Díti

Pravdu díš, h….. víš! Veršíkem se snažím předejít říkankámpoetické sekce SlovaDne. Pro ostatní vědce máme úkol na víkend: Pokud dím pravdu, tak co dělám když lžu? Lež se přeci nedí …

16 odpovědí na “Díti”

 1. Poetická sekce je věčná jako Lenin a zničit ji může jedině vivisekce.
  Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti,
  týti, títi, šíti,
  síti, rýti, píti,
  nýti, mýti, míti,
  líti, jíti,díti,
  býti nebo bíti

  …i když to nikoho nezajímá

 2. Jak je všeobecně známo, tak na samém začátku bylo všechno jinak, než jsme si to začali interpretovat po svém, čili velmi jednoduše by se dalo konstatovat toto: Pravda je než převlečená lež….
  Ten kdo lže je samozřejmě lhář i když mně osobně bys spíš vyhovovalo slovo lžář, případně lžík, lžoch případně lžoun – ten kdo lže pomalu. No teď pohleďme na pravdu, jak je komplikovaná – podezřelé velmi…, Ten kdo mluví pravdu není ten, kdo jenom prostě pravdí, pradí.., to sloveso lze zkrátit ještě víc samozřejmě.., Pravdomluvní z nějakých důvodu nemají podstatné jméno, nejsou mezi námi pravďoši, pravďulové nebo pravduláci či pravďouni, i když musím řícz že znám jednu Pravďěnku úžasnou.., ale to už je jiná zkazka, od slova pokazit pochopitelně, a ta lže přímo zákonodárně…..

 3. Děl jsem onoho to času,
  že se husa dočká obilného klasu.
  Pak jsem, ale přišel na to,
  že by nedočkala, klasu obilného, kdyby nezbaštila i něco jiného.
  Díti můžem pravdu, díti můžem lež,
  nelze jenom díti, myslet musíš též,

 4. „Prrr!“ děl vozka a povoz se okamžitě zastavil. Blíží se doba, kdy hlasem budeme moci ovládat i automobily, pokud budeme mít peníze na pohonné hmoty.

 5. Povoz se zastavil následkem toho zvuku nebo proto, že koně omdleli, protože vítr vál směrem k nim?

 6. Už mně koně omdlívají…., jinak Omdlelej Kůň by byl dobrej název pro nějakou progress kapelu…, případně pro indiánského nebo jinak rudého náčelníka…

 7. jste si, vážený kolego jist, že měkkoň může ještě umdlít? není to již hanobení mrtvých?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *