Bojiště

Pokud si někdo myslí, že budu tvrdit, že bojiště je místo, kde se vojáci bojí, bude zklamán. Bojiště je zjímavé tím, že mu čeština uzmula obuv! Na cvičišti si cvičenci obouvají cvičky, ale (z)bojníci na bojišti si bójky neobují. Bójky plavou po vodě a jako obuv jsou nevhodné. Abych zase nešlápl na kuří (slepičí) oko našich feministek, doplňuji předchozí tvrzení konstatováním, že samičky od bojovníků, tedy bojovnice, si také bójek na bjišti neužijí, pokud se nejedná o námořní bitvu.

Doplňující otázka: věříte tvrzení Těžko na cvičišti, lehko na bojišti? Jsou snad ty cvičky olověné?

10 odpovědí na “Bojiště”

 1. Dávno tomu… když mi bylo 5 let ve školce, měla jsem zafixováno, že nejsou vojáci, nýbrž bojáci a to vycházelo logicky z bojiště a tudíž ze strachu, nikoli z boje či bojovnosti. Voják nebo vojín je odvozen z voje?

  Dnes… nechápu spojení: lehko na bojišti… a to zdaleka nemám zažito, jak lze být těžko… kdekoliv.

 2. Na bojišti v tratolišti je třeba mít půlitry či kanady, cvičky se neosvědčily. Na Bojišti Bójové dostali tak na zadek, že to zobecnělo stejně jako maglajz či világoš. U Kalicha Na Bojišti ještě dnes probíhají kruté boje s odvěkým nepřítelem lidstva alkoholem, jejž se ne a nedaří přemoci, ať děláme co děláme, nehledíce na čas, výdaje, rodinu i pověst.

 3. Jestli paní Věra spojuje bojiště s Bóji to potom našinci jsou přímo s nimi spojení, protože prý z Bójů se prý odvodili Boemové tedy Češi. Stojí za úvahu jestli se v současné době znovu vracíme k původnímu poslání.

 4. Málokdo si je pamatuje, písemné zprávy u nás nejsou, takže se neví, jestli hodně bojovali nebo se moc báli, možná se jich báli sousedi, třeba v těch starobójských pralesích na ně Bójové dělali zpoza stromů BAF, BUBUBU, BOJ SE, BOJ! a už jim to zůstalo, ale nejspíš je praotec Čech , věren své holubičí povaze, hnal až do Irska, takže se dnes můžeme dovolávat keltské minulosti, leč nikoli přítomnosti.

 5. To máte tak.Ze cvičiště se utíká těžko,gumy a gumáci v gumácích sledují bystře své cvičence.Z bojiště se prchá lehko,neb gumy a gumáci v gumácích mají jiné starosti.
  ŠLAPAT PO SLEPIČÍCH OČÍCH SE NESLUŠÍ!!!
  Vadí to nejen feministkám,ale i paní Kubišové a Ochraně zvířat-divise slepice.

 6. O kuřích očích (okách?) nemluvě. A propos – dík za onam onamo, pán je znalec – jak vono to tenkrát bylo na tom Kosově poli – tam plakala matka Jugovičů – takže tam tenkrát zřejmě dostali junáci na zadek, to bude asi tak památné jako Lipany nebo Bílá Hora, ne?

 7. Každé podstatné jméno končící na -iště nemusí mít vlastní botky, například hnojiště, bičiště, ohniště nebo Konopiště. Navíc bójky nejsou typ obuvi. A co se bojiště týče, tam se asi bojí téměř všichni, kteří mají tu smůlu, že nemohou být o pár kilometrů dál.

 8. Přídávám smetiště a kolbiště. Pokud by se na bojišti Bójové báli, nemohlo by se jednat o boty, to by pak totiž muselo být botiště. A přidám ještě jednu příhodu z let minulých. Jeden soudruh se na schůzi velmi rozohnil a vysypal ze sebe legendární větu, při jejímž poslechu a pozdějším připamatování jsme se váleli smíchy. “ Soudruzi, emigranti jsou lidé, kteří skončí na kobylišti dějin!“. Zřejmě kolbiště a kobyliště bylo u něj totéž.

 9. Z bojiště se vyvíjí semeniště idejí. Hlavně neštouchat ratištěm do mraveniště. Na novopacku se říká vokopiště, to je početní jednotka množství zvící přehršle. Sameček (bety) bojovnice je velice krásná rybička.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *