Budu se těšit

Budu se těšit na setkání s vámi. Slýchávám to často, ale pokaždé mě to dost zamrzí, protože jsem se dověděl, že dotyčná osoba se ještě netěší. Pak nastoupí pochyby, zda si vzpomene, co mi slíbila.

Na vaše názory se určitě těší
Jožin.

11 odpovědí na “Budu se těšit”

 1. Já tomu rozumím tak, že doopravdy intenzivně se lze těšit jenom na něco, co je v dohledu – např. na Ježíška se těší v adventu skoro každý, ale těšit se na něho v květnu je poněkud ujeté. Angličtina to tuším vyjadřuje tzv. předpřítomným časem.

 2. Mě uvedená fráze narozdíl od Jožina uspokojuje. Ať už ta jazyková prasárna koření v němčině nebo v angličtině, vím o co se jedná, co si o mě mluvčí myslí a co od něj mohu čekat. Více takových explicitnch frází!

 3. Jaroslave, co takhle těšínská jablíčka? Je to fráze, anebo jde o ustálené slovní spojení? Mně se totiž většinou zajídají.

 4. Ale na druhou stranu, Jaroslave, kdyby se u nás podařilo vyřešit kompostování slibů, tak bychom byli rázem kompostářskou velmocí.

 5. Já se obvykle těším jenom na to, co už se stalo. Pak se sliby nejsou pochopitelně problémy.
  Jinak důvěrně znám místa, kde se na téma spi sladce dost hodně píše a mám pocit, že tam dycinky je i s kým.
  A ešče jinak, u nás se dost často kompostování prolínalo s kompotováním a naopak. Co nešlo tak, šlo určitě jinak. Velmocí v tomto u nás byla kdysi jistá Mařa odvedle, ale u ní nikdo nikdy nevěděl esli bude nejdřív zavařenej nebo hned na hnoji. Dneska už je to asi jedno.
  Těšínská jablíčka jsem nenašel, tak dám melouny, je to dost podobné a myslím, že též potěší….
  Veselé krizování…
  http://kaifolog.ru/uploads/posts/2010-06/1276833487_024.jpg

 6. Věro, Jaroslav má určitě ložnici předělanou na pracovnu. No a v kuchyni si nejlépe odpočine, když v klidu sleduje, jak manželka kmitá u trouby. I já se těším na domácí cukroví…

 7. Budu neustále opakovat, ložnice jsou pracovny systémově i když v jistém věku to jednomu ani tak moc nepříde. Trouba pochopitelně kmitá u manželky dycky, a nazývá to domácím cukrovím, to mi též cosi říká. No a vzhledem k svému celoživotnímí bufeťátcví jsem si myslel, že kuchyň potřebovat nikdy nebudu, ale mladí vyvařují někdy tak, že digestoř nestíhá…
  A já mrtvoly moc nejím. Živému vše živé pochopitelně a především…
  Jinak samozřejmě dobrou chuť….
  http://wbgarden.com/wbgarden%20sprouts.JPG

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *