Bordel

Omlouvám se těm kdo dostali upozornění na několik plánovaných slov (Ctirad, Kabrňák a pod). WordPress tentokrát zklamal a rozeslal koncepty.

10 odpovědí na “Bordel”

 1. A kdy k úniku došlo? Ptám se proto, že konkrétně k tomuto sousloví se svého času dostal již A. Jirásek, viz. heslo „Dívčí válka“. Zřejmě ale holubí poštou, jestli se nepletu.

 2. Úniky informací jsou poslední dobou na denním pořádku nejen na Slovudne, ale také všude jinde kam jen se člověk může podívat, až je z toho ministrům do pláče….

 3. jak se tak dívám na tu zajímavou kategorizaci, tak kdysi(před40lety)jsme ve škole zjistili, že výše uvedené slovo patří do vybraných slov,končících na-del
  Man-del,sar-del , bor-del, pr-del,kou-del,snad i kr-del´, ale zde to je tak napůl.(= hejno,myslím, po valašsky,možná i slovensky)
  myslím, že na nějaká slova jsem zapomněl, ale- víte, je to doba. Nebráním se jakémukoliv rozšíření. TK

 4. Pedel, Mendel (platí – li výpůjčky z latiny a příjmení).
  A potom taky někdy kolem roku 1960 vynalezl ing. Tomáš Glanc elektronický prvek jménem tandel. Měl umět automaticky regulovat nějakou veličinu. Ne Glanc, nýbrž tandel. Byly toho plný noviny (já čet Vědu a techniku mládeži a Amatérské rádio) a president Antonín Novotný (asi se tehdá psal prezident) mu za ten objev cosi udělil. Glancovi.

 5. Též ZADEL, opisné slovo pro PR… , také HŘÍDEL, MODEL
  A platí-li genitiv plurál, tak i HRDEL, KŘÍDEL, Madel, madel, vřídel, pádel, jídel, povidel, beranidel, letadel, lepidel, bidel, bydel, sídel, model, zlobidel, zdobidel, kudel, sádel, rádel, prádel, ochucovadel, činidel, šídel, . . .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *