20 odpovědí na “ČSSD očima našeho amerického politologa”

 1. Nevím jaká je Vaše znalost angličtiny, ale to co píšete, je naprosto nesmysl.
  Taky pochybuji, jestli takove (politické) komentáře/názory jsou vůbec vhodné na SlovoDne.

  Doporučuji se učit lépe výslovnost anglického jazyka.

 2. Michale S. Autor příspěvku ČSSD je Fred Williams – narozen v USA, vystudoval v USA ba i v USA pracoval. Není tedy důvodu jeho výslovnosti nevěřit (včetně trochy básnické licence).
  SlovoDne se opravdu snažíme držet co nejdále od aktuální české politiky. Hlavně proto, že nesnáším bandu politických lehkoživků zleva-doprava a zpět, včetně toho na Hradě.V době voleb však děláme vyjímku a dáváme prostor Fredově pohledu na české politické strany.

 3. Čésesetý je asi přesnější americká výslovnost této zkratky pokud nečteme č jako c, tedy sí. Zní to velmi blízce česi šity. Myslím, že mít názor je velmi vhodné, a nejen na SlovuDne.

 4. Pamatuji se na jakýsi televizní pořad po roce 1989, kde se takto překládaly zkratky dží zet dý, nebo ou pí bí ejč

 5. Ja si to vzdycky pletu s CSAD. Jsou to ti komousi, co si vzali jiny saka a rikaji si socialni demokrati? Nejvic se mi libi, so napsala Jamie. Akorat, ze oni nejsou tak blbi. Mozna navenek, ale delaji to moooc chytre a chechtaji se vsemu na ceste do banky.

  Zdravi, Milan

  PS Dnes tu mame pisecnou bouri a vubec se nada jit ven~vetry az 60 mph.

 6. Vazeny pane Pallasi,

  Ze pan William se narodil v USA, to jeste nemeni fakt, ze co se tyce vyslovnost anglictiny, ze prispevek je naprosto nesmysl.
  Abych dodal informace o sobe; i kdyz jsem se narodil v Praze, odstehoval jsem se jiz jako 4-lety do toho tzv ‚“imperialistickeho“ zapada. Studoval jsem tam a zil jsem i … ve Velke Britanii.
  Anglictinu ovladam jako „native speaker“, takze me nikdo nemusi poucovat jak se to vyslovuje. Kdyz tomu chcete verit, to je tedy Vase vec. Spis to zduraznuje Vase neschopnost v anglictine.

  Proste jsem zklaman – ze stranky, ktere se zabivaji s nasim jazykem, zacinaji obsahovat politicke diskuze (a uprimne receno, dokonce i na smesne urovni).

 7. Myslim, ze abychom brzy vsichni nemuseli mluvit podobne lamanou cestinou, nemeli bychom se bat zabivat se i politikou.

 8. jana: tak nejak, slovodne se zabyva mimo cestiny hlavne jazykem imperialistu a valecnych atomovych palicu, takze admin by uz mel pomyslet na prechod na jazyk Tabora Miru.

 9. Jano: I když s Michalovým názorem nesouhlasím, jeho „límaní čeština“ mi nevadí. Naopak je potěšitelné, ze si „zavlečene dítě “ udržuje češtinu jako n-tý jazyk. Moje děti vyrostly ve Švédsku a mimo švédštiny mluví lépe než česky také anglicky a ovládaji dobře i další jazyky. Pracovní název Slova Dne byl Utkání s Češtinou.

 10. Ahojte ľudkovia,

  môj brat, ktorý dal v osemdesiatom prednosť „zahnívajúcemu kapitalizmu“ pred „najslobodnejsou spoločnosťou“ občas hovorí „Kde sú tie časy keď to stálo za hovno“. Nevravím, že to tu je tip-top, ale už len to, že si tu takto môžeme písať je jednoducho úžasné, no nie?
  Čo sa týka poslancov, ja som im už za komárov hovoril „posranci“, a nebol dôvod to meniť. A je jedno, z ktorej strany sú…
  Pána Michala S. chápem. Zvonku sa veľa vecí zdá ako silný tabak.
  Ja hovorím, že na našu politickú scénu je niekedy aj ten najaugmentatívnejší vulgarizmus len deminutívum…
  Howgh!

 11. And what about Cheesy City ? Heh? This could be a nice place for living. Especially for Children of the Heaven/Eden.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *