Dávat si do nosu

Nikdo nepochybuje, že nemám na mysli pěstní souboj českých politiků, ale vánoční a novoroční konzumaci. Ve věci dávání si do nosu jsem ve sporu s chotí. Jeden z nás tvrdí, že se jedná pouze o obžerství, druhý kombicaci obžerství a opilství. Jednotný je názor na fakt, že se jedná o orální konzumaci.

23 odpovědí na “Dávat si do nosu”

 1. Pokud si při tom nedáváte do nosu navzájem. Lze si dávat též do trumpety, a podle mě lahůdky obou skupenství. Ovšem nejortodoxněji si dávají do nosu kokainisti a jiní čichači, takže i skupenství plynné.

 2. Když pozoruji, jak lidé nakupují potraviny a alkoholoviny, tak je mi jasné, že si budou dávat pořádně do nosu. Bohužel už je to typické pro nastávající svátky, prožívané v konzumním stylu. Připadá mi proto anachronické dnes citovat slova cherubínského poutníka: „Má-li být tvým Spasitelem a pozvednou tě k Bohu, pak nesmíš žít daleko od jeho jeslí!“. Dál už citovat nebudu, mám totiž velmi málo času, musím ještě nakoupit spoustu věcí v supermarketech.

 3. Rozmatitých superjeslí je vůkol tolik a bohů jakbysmet, že je docela dost problém žít daleko….
  Jinak jsem zakoupil dostatek sušených švestek a meruněk a nechal naklíčit alfu…., jako obvykle se pokusím vzdorovat…..

 4. Málem jste mě dostali, pak mi došlo, že jesle jsou vlastně koryto. K vánoční nostalgii vřele doporučuji glosu JUDr Tomáše Sokola z min. Reflexu, kdybych to uměla, dala bych odkaz.

 5. V každém případě dávat si do nosu je lepší než dostat do nosu. Také by vám mohli přinést něco pod nos a to i na podnosu a ono by to někomu nemuselo jít pod nos. nemusím do všeho strkat nos.

 6. Využívám předešlé komentáře a aplikuji je: Včera si dávalo do nosu, do trumpety i do zobáku na bývalých hranicích schengenského prostoru hodně lidí. Pár dnů předtím vstoupila naše zem i do betlémského prostoru. Letošním vánočním symbolem pro mne bude živé děťátko pokryté zbytky placenty, uložené v igelitové tašce a nalezené v mrazivém počasí bezdomovci v kontejneru na odpadky. Nezlobte se na mne, že na závěr adventní doby medituji, kdo jsme, kam směřujeme a kam až budeme schopni zajít. Přeji Vám požehnané a pokojné Vánoce.

 7. Jsem moc ráda, že patřím mezi společenství „Slovodníků“. Humor mi poněkud zamrzl, protože 30. července se můj nejstarší vnuk stal jen číslem ve statistice dopravních nehod. Nebylo mu ještě 22 let. A tak, i když nepíšu, protože mě nic humorného nenapadá, ráda čtu všechny vaše příspěvky. Přeji vám všem krásné a klidné Vánoce, prožité mezi blízkými lidmi v pohodě a míru. A taky co nejlepších 366 dní v roce 2008. Jiřina Baláková

 8. Všem Slovodníkům přeji krásné Vánoce, v dalším roce minimálně stejnou porci humoru jako v tomto, a hlavně, dámy a pánové, to zdravíčko. S léty stále více docházím k závěru, že na ničem jiném tolik nezáleží.

 9. Kdysi jako ekonom provozu jsem si nemohla nepovšimnout, že v den výplaty bylo nejmíň nemocných a k lékaři a s dětmi se ulejvajících, takže, Jaroslave, máte zase pravdu. „K tomu mi nemusí nějaký utřinos nosit pod nos žádný výnos“ ohrnul nos poslední nositel jména Nostic a nostalgicky přitom zdůraznil nosovky. Očovky a ušovky zcela pominul. „Nesu vám nosála, jasnosti“ mocným barytonem zdůraznil svůj přínos Nosferatu. „Toho nenos, byl by to únos ! Dám přednost nosnici, nosící snůšku na podnosu s nůžkami a kyticí čapích nůsků.“ Za přesnost tohoto přednesu nenesu odpovědnost (pro případ, že bych se přenesla přes únosnou mez, na níž se usnesli vašnostové a p. přednosta Slovadne).

 10. Jojo, Jaroslave, ještě nemáte ty správné zkušenosti. Ne že by peníze nebyly důležitý, ale zdraví si za ně nekoupíš, mám-li parafrázovat.

 11. Takže si to shrňme – štěstíčko, zdravíčko, pohodu, klid, lásku – a hlavně PRACHY!!!! Všem Slovodnickým přátelům přeji to, co si přejí sami pro sebe, a kromě toho bohatého Ježíška, veselého Sylvestra a šťastný celý nový rok. Jiřince Balákové kromě toho ještě pohlazení. Vaše Věra

 12. Věro, JUDr. T. Sokol mě vždy dojme. On je takový čistý člověk, který by jistě zasloužil dostat do nosu.

 13. Ano qwakoši, Sokol jen přes mou mrtvolu. Je to jeden z ptáků, kteří na svých křídlech nesou novou třídu. To bychom se mohli rochňat i bonmoty pánů Macka nebo Zemana.

 14. Třídní přístup, ho,ho,hóó, to už jsem dlouho neslyšel, ačkoliv nedávno jsem na SAV – Stínová akademie věd, jinak naše hospůdka zakouřená, navrhoval motlitbičku, která by vyhovala všem barvám, tedy především černorudozeleným, které se za posledních šestdesítek let mého života pokoušely a stále pokoušejí vymýt můj jistě urousaný mozeček. Mohlo by to začínat třeba takhle: My zelený předvoj třídním bojem spasený….
  Aleluja hip hop…..
  Více zde:
  http://wbgarden.com/nove/slunce/index.htm
  /pokud to někoho zajímá…/

 15. Tak poslyšte, do nového roku úplně postačí, když Vám popřeju mít trochu štěstí, protože všechno ostatní nám zaručuje ústava.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *