobecňování, nás lidi vydělila z říše zvířat. Nemám jednoznačný názor na to, zda lidské plemeno je proto postaveno na vyšším šprinclíku hierarchie živočišné říše. Domyšleno k absurdnímu závěru máme cosi společného s lumíky – instinktivní jednání vedoucí k sebedestrukci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *