Diametrálně odlišný

Může zde někdo nastínit ctěnému publiku proč se říká diametrálně odlišný a ne diagonálně odlišný?

17 odpovědí na “Diametrálně odlišný”

 1. Diametrálně odlišný se významně liší od průměru, no a půměr je statistická veličina. Diagonála naopak spojuje protilehlé body, jde tedy o geometrický pojem. Všechny body v geometrii jsou na jedno brdo, vzájemně se mohou lišit jen svou polohou v prostoru, což u totožných bodů nepřichází v úvahu, protože ty se vzájemně liší jen svým pojmenováním, pokud ho vůbec mají. Aby to nebylo tak jednoduché, i to pojmenování mohou mít dva totožné body stejné, tak je rozlišujeme žádnou, jednou, anebo i více čárkami.
  I když ke studiu statistiky a geometrie nepřistupujeme diametrálně odlišně, i tak se můžeme dočkat diametrálně odlišného ohodnocemí od našich učitelů, pokud nejsou jako hodnotitelé objektivní. Howgh.

 2. Musím s lítostí konstatovat, že mě napadají jen pitominky hodné WBG, na téma toho Pepíčkovského vtipu o paní učitelce a ježkovi, kterého někdo přinesl do vyučování. Asi reakce na Jožina a jeho patageometrii. Jo, a ještě citát z Hrabala „Pánové, já mám čárku, a tu mi nikdo nevymaže!“. Omlouvám se, beru již čtvrtá antibiotika a pořád mě zlobí průdušky a tím pádem nedokysličený mozek – no, nikomu to nepřeju. I když vám všem přeju do nového roku.

 3. Budu neustále opakovat, že diametrálně odlišno mám především v tomto. Hodné WBG, paní Diblíková, jsou prosím pouze ptákoviny. Neb, jak jistě všeobecně známo, pitominky se zde tvářej daleko vznešeněji. Děkuji.
  Veselé krizování…

 4. Sorry, měla jsem místo pitominek napsat pikanterie, má přehluboká až plazící se omluva.

 5. Budu neustále opakovat, drahá paní Diblíková, neomlouvejte se a klidně přitvrďte, když je tu furt lichotivo, tak to začíná být velmi neinspirativní, skoro až importantní….
  KMB je holt KMB, pravil sused, když hleděl na moje vrata, ale BMW též není špatné, dodal… Tož tak včíl, Jožine.
  Veselé krizování a vepřové chřipkování…

 6. Jene, je lepší mít KMB na vratech než BMW tamtéž. Osobně preferuji BMW za vraty, čili mít závratné BMW, ať případní nepřejícní sousedé puknou závistí.

 7. Bať, nejlepší je mít KMB na vratech garáže s BMV a sousedy, kteří nezávidí – ale u nás by to znamenalo, že jsou sousedi na tom líp než já!!!! tak jakýpak nejlepší, to je katastrofa!!! tak vám takovouhle katastrofu přeju vám i sobě, ať se máme všichni skvěle a někteří (my) ještě líp! K+M+B

 8. Pro dívky jsou nejlepšími přáteli dietní manty. Nejlepší dárek – dietní párek – pardon, mant.

 9. Věra mě inspirovala nejen svou gramatikou: V dia spoře spoře oděné ženštiny dolují dia manty ze slintajících pracháčů.

 10. existuje diametrání rozdíl i konsensus napříč (pol.stranami). Holt to asi bude česky durchumdurch čili skrznaskrz,. .

 11. Spoře oděné ženy patrně v diaspoře musí diamanty z boháčů dolovat – stejně jako ve Skotsku, ale kdyby se pošouply kousek dál do emirátů, třeba by je tamní pracháči zahrnovali dobrovolně sami, neb tam nevědí, co roupama s prachama.

 12. Diametr je úsečka procházející středem kruhu z bodu A do bodu B. Bod B tak leží na kružnici vlastností, možností a odlišností nejdál od bodu A, proto je diametrálně odlišný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *