Espresso

Na letišti v Ruzyni vám po objednání espressa bez mrknutí oka za 100 kč naservírují hnědou břečku. V centru Prahy je kvalita i cena espressa obdobná. Pro milovníky dobrého espressa doporučuji návštěvu Coffee Company ve Francouzské 84. Za pětadvacet korun vám naservírují espresso jako v Římě 🙂
Pro kávomilné jazykovědce ze SlovDne přidávám varování. Brynda / břečka se v nápojových lístcích jmenuje: presso, stretto, piccollo a pod.

6 odpovědí na “Espresso”

  1. Lépe je hrát pexeso, nežli píti espreso. Takto hraji já si sám, esproso mi dělaj druzí. Co to piji poté nevím. Chuť mne vždy pak pomine, představím si to nejhorší. Proto lépe dád si turka, tam vím že je aspoň soc. Ale u espresa to jiná je, vidím jenom tmavou vodu, ale nevím co v ní je, možná káva, možná taky pomyje.

  2. Tak nám SlovoDne přechází pozvolna v průvodce kavárnami. Já na kafe až tak moc nejsem, tak bych třeba zas doporučil Masopustovo řeznictví v Kocléřově. Jinak srdečná gratulace Ivanovi za obohacení češtiny infinitivem končícím na D; chtělo by se mi smád, ale asi budu plakad.

  3. Po návratu z Italie (jako pokaždé) volám, ře espresso jedině tam. Pro pamětníky připomínám ten vtip o důstojné dámě, která pořád nevěděla, co si má u baru dát – koňak jen v Paříži, vodku v Petrohradě,, až jí vrchní doporučil rodnou Plzeň … pointu starých vtipů uvádět netřeba.

  4. Konečně se zde objevuje i nějaký kávomil ! Tedy já, kávu opravdu miluji a espresso, případně (asi přizpůsobené) expresso či jednoduše preso zvlášť. Ze spresované čerstvě namleté kávy vzniká mok aromatický, napěněný a povzbuzující. Ani ránu(o) bez espressa!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *