Babyboom

Z médií stále častěji slýchám slovo bejbybům. V tisku jsem to slovo nezaznamenal, asi by se objevilo stydlivě jako babyboom, ale mohu se mýlit. Mne to slovo zaujalo, neb se objevilo po létech stálého rušení jeslí, školek, škol a dětských lázeňských zařízení, dokonce o pediatrech se mluví, že jsou na vymření, protože jejich specializace už před drahnou dobou zmizela z lékařských fakult a snahu specializovat se na pediatrii pak projevila jen hrstka lékařů a lékařek, kteří buď bejbybům tušili, anebo se na gerontologii nedostali.

Bejbybům možná ukončí i letošní okurkovou sezónu, tak je nejvyšší čas se naň připravit.

Jožin.

13 odpovědí na “Babyboom”

 1. Babyboom je něco jako El Niňo, cyklicky se vracející jev (slovensky jau – nespojovat s poslankyní Jau-jau),zhruba v letech 1941-45, 73- 77, 2005 – ? V mezinárodním babyspeaku je to oznámení, že mimčo opět vypadlo z kočárku.

 2. Lahvaku, opakem velkého třesku by bylo smrštění vesmíru do nulového objemu. Zatím se ale vesmír rozpíná, tak jsou astronomové v pohodě.

 3. Vše souvisí se vším. Bejbybům je populační exploze, když odezní nastane populační imploze?

 4. Opakem velkého třesku je malý netřesk. Víte že netřesky jsou příbuzné s hrobníčky?

 5. Dalším možným opakem velkého třesku je velký vslůůp, který se odehraje před velkým třeskem, to když se předchozí vesmír zhroutí do jediného bodu. Už několik takových vesmírů se zhroutilo, když nemohly vydržet neutuchající koncert naší kapely
  http://www.tyls.cz
  která existuje odjakživa a máme nové zprávy v historii i další novinky, tam to je podrobně.

 6. Tak Jiřulko, to jste neměl, schází mi tak na začátku Vašeho příspěvku. Tak aspoň pozdrav Zelí pro celý okres!

 7. Tak jsem dojat k slzám, krzevá pobyt v nemocnici a pak dovči tady pauzíruju a on si na moje starší příspěvky někdo pamatuje! A hned dva! No to bych rád nějak odměnil ! Jak ? Námětněte !

 8. Lahvaku, netřesk výběžkatý je s hrobníčkem bílým nebo plnokvětým příbuzný asi tak jako perlorodka s živorodkou. Tlusticovití jsou sukulenty a jediný zástupce lahvákovitých je sakulent.

 9. Dostatečnou doměnou mi je Váš návrat na Slovodne. Tak se mějte hezky a těším se na další příspěvky.

 10. Netřesk – sempervivum – vždy živý. Ale dává se opravdu na hroby, taky na střechy a sluší jim to na skalkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *