Barca

Jsem v Barcelone na konferenci (1), nemam hacky a carky, nemam ani cas.

(1) Konference neni o lingvistice, ale o hazardu (sazky a poker)
Po návratu: přežil jsem nástrahy velkoměsta a přivezl si chřipku. Přežil i kolega, který vyhrál v kasinu 18.000 EUR a okamžitě byl o ně před vchodem (východem) okraden mafiány spolupracujícími s personálem kasina.

41 odpovědí na “Barca”

 1. Ahoj Barčo bez háčku,
  tedy Barco naše.
  Hazard, to je nemoc již,
  ty máš pěkně za ušima,
  konference se Ti zkráti,
  do kasina chceš spěchati.
  Z Barcelony domů běž,
  jinak o všechno přijdeš.

 2. V Barceloně mají konferenci
  Ti svěcení i ti posvěcenci
  Ostatní v česku musí do práce
  Aby jim úspory nežrala inflace

 3. AJ… ptákovina

  Bohumila
  Nejen Bohu
  Byla milá

  Přiznám se
  Že mě trochu taky

  Máme spolu dětí
  Mraky

  Teď však trápení se
  Ve mně množí

  Ta děcka jsou totiž
  Boží …

  /pokud to někoho zajímá…/

 4. A za všechno může Hus!!!
  Kvůlivá němu si kolega není jistý, zda ho pozdravem na konci mailu nenabádám k zodpovědnější osobní hygieně, ale bylo by jasné, že mu přeji aby se měl (hezky).

 5. Milý Kamio, inflace se chová neutrálně: požírá úspory úplně stejně jak těm, co nechodí do práce, tak těm, co chodí do práce, pokud nějaké úspory vůbec mají. Při dnešních úrocích v bance je téměř jedno, zda ty peníze leží doma ve strožoku nebo zda jsou uloženy v bance. Stačí si totiž započítat náklady na uložení peněz – čas strávený čekáním ve frontě u přepážky krát rozumná sazba za minutu plus náklady na cestu do banky plus náklady na transakci, které si započítá banka. Cesta do banky se tak vyplatí pouze s vysokou částkou peněz, ale kde ji vzít a přitom nekrást.

 6. Barča je známé doupě filatelistů seniorů (teda bursa v Domě barikádníků) a diskochtivých juniorů. Ňákej ten jednorukej bandita se tam jistě taky najde. Ale to asi nebude sídlo té ctihodné asociace, o níž se zmiňuje pan šéf. Pak ještě Werichova pohádka Lakomá Barka. Jinak dávám přednost značce Branca a jejímu propagátorovi s bílou šálou. Též jsem přívrženkyní Brancaleonovy armády. BRANCA,. BRANCA, BRANCA, LEON, LEON, LEON!!!!

 7. Ad Rejpalka, nemáte snad na ctěné mysli extrémní formy osobní hygieny např. kastraci či jinou sterilizaci..???
  Ad VD, pan doktor Fernet to kdysi vymyslel velmi dobře, jeho FERNET BRANCA…, no, ovšem až češi dotáhli celou věc k excelentním koncům, takový citrusáček, to je lepidýlko…..

 8. Největší inflaci nám zařídil hradní pán devalvací koruny. Ta nynější je, jak se říkalo, plíživá.
  Přeji vám, abyste v Barce vymyslili co bude dál do budoucna jestli nám ani sázky nepomohou.

 9. Dovoluji si nesouhlasit. Koruna tvrdne, někdy až nezodpovědně, chtělo by se říci stejně jako já. Ale u mne se pochopitelně jedná o pouhopouhou přípravu na rigor mortis….

 10. Milý wbgardene, až takovou zodpovědnost bych si nedovolila od nikoho žádat!
  Zato Vy, prosím, berte svou přípravu na rigor mortis zodpovědně – nejlépe se začíná u jater…

 11. Aťo, dík, neznala jsem, přečetla jsem, žasla jsem. Od zítřka už nikdy jinak. Dnes si ještě pár háčků a čárek naposledy užiji…

 12. No tak dobrá, jednu antireformační…..

  Mistr Jan Hus
  byl vola kus

  Pro tu jeho drzou tlamu
  podpálili pod ním
  slámu

  Protivil se církvi svaté
  a ty jeho konce
  znáte…..

 13. Nevím, kam Gabrielovi odpovědět na jeho šťouch se zrcadlem, jestli do Už neporostou, nebo Výduť, nebo Splakat nad zrcadlem. Rozhodně to mebylo mazáníé medu kolem huby, tím jsem si jistá. Aber nichts fuer unguat.

 14. S veškerou úctou ke vší páně Gabrielově intelektuální bezůhonnosti, myslím si, že ve vašem ozrcadleném jistě převydutém případě, jemu arbitru výsostnému, šlo pouze o kozy, tzn. o znaky druhotně pohlavní. Vzhledem k existenci znaků prvotních, je to pouhý mouch, šidítko pro rozmazlená děcka všelikého věku…..unter der laternen…

 15. WBG možná ani neměl na mysli Lily Marlen, ale přesto mi připomněl: Kde jsou ty slibované sprostonárodní hymny a popěvky? Marně se domáhám již po několikáté – pochopitelně jen pro studijní účely…

 16. Milá stařenko, prkotiny nechávám svým nohsledům. Orel much nelapá. Navíc se přiznávám k jistému nepotismu a ono slovo jsem nekomentoval, neboť mi lichotilo. Vaši přičinlivost je však nutné ocenit.

 17. Milý Gabrieli, orel muchy lapá, když dojde masíčko i masařka je dobrá. Jinak, můj táta, absolvent německých odtučňovacích táborů Osvětim a Buchenwald – štyry studijní roky, si Lily pobrukoval až do své smrti, pochopitelně rovněž ze studijních důvodů…..

  UNTER DER LATERNEN…. ptákovina

  A taky slečna Lily
  Za tu zoufale se bili
  kluci plavovlasí

  Též došla jim síla
  A pro lepší časy
  Jen písnička zbyla…

  Asi…

 18. Netušil jsem, Gabrieli, že jste s wbgardenem příbuzní. Nepos je prý latinsky synovec, u nás v Podkrkonoší spíš používáme …aby se z toho nepos…

 19. Milá stařenko, nedávno jsem byl buď explicitně nebo implicitně označen za Gabrielova nohsleda, tak z titulu této odpovědné funkce prohlašuji: Jirka nevybíravě zaútočil na Gabriela, tím rozvrtal to, co dlouhodobě spolehlivě fungovalo a Gabriel se teď odmítá zúčastňovat na bezúplatném doškolování z české gramatiky. Co jsem kdysi přísahal na palici na VŠE v Praze, to si už nepamatuji, ale nyní už plně chápu, že bezúhonnému a neúplatnému Gabrielovi by se po přechodu na standardní tržní ekonomiku mělo platit i za jeho know how gramatiky. Domnívám se, že tím možná končí i jeho bezúplatné a jak on tvrdí i láskyplné jebání po internetu.

 20. Milá stařenko, pokud se Jožin mýlí z pouhého marasmu a ztráty paměti, pak mu budiž odpuštěno. Pokud ale píše z pouhého nohsledství (a od toho je jen krůček k patolízalství), pak hanba mu! Na Gabriela jsem zaútočil vybíravě a výhradně v sebeobraně; nahlédnutím do seznamu lze snadno zjistit, že Gabriel i nadále po zveřejnění hesla Jebátor přispíval do SlovaDne, pokud jsou nyní jeho příspěvky méně časté, pak je to určitě z jiného důvodu, protože tak dlouhé vedení by člověk jeho inteligence nemohl mít. Už vůbec nevím, na co Jožin přísahal na palici (nebo možná „na holej pupek“), ale zdá se mi, že bezúhonnost a neúplatnost nejsou ty pravé známky pro někoho, kdo se sám přiznává k nepotismu

 21. A pan doktor Marasmus Mudrlantský, patosled a a nohalízal, to už tady dlouho nebylo…
  Jinak
  tak mi včera utek
  jednej milej
  pupek holej…
  tak rád bych si zapřísahal, za účelem výroby dalších nepotů….

 22. Jirko, paměť mám opravdu špatnou a bude hůř. Přeji Ti hodně úspěchů v sebeobraně proti novým poznatkům, ať se Ti v paměti nepoztrácejí křivdy, které pociťuješ, jak se to stalo mně.

 23. Jirko, kdybyste mi býval byl neudělil honosný predikát,jímž se pyšním, neosvojil bych si ani hanebné zvyky jako jsou nepotizmus nebo protekcionizmus. (..žiš ta Z jsou mi protivná). Ostatně od té doby užívám dva nicky k rozlišení funkcí jebátora a komentátora.V této souvislosti Vás musím upozornit na nevytříbené použití vazby „mýliti se z něčeho“.
  Zpolíčkovanému Jožinovi slibuji: Poněkud poleviv, napravím se.

 24. Pánům J.P. a G.: taky mne ta Z drobátko hnětou, s láskou vzpomínám na Jana Beneše a jeho „nezbolševisovanou češtinu“.

 25. J.P. – o mně se tvrdí, že jsem štont dát česnek i do krupicové kaše, ale nad vaší kulinární fantazií se slušná dívka votřese!

 26. jistě WBG věren kulnárnímu tématu myslel předměřickou mouku, kasino s ruletou by sem patrně nezapletl, i když – třeba poněkud od lesa lehce pochlebil vašnostovi panu domácímu. Jaroslave, vaše recepty mi trochu připomínají např. husí tváře vařené v páře, následované dušeným psem a pěti šumáky – to bývala tradiční odpověď, co kdo má ssebou na školní výlet. Nebývá u vás v kuchyni té srandy příliš?

 27. To není sranda ani v doslovném, ani v přeneseném smyslu toho slova. Vyrobíme se palačinky ze slaného těsta, zavineme do nich plátky romaduru a necháme v troubě zapéci. Dá se to jíst i druhej den studený k snídani, zapíjíme ovšem pivem, ne kakaem.

 28. To věřím, že studený, až ta kuchyň vyčichne a dá se tam vkročit. Jinak jste u mě virtuální gastronomický kaskadér, ovšem já bych přidala něco česneku a chilli papričku. Olomoucké syrečky s cayenským pepřem docela prokouknou (aniž bych chtěla napodobovat MUDr Macka s jeho tlačenkou se šalotkou a bílým modenským vinným octem).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *