Drbna

Drbna je baba ukecaná, drban drbat nemusí, ale drbe-li, je také drbna. Původ drbny není tak nasnadě jako její blízké příbuzné – klepny. Klepna dokonce postrádá ústy klepajícího samečka klepana – drbana.

14 odpovědí na “Drbna”

 1. Předpokládám, že smečka má být správně samečka. A právě tím, že se dotyčná na samečka přímo klepe, stává se z ní klepna. A někdy vzniknou tak silné vazby, že klepnou zůstane, i dyž se jí podaří nějakého samečka získat.

 2. Drbna = dračka (peří). Na dračce draly dračky peří a drbaly. To musel bejt mazec!
  Když už se nedralo, zástupně se drbávalo ve frontách na nedostatkové zboží. Dnešní přebytek veškerého tovaru generuje z byvších drben deprivantky.

 3. Jedna bodrá moravanka z mého okolí na dovolené se při slově,drbání,rděla a kárala nás,bodré Plolabanky,když jsme se zvaly vzájemně na trošku toho holčičího drbání.Později vysvětlila,že u nich to znamená sex.akt na tvrdo.Něco na tom bude,jelikož když mne má otylá půlka drbe drápky na zádech,zprvu blaženě vrním a posléze mám pocit orgasmu.On tomu říká,,rozkoš bez rizika“.Je nutno přesně navigovat jednotlivé ,drby,.Když toto provozujete ve vaně,máte záda jak po ,domácím násilí,.

 4. Olinko, narazila jsi na pozoruhodný fenomén. Jazykové oblasti se opravdu výrazně liší v posuzování míry vularity slov a idiomů (protože slovo je v tom leckdy nevinně a vulgárním se stane až v idiomatickém spojení). Věta „To se mnou (s ním, s náma) vydrbali“ zní v Čechách neutrálně, kdežto na Moravě odpovídá slovenskému a českému „To se mnou (s ním, s náma) vyjebali“ (neřku – li vymrdali).
  Nezjišťuji zde ale nižádnou zákonitost zeměpisnou ani jinou.
  Půjdu se na to vyspat.

 5. Pani, nejsem drbna, ale putnu si postavim. Drbna se za mého mládí říkalo Večerní Praze (a za mládí mého tatínka se Národní politice říkalo Čubička).

 6. Věro – s putnou bingo! 🙂 Jinak drbna by mohla mít ještě něco společného se svrabem a klepna se zbytky zubů v pomlouvajících ústech…

 7. Klepna by mohla souviset s klepáním koberců, v některých pražských dvorech stojí nyní již nevyužívaná klepadla, to musela být příležitost si trochu poklevetit.

 8. Ještě ke komentáři Olinky. U nás na Moravě se někdy použije i klepání jako výraz pro sex. Tudíž mi teď vchází drbna a klepna jako povolná sousedka nebo ukecaná lehká děva (nebo lehká stařena?). Každopádně mají něco společné 😀

 9. Věro, asi ti to bude putna platný. Celkem vzato je mi to putna. Drbna, klepna, běhna, putna, je to všechno „la put(n)a“.

 10. La putana? Drban byl odrán dračkami peři, protože hnán chtíčem otevřel dveře, jim se rozfoukalo peří, tak ho ztrestaly namístě. O té příhodě se na dračkách vyprávělo tak dlouho, až z ní zůstaly jen drby . Ten chtíč jsem přidala pro zatraktivnění zcela běžné banální historky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *