Dia kritika

Hostující Jiří M Sladký dnes trochu zahořkl:
Nemám dnes na mysli háčky a čárky, ale kritiku potravin bez cukru s UMĚLÝMI SLADIDLY, původně náhražky cukru pro diabetiky. Přirovnání k umělé hmotě sedí, tohle slovo bylo přiléhavé pro nepodařenou náhražku přírodního materiálu. Dnes už se umělé hmoty, ty nekvalitní, příliš nevyskytují, máme spoustu velmi kvalitních PLASTŮ. Zato UMĚLÁ SLADIDLA jsou hnusná a určitě škodlivější než cukr. Nemáme ale zatím výraz pro kvalitní sladkou syntetickou potravinu !

5 odpovědí na “Dia kritika”

 1. Lituji všechny, kteří musí používat umělá sladidla. Jednou jsem to zkusila, pak jsem nepila dva roky kávu, kterou jsem tím sladidlem zkazila. Po dvou letech jsem začala kávu pít, ale už nikdy jsem si ji neosladila ničím. A čaj taky piju hořký, takže se u nás spotřebuje cukru jen velmi málo. Takže DIA sladidla pro mne – brrrrrrrrrrr

 2. Tak koukam ze nejsem jedinej komu vadi ze se dneska dava umelej cukr do vseho. Holt prirodni cukr je drahej, a my co jeste zname jeho chut a vadi nam chut ty nahrazky musime asi vymrit….
  Nu coz, holt budu na vsem cist slozeni a budu brat jenom to s cukrem…. 🙂

 3. Jó,jó.Je to hnus.Z aspartamu mne bere žlučník,po cukru se měním v katedrálu,tak hořknu.A moje větší půlka má od jara cukrovku a je na sladké jak vosa.Nevíte,jal vyrobit diadžem a diakompot?Šup s tím na adr.o.ticha@seznam.cz
  A žebychom měli kvalitní plasty?Někde možná.V Čechách se prodávají jedovaté dudlíky,fujtajblové obaly na potraviny,PCBbarvy na kravínya co chrlí nedaleká SPOLANA,ani nechtějte vědět.(Dioxiny jsou také umělotiny)Fuj! A navíc je mi hic a nepřestane to a nepřestane.

 4. a trochu reklamy pro Dámy.
  „Nudíte se? Trpíte cukrovkou? Máme pro Vás dietního milence. DIAMANT. And Diamonds Are A Girl’s Best Friends!“

 5. Kdepak diamanty, když se doma nudíme, pozveme známé ke grilu na nějaké dia dobrůtky (bůček light) a je o zábavu postaráno. Kávu jsem také zkoušela sladit uměle, ale včas jsem od toho upustila a dnes nesladím vůbec. Sladké ale miluji a nevzdala bych se ho, i kdyby bylo třeba z plastelíny, ale sladké.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *