Babička

Ondyno si v Lidovkách stěžovali na zglajchštaltování Babičky…
Chuděra, už nesmí ani šukat po domě 🙁
To nechají ten dům zpustnout?

Jarek

22 odpovědí na “Babička”

 1. Ona totiž neuměla plavat a navíc šišlala, takže její výkřik Už plavu! se změnil ve kvílení, když zjistila, že se spíš už topí.

 2. Obrázekpovažuji za zřetelnou ukázku toho, co dokáže s obličejem udělat šikovný stylissta (na Slovensku písaj a čítaj „stajlista“), popř. vizážista. Výsledek je ohromující – tvář takto vypadá daleko lépe. Šátek působí poněkud rušivě, ale kdyby se sejmul a z čela a spánků kdyby se odstranilo něco vlasů ….

 3. Ach jo. Už na první pokus mi to udělalo písmenka přes celou obrazovku, takže radši švagrovi, kterému jsem to chtěla poslat, neb by se mu to asi moc líbilo, řeknu, ať si to najde sám. Ale moc děkuju za ochotu. Holt, pokud to nemá aspoň šroubek, kterým by se dalo kvedlat a případně strhnout závit, tak to není nic pro mě. Třeba mám zase jiné kvality (už aby se konečně projevily, než bude definitivně utrum). Jiřulka má u mě velké ++++ za charitu. To mi připomíná, že jsem tůhle dávala dvacku žebravé babce s velkým psem (já jsem přes ty pesany) a vona, baba, povídá, jestli nemám papírový peníze. Tak jsem v duchu řekla sprosté slovo a dvacku si nechala. Doufám, že se Jiřulka podobně nezatvrdí.

 4. 1. Umístit kuzor na začátek textu
  2. Zmáčknout levou packu myši
  3. Jet myší až na konec textu (text se zvýrazňuje)
  4. Pustit myši packu (text je zvýrazněn = označen)
  5. Zmáčknout Ctrl, držet, zmáčknout C, pustit obě klávesy (text je zkopírován do schránky)
  Když je text ve schránce, lze ho vložit kam se nám zlíbí – do poštovní zprávy, do textového editoru (Word, notepad…) takto:
  6. Otevřít poštu, Word notepad…
  7. Umístit kuzor vlevo nahoru do okna
  8. Zmáčknout Ctrl, držet, zmáčknout V, pustit obě klávesy.
  9. A je to

 5. Dodatek k preciznímu, leč stále neúplnému návodu: opakuji, co jsem opakoval, vše z internetu vkládat výhradně do souboru typu *.txt
  Ty velký písmenka byly způsobeny příkazama schovanýma za textem, zejména word je poslouchá, ale blbě. Dá se uložit kamkoliv, ale nejdřív do *.txt, pak opakovat výšezmíněný postup a teprve ten finalizovati wordem.

 6. Rovnou a bez chyb schlamstnou předmětný text následující aplikace: Ami Pro 3.1, Lotus 1-2-3 verze 4.01, Word 97, Excel 97, Notepad, Seznam Email, Thunderbird. Dokonce ho spolkne i AutoCad LT verze 1. Editory HTML jsem nepokoušel. U tabulkových procesorů pozor na dvojtečky a pomlčky, mohly by si (tabulkáče) myslet, že chceme počítat.
  Čerstvý schody neznám a nevím, co to je. Přihodilo se snad nějak, že bezděčně machruju?

 7. Čerstvý schody je poměrně málo známá kapela z Pelhřimova, našel jsem ji na bandzone tečka cz pomocí svých osvědčených metod vyhledávání a v jedné její písničce zaznělo:

  Kdo jinému jámu, jámu, sám do ní sám

  To jsem nikde jinde neslyšel a zdálo se mi pravděpodobné, že si to vymysleli, odpovídá to stylu jejích mnohdy velmi drsných textů. Ne-li přímo od nich, bylo by zajímavé vystopovat, kudy se tato úprava jinak velmi známého rčení dostala do vašeho příspěvku. Soudím také, že jste značně nadprůměrně hudebně ovlivněn.

  S první částí vašeho příspěvku si dovolím částečně nesouhlasit, aniž bych chtěl suplovat našeho milovaného Gabriela. Ve vašem výčtu aplikací, které text nakopírovaný výše uvedenou metodou zbaví příkazů schovaných za textem, chybí slovodne. Před amipro v jakékoliv verzi důrazně varuji. Nebožáky, kteří v amipro dělat musí, upřímě lituji, i j jsem kdysivá byl nucen povinně pracovat v amipro, vím o tom svoje. Lotus a tuderbird neznám a pochybuji, že by je znali uživatelé, mezi něž bych řadil Věru Diblíkovou a sebe. Naopak právě word, excel, mnohé html editory (a zřejmě i další progamy, které neznám) a powerpoint, nejen že příkazy schované za textem do nich vloženým nejen chybně interpretují, ale v hojné míře také vytvářejí.
  Rozhodně se nemůžu vydávat za pokročilého uživatele pc, ale právě proto doporučuji notepad, protože ten je skutečně téměř v každém pc k dispozici a má jen minimum záludností, takže i já, jinak zaostalý zastydlý začátečník, jsem schopen v něm pracovat.Tím samozřejmě nechci vyvolat dojem, že moji oblíbenou Věru Diblíkovou považuji za začátečnici.

 8. Ani já se za začátečnici nepovažuji, do toho mi ještě hodně chybí. Bohužel. (kupř. ani netuším, co je notepad, a obávám se, že i kdybyste mi to vysvětlili, nepochopila bych). Chápu, že jsem tím ztratila i těch pár mně nakloněných, ale takový je holt život a starýho psa novým atd. Snažím se aspoň uchovávat pár návyků z dětství a mládí, ale … Naštěstí je příroda milosrdná a mnohé si jeden (jedna, jedno) obvykle nepřipouští a mnohdy už ani neuvědomuje. Ale to už je téma, které hraničí … Leč přesto mi nechybí veselá mysl, když si sem tam na ni vzpomenu.

 9. „Kdo jinému jámu, jámu, sám do ní sám“ jsem kdysi zaslechl v jakési bandě skautů z Ústí nad Labem, kteří se tehdy vydávali za pionýry, turistický kroužek nebo tak nějak. Jak se to dostalo z Pelhřimova do Ústí nebo naopak netuším.

 10. Stařenko, myslím, že k tomu stajlistovi mají i visagistu. Ale pro gnoči a činžano není třeba nikam jezdit, to maj i u nás v samče. Je hrozný, že už moji pra- a rodiče střídavě brunátněli hněvem nebo smíchy nad podobným jazykovým kutilstvím, ale aspoň v rádiu bývali lidé, kteří buď měli základy světových jazyků, nebo nebyli líní se zeptat na výslovnost. Dnes holt ale zase vědí, co je notepad a mají zato, že si vystačí s angličtinou, a to mají obvykle pravdu. Koneckonců ani s tou češtinou to nijak nepřehánějí, tušíce, že jim ve světě moc platná není.

 11. Milá Věro, ač jsem v používání počítače velmi nešikovný, mám rekordní úspěchy v získávání nedobrých zkušeností, které nesprávným použitím vznikají, včetně drastických účinků na ajťáky. Několik jsem dohnal k projevům těžkých depresí s katastrofálními následky. Nebyli schopni unést tíhu faktu, že dokážu během několika dnů zhroutit počítačovou síť, kterou oni několik let zajišťovali proti všem možným i nemožným způsobům, jak ji zhroutit. Já bez snahy se jim vysmát nebo je poškodit najdu vždy velmi jednoduchou metodu, která ani není chybná, jen o ní neuvažovali.

  Přestože čeština je můj rodný a milovaný jazyk, je v ní mnoho oborů, jejichž terminologii a publikace čtu stejně dobře v angličtině jako v češtině. Tím chci říct, že i kdyby byly v riiouskpionžštině, četl bych je stejně dobře, tedy s naprostým nepochopením, co znamenají slova, věty a kapitoly. Jak je ta čeština krásná, když můžu formulovat větu „Vidím stejně dobře na obě oči“ a má to skoro stejný význam, jako „vidím na obě oči stejně mizerně“

 12. Holt je z toho vidět, že bychom se bez příslovcí obešli a jen bychom byli stručnější, což nám ukecaným by bylo líto. V závěru jedné z Thilo Sarrazinových knih (vřele doporučuji všem přečíst byť jen jako námět k přemýšlení) je „autor raucht nich mehr (aber auch nicht venig).“

 13. Jiřulko, nesahejte mi na Gabriela!!!! To je furt čeština sem čeština tam, ale místo abysme (nebo abyjsme, kruci, teď nevím, možná aby jsme?) byli rádi, že nás někdo usměrní (usmněrní?), tak každý hned kejhá. Já to myslím vážně, mně Gabriel chybí, a to nejen kvůli gramatice. On se mě dokonce dvakrát zastal (Věra Diblíková třikrát), takové ojedinělé jedince já budu vždycky bránit. Vehementně.
  Pokud jde ovšem o AmiPro, vřele s Vámi souhlasím – byl to tenkrát masivní a masový masakr. Myslela jsem, že už od toho všichni utekli, a ono néé? Já pamatuju ještě T602. A jehličkovou tiskárnu. No, PDF je ostatně taky radost.
  A jiřulko, souhlasím s Vámi (i s ostatními slovodníky, že čeština je jazyk fajn, krásný a šikovný, ale jednotlivé oborové češtiny jsou hrůzné.
  Věro, některá přísloví považuju za blbá – není pravda to o starém psovi Jste přece přes psy – i já, i já), právě tak jako to o tom ptákovi, co dál doskáče. O tom, kdo má za tři, už vůbec nemluvě. Já nemluvíc.

 14. Milá Stařenko, schválně jsem si pročetl celý sloupek hesla Babička a musím zvolat: Na Jiřulku mi nesahejte!!!!!!! On se přece o Gabrielovi jen zmínil. Tak se ho tímto zastávám , neboť byl Vámi napaden neprávem.
  Protož, věrný křesťane, hledaj pravdy, slyš pravdu, uč sě pravdě, miluj pravdu, prav pravdu, drž pravdu, braň pravdy až do smrti: nebť pravda tě vysvobodí od hřiecha, od ďábla, od smrti dušě a konečně od smrti věčné, jenž jest odlúčenie věčné od milosti Božie… (Jan Hus: Výklad viery 1412)

 15. PRAVDISTA český

  Já mám pravdu rád
  jen s pravdou chci já
  spát
  snídat taky obědvat
  k večeři si pravdu
  dát
  na mou
  věru

  Ale jen tu svoji pravdu chci já
  znát
  na tu vaši
  na tu
  se
  můžu vykašlat …

  Pokud to někoho zajímá…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *