Dogs on a leach

Even the simplest of spelling errors can cause us all to scoff. Clearly the translator meant to write „leash“, a rope that goes around your dog’s neck. Unfortunately, we have the word leach which is the process of removing excess salts and minerals from the soil by a series of repeated flushings with water. Considering the way dogs seem free to poop where they will in this city, it may not be a bad idea to remove their excess salts and minerals by flushing them with water — it seems more sanitary. At least the translation didn’t turn out „leech“, which would be a funny sight. Imagine every dog being required to ride around on top of bloodsucking parasites — or is that the job of governments?

Dogs on leach

Fred k tomu píše:
Please give credit for the photo to www.expats.cz, where I found it posted by a user named „Tonz“

11 odpovědí na “Dogs on a leach”

 1. Perhaps somebody should make another sign „Zákaz volného kakání psů“, at least in the Prague streets, how it would sound in English I don´t know „Dogs must not poop here“ ..?

 2. Ten český text je demokratičtější, alespoň pro pejsky, dává jim určitou volnost a hlavně naději do života; zatím co anglický text jim nic dobrého neslibuje, není jasné jestli se mohou vyloužit, nebo budou vylouženi; toto pasivum by bylo pro ně tragickétragické.

 3. Osicka a Poldauf z roku 1957, kdykoliv odstrani veskere moje pochyby
  o hlaskovani. (Pokud nejsem blizko pocitace).
  Pro informaci, v Nevade je zakon, ze pejskove nesmi behat volne na
  ulici a musi mit obojky s identifikaci.(Dog tag). Po ulicich jezdi zamestnanci county a chytaji je do lasa, zavezou je do utulku a tam si je pak majitel po zaplaceni $50 pokuty, muze vyzvednout.
  Jinak tu mame parky, kde psici mohou behat volne, akorat majitel ma
  sebou lopaticku, smetacek a plastickej pytlik a ihned, po vykonani
  „poo poo“, to musi zamest a odstranit. (Kdyz to neudela a je pristizen,
  je hned dalsi pokuta, tentokrat $100.)
  JE TO HOLT PSI ZIVOT a proto mam radeji kocicky (mam 3 uz 18 let)
  a jsou jako deti. Krom toho jsou velmi inteligentni, nestekaji bezduvodne a nekdy i berou a odpovidaji muj telefon.
  Mame tu heslo: DOG MUST HAVE A MASTER, CATS HAVE A STAFF.
  Muj sen je mit od malicka jaguara nebo pumu~znam tu par lidi, kteri
  je maji a pak take ti, co maji show na jevisti.
  Akorat holt nesmis mlatit tygra do cumaku mikrofonem, coz tu stalo
  jednoho Nemce ze show: „Sigfried and Roy“ skoro zivot. Tygr ho pred
  narvanym salem (asi 800 lidi) skoro sezral. Good show!
  Tu ceduli na fotce by mel nejakej matalurg nechat opravit. je to dost
  zahanbujici, i kdyz to je jen malickost.

  Milan z Las Vegas

 4. Ahojte, ľudkovia,
  aj horšie veci sa dejú… Stačí občas sledovať dabované filmy: Arson suspected – vraj Arson podezřelý (Nova), Surf area – surfařská oblast… (Spectrum – to boli titulky), nehovoriac už o výslovnosti v niektorých reklamách.

  Hi, folks,

  even worse things happen…

 5. Milane,ty velké šelmy pusť z hlavy.Vypadá to náramně,ale v domě je hned u vstupu jasné,kdo tam bydlí.Ty krásné potvůrky smrdí jak bžoch a také všichni,co s nimi sdílejí domácnost.Vím,co říkám.Znám rodinu,co si z toho snobského nápadu tak zoufala,že ty Miciny darovala zadarmo do ZOO v nejbližším zařízení a ještě do teď je tam sponzorují.Měli dvě koťata pumy.

 6. Moje maminka má dvě kočky a ty ji doma nechávají bydlet, taky to poznáte na první pohled, vše je tam podřízeno kočkám. Přijdete do místnosti, kočka vás pozdraví, atd. Já neuvažuji ani o kočce, natož pak o něčem větším. Děti mají morče a moc ho milují.(já taky-je to mazel)

 7. E-mailem mi přišel obrázek upozorňující tabulky v polštině : „Dobrý pes, ale má slabé nervy.“

 8. Pane Milane v Praze jsou na ulicích extra odpadkové koše se specielní-mi sáčky na tyto odpadky. Psi musí také nosit na krku známky, které jsou současně průkazem o zaplacení poplatku za jeho držení. Narozdíl od Nevady je výjimkou, že se sáčky používají k danému účelu. Asi to není ve vyhlášce dotaženo do konce, tj. nikdo nemá za povinnost na to dohlížet a současně případně trestat. To se bohužel v ČR netýká jen tohoto problému. Naopak se setkáváme s tím, že zákony chrání ty, kdož se dopouští přestupků a poškození jsou proti nim bezbranní.

 9. ad „Dobrý pes,ale má slabé nervy“
  – viděla jsem tabulku: „Prosím oslovujte mě laskavě, aniž byste zvedali hlas, nebo se dívali na mě nevlídně, neboť v mém věku mohu se stát velmi rychle nepříjemným“.

 10. no jo pes:

  -český: NESMÍ VOLNĚ POBÍHAT

  -anglický:MUSÍMÍT VODÍTKO

  jak nespravedlivé

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *