Bezpečí

Bezpečně bych tvrdil, že je bezpečí složeno z bez a péče, ale někdo nám to popletl a místo S – péčí je to BEZ. Zabezpečit je ještě podivnější a pokud vás chce někdo zabezpečovat (třeba radarem) pořádně si to zabezpečení nejprve přeberte.

9 odpovědí na “Bezpečí”

  1. mňa hneď napadlo že „bezpečí“ muselo vzniknúť za obdobia inkvizície, kedy sa ženy (čarodejnice) mohly cítť „bezpečne“ iba vtedy ak im nehrozilo „upečení“ na hranici

  2. Zajímavé je, že v češtině je přípona „ne“ opačně než v ruštině. Ale tyto jazyky to mají tak, že jedno je opakem druhého. V angličtině a němčině jsou to úplně jiná slova (bezpečí/nebezpečí).

  3. Myslím, že to nikdo nepopletl, maximálně pak autor hesla. Bezpečí je stav, kdy se zcela obejdeme bez péče, to znamená, že jsme spokojení a daří se nám dobře. A pokud jsme v nebezpečí, pak potřebujeme někoho, kdy by o nás pečoval a ZAjistil nám předchozí bezpečí, čili aby nás ZABEZPEČIL

  4. Tak, tak, zejména bez péče Bezpečnosti ! A to jak Veřejné, tak aji Státní. Lahváku, taky mě z tech vzpomínek mrazí !!

  5. ne-bezpečí je pro ty vyznavače adrenainu, kterým se adrenalin vyplavuje pouze v situacích ne-bezpečných (skákání z letadel bez padáku, plivání na osmičku, líbání kobry).mě osobně se adrenalin vyplavuje i při zcela fádních záležitostech, kdy mi újma na životě zdaleka nehrozí. kupříkladu při otevírání poštovní schránky, která je plná složenek. když na semaforu naskočí zelená. nebo když jdu vynést koš s odpadky a vracím se domů po třech dnech. ve druhém případě už jakási újma hrozí. tož si z toho něco vyberte. omlouvám se za ne zcela srozumitelný příspěvek, zapříčíněný nedostatkem myšlenky. děkuji za pochopení. howgh!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *