Autoškola

Haryk posílá zamyšlení nad slovem Autoškola a přání všeho dobrého v roce 2008.

Jakápak autoškola? Copak se v ní školí automobily? Tam se přece školí řidiči. Tak škola řidičů nebo řidičská škola. Zavést do toho pořádek, to je příkaz dne! Ať už je v tom jednou, sakra, jasno.

J.P. připodotýká: Řidičská škola na rozdíl od autoškoly nediskriminuje motorky.

45 odpovědí na “Autoškola”

 1. Složeniny byly vždycky podezřelé: chozrasčot, politruk, kazišuk a Kotěnočkin. A vodováha. A senoseč. K rezoluci za likvidaci autoškol se připojuji.

 2. <tag> nevím, rezoluce za likvidaci? Obávám se, že je to slovakismus. Autoškola se vžila, koloťuk a holomráz také. V autoškole se se neučí řidiči, ale jejich embrya. Pravda s výjimkou povinného školení řidičů profesionálů.
  N.B. SlovoDne je také složenina !

 3. Místo autoškoly autodidakti! Autoškoly jen pro autisty. Též zákaz autoerotiky v autech! Auvajs!

 4. Rušit autoškoly v žádném případě!Spíše tady vidím nutnost zavést
  autojesle a autoškolky s povinnou docházkou.A kdo nechce řídit jakýkoliv
  dopravní prostředek bude muset složit chodecké zkoušky.
  Autodidakt v oboru doprava na pozemních komunikacích rovná se
  autodestruktor,případně pachatel autodafé.

 5. Tatínek míval auto R 8, ale nebylo členem Svazu spisovatelů, takže to byl asi pouhý grafoman, ale možná že z politických důvodů psalo pouze do šuplíku v garáži.

 6. Seňorita Rita, širých llanos autorita! Naše česká autorita mívá zájem o koryta. A co šachový automat, nebo autopat? Pro samé praní se česká pračka automatka k šachu ani nedostane.

 7. No a co motoškoda? Sice to taky zavání školením motorů, ale aspoň nejsou diskriminováni motorkáři a mopedáři (ještě existují mopedy?) Ale jesle a školy pro nové řidiče bych určitě zavedla. To je fakt dobrý nápad. Přeji všem pěkný den první v roce osmém. Buďte zdrávi.

 8. Automatka je přece jediná vhodná matka pro autošroubky, ne…, anebo taky matka, která si své potomstvo dělá sama…
  Jinak o seňoritách zde

  VELKÉ SJEDNOCENÍ

  Doňa Soňa
  z Portobella
  I sličná slečna
  Isabella
  Teď střídají se na tyči
  U nás

  V hospodě
  na Poříčí…

  Pokud to někoho zajímá

 9. Tanyny u tyče
  To se mě netýče
  Seňority
  Já mám v řiti
  Ať jde Doňa Isabella
  Z Portobella
  Do prdela
  Kačena z Vesmíru! Ta jí má!!!
  (Pokud to někoho zajímá)

 10. Jiřince se zřejmě povedl téměř Freudovský překlep. O Kačenách z vesmíru (nebo aspoň z višně) spadlých by mi Gabriel pojednat nedovolil, co se tyčí týče nutno vztyčit mantinely, aby nesváděly k plytkým rýmům o zadeli. Představa matky, která automaticky parthenogenezí šíří své potomstvo vesmírem je ošklivá sci-fi. To jsme to, my hrdé feministky, dopracovaly! Musím to na vás nahlásit pí Šiklové!(pokud ji, nebo někoho jiného, to bude zajímat).

 11. Věrko, hrdé feministky by se neponižovali především psali měkká i jako já v ponižování a psaní. Soudružku Šiklovou mi sem netahejte, její argumentace o tom, že je Janouch profesorem spočívala v tom, že to viděla u něj na dveřích.

 12. Jirko, dveře přece lhát nemohou! Šiklovou mi hned zkraje mého řádění zde přiřknul některý z místních koryfejů (patrně sám Gabriel), od té doby se s ní s potěšením oháním (a musíte sám uznat, že mi padne jak ulitá!).

 13. Podle toho,. jak se u nás jezdí, to vypadá, že v autoškole se každý školí sám, tuhle jsem za jedním autoškoláckým vozem jel, na stopce nezastavili, na křižovatce nehodili blinkr. Podle hesla gnoti se auton se mladí adepti sami školí. A tak jsem si vzpomněl na anglický výraz ¨selfmademan“ – muž, který se udělal.

 14. Ale fuj. Pan učitel zřejmě pochopil, že má před sebou nebroušený diamant, který se v běžném provozu obrousí sám. Koneckonců je to převládající trend výchovy dětí, proč to neuplatnit i u dospělých?

 15. U nás se říká, fuj, to je dobré..,jinak jako insitní autodidakt nevím samozřejmě jakou Šikulovou to máte na svých ctěných myslích, s Kačenou z Vesmíru mám problém stejný, nebo že by Kačena Šikulová.?? Bydlím až za Vysočinou.., takže se moc nedivte, úplně všechno se na Moravu nikdy nedostane…..Ještě jedna hloupá otázka.., je to prosím veřejné fórum ..??

 16. Ano, ta hora se zove Ještěd. Již co dítko školou povinné jsem to pochytila v mimoškolních aktivitách. A selfmademan je prý člověk, kterej je sám od sebe blbej.

 17. Paní Diblíková, nerad Vám odporuji, ale 15.8.07 jste na tomto fóru Šiklovou vytáhla jako protikoště sama. Nepodsouvejte mi tedy skutky, jichž bych nebyl schopen, leda ve snu.

 18. To Mrs Diblick. Vaši českou horu, prosím vraťte do rubriky Maniak neb jinak by se mohlo vůkol rozprostřít zmatečné žvanivo tzv. ZetŽet.
  To Gabriel. Skutkosny patří do kategorie Nadějné vyhlídky nebo Velké širé rodné lány….??

 19. Kačena z Vesmíru je mladá paní Kateřina, která čepuje v restauraci Vesmír v Jevíčku. Jsem polichocen, jak prvoplánová nestoudnost vyzněla poeticky či jinotajně. Skvělá analýza podobných jevů viz Mukařovský: Estetická funkce, norma a hodnota jako sociální fakty.

 20. Kolego wbgardene, koho vlastně oslovujete Mrs.Diblick? Je v tom nějaký komplex? Nějak se Vás dotkla? Sem s tím, ať ji pošleme kam patří! Přestaňte prosím oslovovat paní Diblíkovou tak nezdvořile, že bych si brachiálně orientovanou obranu dovedl představit i ve snu.

 21. Stranickost ve vědě a v umění, 1949; Úvod do estetiky, 1949; To jsou jiná stěžejní díla J. Mukařovského,rektora UK, kata mnohých českých vědců.

 22. Milému principálovi,
  těžko byste uvěřil, že leza pod duchnu, často si vzpomenu s lítostí na všechny bytosti naplněné chladnokrevností.Do snů mi však povětšinou přicházejí buď krasavice nebo pokrmy.Ranní frustraci přebíjím kofeinem, nikotinem a ušlechtilými předsevzetími.

 23. S dámě vrozenou logikou volám: Tak vidíte, Gabrieli, že jsem měla pravdu! Kdo s tím začal? Kdo vytáh to koště? Já jsem se jen štítila autoritou! Jinak dík za odkaz a nic ve zlým, taky si nemůžu všechno, co se mi nehodí, pamatovat, žejo?

 24. Cio se týče té Mrs, mám za to, že kolega wbg se zhlídnul v Ordinaci v růžové zahradě, tam se to Mrsama jen hemží. (Mrs skloňujeme jako prs, takže tvar Mrsy jsem zamítla jako zast., kniž.). Nebo snad Mrsmi? jako myšmi? Pak by to musela být Mrš, a to bych se opravdu urazila.

 25. Ale to je nedorozumění, kolego Gabrieli. Proč si myslíte, že oslovení Mrs. Diblick je nezdvořilé ? Já si skoro myslím opak. Jednak paní Věra používá většinou anglické předložky, že, a pak toho mívá obvykle hodně, protože odpovídá většinou nadvakrát.. Takže se mi to nějak pospojovalo. Mrs. Di Blick. Jsou zde pochopitelně borci, kteří odpovídají na třikrát, i na vícekrát…., ale pokud se to nezamlouvá, tak samozřejmě mea culpa, případně ŽTS, tedy Žádám Trest Smrti….Co se týče komplexů jsem myslím komplexní.
  Jinak ze všech Kačen se mi zatím nejvíc zamlouvala jedna slovenská, po které lovec vystřelil a ona samozřejmě letěla dál. Lovec suše poznamenal: Len si leť sprostá, s prestreleným srdcom….
  Paralelní Vesmír v Jevíčku je dobrý, tady ve vedlejší dědině mají zase Zemskou osu, každý pátek u nás na Poříčí snědulky /opak sněhurek/ od Prešova předvádějí Velké sjednocení a černých děr je vůbec vůkol habaděj, dokonce jsem kdysi panu Hawkingovi nabídl tezi – máš-li chuť na černou díru, nemusíš hned do vesmíru…- která by jistě velmi šetřila peníze daňových poplatníků, ale překladatelé to nějak domrvili, takže se má teorie minula dost účinkem. Jak je vidět, tak o Všehomír docela pečujeme, takže rozmanité katy byť esteticko normativní nebo snad sociálně faktické ani nepotřebujem, že. My kdysi, když se to ještě moc nenosilo, a ani nesmělo moc nosit, jsme požívali jenom SRO – S Rýmy Obezřetně….

 26. Asi ano a automaticky adorovanými autoritativně až agresivně absolutně adoptovanými aristokraty…
  Mí oblíbení Rambo I, Švarcenegr, Eastwood, Haas, Werich, BB, CC a Janžurová….takže víc než 2 až 3 hodiny ročně u bedny nestrávím a zahrad mám někdy plné zuby a opravdu musím říct , že krásných minimálně celoevropsky když ne celosvětově, takže žádná růžová…, paní, s tou pentlí musíte na někoho jiného……

 27. Co nas to autentický autokrat? Když z Václaváku vyhoděj stánky s pečbuřtama, budou místo nich parkovací automaty s párkama?

 28. v autoškole se učí jedině automatika maximálně autodílny. a jestli si tu někdo myslí něco jinýho, tak je, nezlobte se na mě, pěkně natvrdlej!

 29. Šlápl jsem vedle, přišedše s autoškolou. Představoval jsem si, že se bude diskutovat o slovu dne.

 30. Haryku, přišedše asi Gabrielovi vyrazí dech nebo aspoň pupínky podobné pásovému oparu. Ale vždyť víte, jak končí debaty na slovu dne. Od Rostislava jsme se kdysi dostali až k narudlým havranům a erekci v roští, tak proč by autoškola měla mít nějaké výjimky?

 31. Haryku, i kdyby se autoškoly přejmenovaly na řidičské školy, kvalitu nových řidičů tím nezvýšíme. Je mi líto těch nových řidičů, kteří někoho zabijí nebo zmrzačí dříve, než se naučí řídit. Nezřídka zabijí či zmrzačí i sebe. Z osobní zkušenosti vím, že řízení auta jsem pochopil až po absolvování školy smyků, kdy podle pokynů instruktora jsem projížděl stále větší rychlostí vytyčenou slalomovou dráhu na zledovatělém velkém volném parkovišti. Tam jsem teprve poznal, jak se auto chová při smyku a nacvičil jsem si, jak smyk zvládat. Tuto znalost musí mít řidič v podvědomí a musí též získat pokoru, aby si uvědomil, že když pojede rychleji, že ne vždy do cíle cesty dojede dříve, pokud tam vůbec se zdravou kůží dojede.

 32. Nojo, škola smyků. Před třemi léty ji udělali asi na týden na Letenské pláni a od tý doby to tam ještě furt klouže, takže mě Lůca školí průběžně, kdykoli zaprší. P.S. Lůca přeje své jmenovkyni do nového roku samé HAF HAF.

 33. Když už došla řeč na smyky, tak vám prozradím, že já jsem si školu smyků odbyl v padesátých letech minulého století při jízdách embéčkem za lyžováním – ve stoupání z Chomutova na Kovářskou. V poslední fázi, při klesání lesní silnicí ke Kovářské, to už byl jeden souvislý smyk, který jsem vyrovnával ani nevím jak. Řidičský průkaz mám od roku 1946, od té doby až do cestování na Kovářskou, jsem si ani jednou pořádně nezasmykl. Nepořádně asi dvakrát, bez následků.

 34. Smyk po našimu je individuum , co se smyka. Když jsem třeba přišel ze školy domu později než bylo žádoucí, tak stařenka pravili, že sem smyk, bo se smykam a já jsem se jenom někde zakecal. Potom se taky chodilo později domů z rozmanitých kroužků, hlavně z foto, protože bylo třeba ty fotoobjekty poznat blíž a nejen přes objektiv a teď zas třeba zasedání SAV – stínová akademie věd, se může též protáhnout i přes půlnoc.., atd. Doufám, že jednou řečník v krematoriu mi řekne, že se smykam… Škola smyku by v mém pojetí mohla znamenat školu loudavých….

 35. Milý Haryku, v padesátých letech minulého století jste jezdil embéčkem maximálně ve svých erotických snech, neb Škoda 1000 MB se začala vyrábět až v r. 1964. To jako kdybyste napsal, že si Karel IV. nasadil kontaktní čočky. Říká se tomu anachronismus. Teda, pokud jste nejezdil lyžovat vozem Mercedes-Benz

 36. Jirko, díky, že jste mě usměrnil a uvedl do reality. Byla to leta šedesátá. Minulost se mi zplošťuje do jednoho balíku.

 37. Bodejť byse minulost nezplošťovala,když se jedná o události,které se
  odehrály v mnulém století.

 38. V minulém tisíciletí.., a zploštěný balík z toho by měli na poště jistě radost, vleze se do okýnka…ale jinak…

  RELATIVITA

  Běduje Einstein běduje
  že vesmír se mu smršťuje

  když mladý byl a začínal
  všehomír se rozpínal

  Einsteinka
  však odpověď má hned
  co se ti dědku zmenšuje
  vůbec není
  svět

  pokud to někoho zajímá…

 39. Jiřulko, snažila jsem se o komentář ve slovudne Mens, ovšem z nějakého důvodu ani po třetím napsání a odeslání se nic nedělo. Snad se mi to podaří teď. Jen jsem chtěla přispět do databanky sentencí „nech ty nehty a mel tu meltu“. Možná vám to někdy k něčemu bude – nebo taky ne.

 40. Tak Aťo, to jsou ty záhady mezi plusem a zemí, jak říkáme my elektrikáři, přece jen se Vám podařilo vítězství ducha nad informatikou.

 41. Věro, klid, za blbce je jenom jedna; tím více u zbývajících dvou vynikne intelektuální úroveň.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *