Hodnostář

Stále oblíbené je na SlovuDne pojednání Policejní hodnosti. Kdo nevěří ať si klikne. Většinou tam však přes Google bloudí adepti policie, a tak se jim můj rozklad nelíbí. Průměrné hodnocení je 2 🙁
Nechme však policejní hodnosti hodnostmi a položme si otázku: stane se nositel policejní hodnosti také hodnostářem?

12 odpovědí na “Hodnostář”

 1. Za režimu, kdy se v práci muselo soudruhovat, jeden z referentů oslovoval šéfy zásadně titulem „pane rado“. Traduje se historka, kdy jeden z náměstků ředitele se proti tomu veřejně ohradil a požádal ho, ať mu říká „soudruhu náměstku“. Dotyčný referent mu pohotově a s vážnou tváří odpověděl „Ano, pane rado!“, načež i soudruh náměstek na svůj titul rezignoval. Referent to byl pilný, svůj referát co do papírování udržoval pedantsky v ažuritě, ale povyšován nebyl. Jen u kolegů si časem získal neformální uznání, když i jemu začali říkat „pane rado“.

 2. Musím na zadaný úkol resignovat, protože se mi do úvah na dané téma neodbytně vtírá HOVNIVÁL, což si pod přísným, leč spravedlivým dohledem JV VJ (JV nikoli Josip Visssarionovič, ale Jeho Výsost)) Gabriela netroufám rozvíjet.

 3. John Steinbeck má v knize Na plechárně/Sladký čtvrtek Zmatkářského Hovnostáře. Nevím, kdo to přeložil, leč hezky.

 4. Dejte do placu někdo originální znění, ať se pokocháme kvalitním překladem (nejspíš Fred?)

 5. Na téma rozmanitých šikanánků, narcisáčků, jebobuzonátorů, samozvaných prevoschoditelstev, falešných proroků, vissarionovičů i jiných .ičů, jsem psal zde:
  https://www.slovodne.cz/slovodne/houzvicka/
  na druhé straně pak, mi taky nepřidá dvakrát košer, když se ze Slovodníků stávají lichometači a servíti.
  Děkuji
  Ad …stář.
  Důstojné oslovení by mohlo vypadat i třeba takto:
  Vaše Exkremence, vážený Guanopotente, Veliký Výkale. V tuto jistě pro nás neopakovatelnou chvíli, přijměte naše pokorné…atd atd

 6. Určitě, a navíc jistá stařecká /předkremační/ fintivost…, jinak děkuji za téměř základoškolní holčičí reakci.., jen ten copánek s bedrunkou a károvaná sukýnka už chybí….

 7. Nevábné a nevonné loužičky povětšinou nachystáme sami sobě.Ovšem prskat doporučuji decentně.

 8. Předem se omlouvám, leč nemohu odolat – hodnostář je h..o mlád. To i mně napověděla Adsmon!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *