Boryš

Při poslechu písně o Boryšovi (se nechlubim, tentokrát v ne-křivém přenosu 🙂 ) jsem měl neodbytný, téměř trojnásobný pocit, že mi tam cosi chybí… a to se neblýskalo na (jakékoliv) časy 😉 Ten pocit mám opakovaně a valtsňě (jópráski! 🙂 ) furt… Cowinato? – žeby čichobolest?

16 odpovědí na “Boryš”

 1. Vydrápal jsem se před lety s kamarády turisty na nějaký brdek v Českém středohoří, bylo mlhavo a vůdce vysvětloval: „Při jasném ovzduší je odtud vidět Tatry… jak dole jezděj s pískem.“ Tož – Tatry mi v písničce chybějí (ony přeci jenom tu plačtivou depku krapítko rozjuchaly), ale když ke konci přeci jen Slováci ožijú, naskočí mi automaticky Sajůz něrušímyj. A to už je horší.

 2. Podle mě mají nejlepší hymnu Taliáni, tu by překonal už jen Castaldo Marsch, ale ten maj propachtovanej cirkusáci.
  Ad Minda – u nás je to minerálka odjakživa, náš kocour je Lotřík řečený Mimi, takže se nám to neplete, jen trošku to narušila Mirinda, ale ta už se snad ani nedělá.

 3. Tož ten Jůz-sojůz mně taky vždycky přebýval 😉 A taky to co často po něm následovávalo 🙁 Ale Tatry, hlavně ty bez písku, mi chybí…

 4. Copak Boryš, ale braťaveca, to byl pro mě dlouho oříšek, v útlém dětství jsem to považoval za zaklení

 5. Nedá mi se nepodělit: – byťto nesouvisí s tématem a mnozí již slyšeli – po návštěvě v Číně ze spojení krtečka s pandou vznikla krnda.

 6. Co se odkazů týče, stačí je uvádět v “neklikací” podobě – např. lomítka obložit mezerami, tečky nahradit třeba čárkami – odkaz bude tím pádem čitelný (prostý text) ale neumožní automatický přechod na danou stránku – kdo se na ni bude chtít dostat, musí vynaložit jisté úsilí a odkaz si zpátky poskládat… tedy např. “www,islandmix,com backchat attachments f6 58481d1256401561-ank-what-she-eating-sticks,jpg” Samozřejmě by to šlo i vyšperkovat do téměř dokonalé podoby – třeba “www (tečka) islandmix (tečka) com (lomítko) backchat (lomítko) attachments (lomítko) f6 (lomítko) 58481d1256401561-ank-what-she-eating-sticks (tečka) jpg” Jinak proti gustu žádný dišputát…

 7. Stran gusty mám toto.
  Točili jsem kdysi filmeček o hledání padlých tu na řece odře. Dostali jsme pak za to tzv fučíkovou cenu. A gusta mě líbala.
  Smekla se jí paruka.
  Na to snad nikdy nezapomenu.
  Jinak si myslím, že it bylo především vymyšleno by ulehčilo občanům zbytečnou práci.
  Ale proti gustě atd atd.
  Ale dišputát je holt dišputát.

 8. A co se it item týče, nebylo vymyšleno ale vyvstalo 😉 A hrubě nestíhá… už vám někdo vyluxoval účet? Nebojte, to přijde 😉

 9. Každý podle svého gusta tahá augusta (tuto pitominu si pamatuju z dětství ), po významu se nepídím, bude nejspíš totožný s „Nemá-li lomikel blebele, tudíž rourácí“ a „Chrudošiví borolové se batoumají v dálnici“. Lomikela úspěšně využili autoři dnes již legendární Krhútské kroniky, Chrudošiví borolové jsou z Hiršalova překladu Alenky, o augustovi zatím nic.

 10. Jistě. Ovšem jak známo jádrem národa jsou střední vrstvy, protože ani klekánice nenosí semenec na půdu sama.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *