Čtverák

Čtverák je veselá kopa, ale když čtverák zrovna veselý není, tak je z něj hromádka neštěstí – bez ohledu na rozsah čtverákova problému.
Pokud žije nesezdaný čtverák s obdobně nesezdanou čtveračkou, žijí na hromádce. Z toho vyvozuji závěr, že výraz na hromádce zavedli puritáni pro dvojici, která se dala „do kupy“ se záměrem spojovat mimomanželský vztah s neštěstím.

20 odpovědí na “Čtverák”

 1. Pokud o mně ostatní říkají že jsem čtverák, nebudu za dva roky šesterák? Neznamená to, že jsem již dlouho pořádný paroháč? A protože se tím ostatní baví, mohu být i veselá kopa.

 2. Čtverák, jak myslí myslivci, je mladý bujný jelínek – dorostlejší puberťák. Mladším jelením puberťákem je vidlák. Čímž se nijak nechci vyjadřovat k myšlení myslivců.

 3. Myšlení myslivců je pravděpodobně velmi podobné rozmanitému šlení jiných slivců…..

  NAĎELENÍ

  Ježíšmarjá Darja
  dostal jsem to dar

  a lovecké sdružení
  sami mladí jeleni
  hned na vlastní výlohy
  přidali k ní
  parohy….

  / pokud to někoho zajímá – veselý kopáč../

 4. Rád bych vzal zpět svůj předchozí příspěvek, protože opakování v tomto případě není matkou moudrosti. Matkou je skleróza, pomocí které jsem zplodil plagiát. Tak z jiného soudku: Představuji si malíře pokojů, jak v Bílých Karpatech dovleče na chatu na Trojáku nezbytný dvoják žebřík se spoustu barev a zjistí, že si z něho vystřelil nějaký čtverák, kvůli kterému se do kopců trmácel zbytečně. Jaký je rozdíl mezi čtveráctvím a nejapným žertováním? Ovčáci, čveráci, poraďte mi, prosím!

 5. Předpokládám, že si onen čtverák z malíře pokojů vystřelil dvojkou.
  Rozdíl mezi čtveráctvím a nejapným žertováním spočívá v prosté skutečnosti, že čtveráctví je japné. Potažmo ovčáctví.

 6. Rozdíl mezi čtveráctvím a nejapným žertem je následující. Pokud jsem si vystřelil z někoho (např. výše uvedeného malíře) já, jedná se o čtveráctví a s chutí se tomuto krásnému žertíku budu smát ještě dlouho a rád budu dávat k lepšímu, jak se malíř tvářil. Pokud já budu oním malířem a někdo mi toto udělá, jedná se o nejapný, ale skutečně nejapný žert a jeho autor je naprostý ubožák. A vůbec nechápu, jak se někdo takové hovadině může smát.

 7. Na hromádce žijí i nečtveráci s nečtveračkami, potažmo čtveráci s nečtveračkami či nečtveráci s čtveračkami. Je to prostě typ soužití, který je na eventuálním čtveráctví zcela nazávislý. Dokonce je možné, aby na hromádce žili dva nečtveráci či dva čtveráci nebo dvě čtveračky nebo nečtrveračky. Takže jak říká Perry Mason, výraz na hromádce se netýká podstaty věci.

 8. Ale pak taky máme čtveráky dvojnásobné čili osmáky (octodon degus). Jeden z mých vzdálených příbuzných je choval a svěřil se mi: „Viš strejdo, já ráno vstanu a hned jdu pozdravit osmáky. My sedmáci totiž musíme osmáky zdravit jako první.“

 9. Chudáci osmáci, mají podivné příjmení. Přitom nejsou vůbec degutantní. Klidně bych je ráno taky zdravila první, i když my, pětačtyřicátnice, nemusíme. (My už vlastně nemusíme skoro nic.)

 10. Díky, přátelé, s chutí jsem se zasmál, ale smích mě přešel, když jsem zjistil, že nevím, v čem se liší čtverák od lišky pošité. Ví to někdo?

 11. Olinko, kde to žijete? Šestáky zrušili už dávno, nedávno zrušili i padesátníky a teď je na řadě rušení korun. Slováci je ruší k 1.1.2009, ale my ještě nevíme, kdy do té eurozóny vlezeme. Během posledního roku se kurz koruny pohyboval od 27 Kč po 23 Kč za euro, právě se motá kolem 25 Kč, přičemž během dvou dnů klidně skáče od 24 Kč do 26 Kč za euro. Naši finanční odborníci tvrdí, jak je to dobré, že máme takovou skákavou měnu, se kterou si lehce pohrávají čtveráci, cizím slovem spekulanti.

 12. Jsem pro to opět vzrušit šesták, ačkoliv je to relativně malý chechták, platit jím je pohodlnější než výše zmíněným osmákem, osmák mne jednou kousl a to jsem s ním nechtěl platit ale jen mu odklidit z příbytku bobečky. Proti desetníkům jsem zaujatej, jeden desetník na mne žaloval na vojně a setník mne dal pak zavřít, zvláštní a matoucí je skutečnost, že onen setník byl současně i padesátník a toho bych teda nechal zrušit určitě, ostatně dva padesátníci jsou jeden vůl korunovanej. Atd…

 13. Čtverák chytrý hodlá být,
  může se mu podařit,
  vyšplouchnouti mnohým mozek.
  Nejhorší však potom je,
  když, kdo mozek vyšplouchnout si nechal.
  Urazí se, běduje, nevěda,
  že i na něm vina je.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *