Bechyně u Zářečí

Při vstupu na most přes Lužnici v Bechyni si všimněte transparentu přes celou šířku mostu: Most Bechyňsko – Zářečského přátelství. Po překročení mostu se se ocitnete v Zářečí na náměstí obývaném nejpředvídavějším lidem v republice. Náměstí je pojmenováno po všech zde žijících Zářečácích, a tak nehrozí nebezpečí přejmenování.

Zá�e�í

Pro zasvědcené nemusím vysvětlovat, že Zářečí není synonymum pro pokec, ale že je Zářečí z pohledu Bechyně za řekou. Jasná diskriminace – z pohledu Zářečáků by se měla víska jmenovat Předřečí (nezaměňovat s úvodem).

P.S. Všimněte si odpadkového koše inspirovaného zlatou kapličkou…

21 odpovědí na “Bechyně u Zářečí”

 1. Šklíbo, Meziřádčí máme jen na papíře, ale co tak Valašské Meziříčí? Než tam postavili chemičku, klidně bych tam žil. Znám i Zářičí, ale to je součást Ostravy – Kunčic a tam bych nechtěl bydlet ani za trest. Pan Mittal tam má totiž část hutě i s produkcí exhalátů, kterými zásobuje široké okolí.

 2. Z Jičína do Dobrušky jedete skrz Konecchlumí. Na cestě zpět narazíte opět na Konecchlumí, třebaže je to vlastně Začátekchlumí

 3. Trochu bych, atsmon, upřesnil Vaše sdělení. Konecchlumí bych usadil mezi Jičín a Ostroměř, ta Dobruška už je dost mimo a klidně do ní můžete jet přes Lužany, Lázně Bělohrad a tam se rozhodnout, zda přes Dvůr Králové n.L., Českou Skalici a Nové Město nad Metují, nebo na Vilantice, Jaroměř a Opočno. Potažmo, pokud nespěcháte, můžete jet přes Novou Paku, tam zabočit k pivovaru a vzít to přes Pecku, kde můžete věnovat tichou vzpomínku Kryštofu Harantovi z Polžic a Bezdružic, svobodnému pánu to na výše uvedené.

 4. Kdoví, jestli v tom Zářičí něco nevyzařuje nebo neřičí. Taky bych tam nebydlela.

 5. Nevím jak v Záříčí, ale je písemně doloženo, že
  Na Poříčí dítě křičí,
  ženská drhne schody.
  Na Krištofa Haranta vzpomenu, jedu-li z Horšovského Týna přes Polžice a Srby do Postřekova

 6. Ne ne, vezmu to nahoru přes Klenčí za Hanýžkou a Martínkem až k nám na Díly a tam je jako v nebi…

 7. Písemně je toho doloženo víc…
  ..ženská drhne schody
  dítě křičí
  ženská klečí
  a myslí na svódy…
  Matko boží s jezulátkem svým
  ty mužský nejsou lidi….atd
  Pochopitelně, Jirásek s Mládkem to je dobrý, ti by si možná rozuměli..
  pár Kryštofových harantů znám…, zatím nic moc…
  Jinak, co je to v Plzni za psinu
  popravují tam Kozinu…..

 8. …dítě brečí, ženská klečí… V+W, a na té desce na druhé straně bylo Stala se chyba, a ta chyba se vláčí stále dál ku vzniku světa… Vaše rodina je hodně zavostalá, asi tak sto let za vopicema. Bez urážky, já nevím,jak je to u vás, ale sto let za vopicema, to by mohlo bejt. Tak to máme pliocén, protoplasma, pane, ve jste tek, vy jste tek po schodech! Kampak račte téct, do biografu? Vždyť to bylo eklhaft, jak to ti chudáci biletáři museli nalejvat do lóží, to publikum…. Na tom jsem vyrostla, pak jsem ty desky jako velikou vzácnost komusi z lásky dala, a on je (jak to tak bývá) vyhodil… i s Čochtanem, s Kde domov můj Emmy Destinnové, Sněhurkou a nejrůznějšími jazzy a ragtimy 30. let…. No, kdyby člověku zůstaly všechny ty krásné památky, tak by se pro ty krámy ani nehnul….

 9. Na Lužnici Bechyně, je tam taky Zářečí. To je řečí o Zářečí, kdo na koho kouká, s bachratou to Bechyní. Ten kdo se rád o to hádá, mozek sobě zasviní.

 10. Zlé jazyky tvrdí, že
  Bechyňští sedláci darební jsou
  ani se kapličku nespravujou.
  Svatý Jan pláče,
  že na něj teče,
  že jim tam nebude,
  že jim uteče

 11. at v Zařeči klidně i ječí, je tam nádherně.A co se týče nápisů jsou k pobaveni.Ovšem nejlepší je knihovna,ta je za 100 bodu.A jen malý dodatek Kozina byl z Ujezda.Jedte se tam podívat je tam taky krásně.

 12. Povšimla jsem si až teď, pozeptala jsem se nenápadně chotě i právem útrpným (vynesení koše), ale stále tvrdošíjně zapírá (zapírat nebudu, zaper si to sama – ale už nevím z čeho to je). O své sexuální identitě nemám pochyb, tak to padá na našeho nebožtíka kocourka Mimi, který byl podle očkovacího průkazu Lotřík Diblík. Starší kocour byl Nero Diblík a Lucinka je psí holka taky Diblíková, takže „podezřelých bylo mnoho“ – taky jste zaslechli v duchu Miloše Kopeckého?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *