Blatník

Blatník je jistě blízký příbuzný blatouchu, ale asi mají jiného tátu. Při pátrání po původu nezapomeňte na blata a bláto.

14 odpovědí na “Blatník”

 1. Cyklisté, kteří si tak odlehčili kolo, že na něm nemají blatníky, zaskočí každý deštíček. Na zádech mívají blátíčkem od zadního kola nastříkanou dlouhou čáru až na temeno hlavy a přední kolo jim hází bláto a špinavou vodu přímo do obličeje, takže jim nezbývá, než jed pomalu, aby toho bláta na nich nebylo příliš. Domnívám se, že pohled na takového cyklistu inspiroval Ivana Mládka k napsání jednoho z jeho největších hitů.

 2. Jo,teď jsem si vzpoměla na ,,Obecnou školu,,kde synek vylepšil taťkovi-Svěrákovi kolo.On se vrátil v lijáku z prác
  e a zařval:,,Kde jsou mé blatníky?“Vypadal skvěle,jak výše popsáno.
  Předložené slovo vidím jako složeninu:blat-jako bláto
  nik-jakože nic
  Toť vše.Ahojte!

 3. Blatník může být také zásobárnou bláta právě tak, jako hliník je zásobárnou cihlářské hlíny (nejen prvkem z řady kovů). V té souvislosti mě napadl též marastník, popřípadě sajrajtník. Zaneřádil jsem tu češtinu dost?

 4. Blatník je patník posazený v blátě. Blatouch je uchem blat, blato-uch. Jeho listy se uším i podobají a jeho výskyt se soustřeďuje hlavně na okolí blatníků.
  Skvěle vypadal „Tranďák“, když si sundal brýle :-).

 5. Nikdo nepřišel na to podstatné – Blatnické rytíře, hrdiny, kteří až bude Čechám nejhůře vyrazí po boku lenochů z Blaníka. Blaničtí však již několikrát zaspali a tak raději spoléhejme na Blatnické. Blatničtí rytíři jsou vždy bdělí a udržují se v chodu vínem z Blatničky.

 6. Během páření drží samec samičku před zadními končetinami (tzv. amplexus inguinalis). V 696 71 Blatnici pod Svatým Antonínkem bývá její hlas přirovnáván ke klepání na dveře nebo kvokání slepice .
  Tělo je krátké, kůže hladká s řídkými bradavkami na bocích. Končetiny jsou krátké s dlouhými prsty. Je-li vyrušena, snaží se pozadu zahrabat do půdy, v případě podráždění někdy vylučuje kožní sekret česnekového pachu. Má drahá Blatnice skvrnitá (Pelobates fuscus).

 7. Gabrieli, tentokrát za jedna. Na žáby seš teda dobrej. Kam se na Tě všichni hrabem!

 8. Do Blatnice pod Svatým Antonínkem jezdíme každoročně do sklípku na setkání s bývalými spolužáky z VŠ. Uprostřed noci se pak vydáváme serpentinami nahoru na Antonínka. To je velmi mystické místo a ti rytíři tam určitě jsou. Ale zatím ještě nikoho nezblátili.

 9. V 331 65 Tis u Blatna (německy Tiss bei Pladen) za nedávných časů žil a tvořil proslulý dělnický dopisovatel. Jeho příspěvky byly úderné, dnešním jazykem řečeno čpěly rudou krví. Ten dopisovatel, Bůh tomu chtěl, se jmenoval Jozef Lokaj.

 10. Vybral jsem na www:
  KLOSTERMANN Mlhy na blatech • 150 Kč •

  Mlha na blatech White Rum, Curacao, Ananas Juice • 60Kč •

  Tak nevím: Mám se vzdělávat, nebo ušetřit 90 Kč a pořídit si opici?

 11. Jožine, nebuď naivní, když to tak virtuálně odhaduju zkušeným hrdlem opilce, z toho coctailu opice nebude; něžná opička bantamové váhy by si vyžádala minimálně tři rundy, to jest 180,- Kč, čili prodělávám 30,- Kč. Investuj do literatury a povznes se nad pomíjivé tělesné požitky.

  Jaroslav Pavelka
  jednatel veřejně prospěšné společnosti „Zdravá játra“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *