Hubertus

Rádiovku následuje Hubertus, chápejte to jako Cestu do hlubin Jirkova šatníku 🙂
Poctivý hubertus dnes nenajdete, nemluvě o šusťáku . Pouze v nekomerčních dobách mohla vzniknout móda „nahoře bez“. Na „nahoře bez“ asi žádný textilní baron asi moc nezarobil a ve stejné době byl textilní průmysl ruinován minisukněmi.

23 odpovědí na “Hubertus”

  1. Hubertusy se ještě vyskytují, zajeďte si na obyčejný venkovský hon. Tam jich ještě pár uvidíte. Pravda, pokud jezdíte jen do židlochovické obory, tam pocitvý hubertus neuvidíte. A leckdy ani poctivého střelce.

  2. Na zimu jsem nosíval levný huberťák, na hlavu pak nezbytnou zmijovku, byly to kdysi „značkové“ výrobky pro chudé studenty.

  3. Navíc si myslím, že každá móda přináší také to co je určováno nabídkou materiálů na trhu a tím i jejich dostupností. Dnes látku na hubertusy v obchodech nenajdete, stejně jako tesil, tvíd atd. Přitom to nebyly špatné materiály. Mám názor, že móda zanesená k nám z jihovýchodní Asie není to nejlepší. Většina lidí je tím uniformována, stejně jako kšiltovkama. Nebyl jsem nimrod, ale hubertus jsem nosil rád, dnes ho nabízí jen specielní prodejny pro nimrody a lesáky a poměrně draho.

  4. To je roztomilé, děkuji a přeji také vydařené Vánoce a krásný Nový rok 2007 a všechny následující, pro které přeji hlavně zdraví.

  5. Pro Jiříka: tvíd, zvláště ten ze skotské vlny od fy. Harris, je stále k dostání a stojí nehorázné sumy, neb je zbožím povýtce luxusním a s hubertusovou tkaninou k neporovnání. Rozhodně souhlasím, že to není špatný materiál!
    Hodně nápadů a krásný Nový rok přeji slovodníkům a spřízněným duším.

  6. Hubertus jsem nikdy, pokud mě paměť neklame, neměl. Ale moda minisukní měla určitě něco do sebe.V současné době je textilní průmysl ruinovám čínskou a vietnamskou výrobou z orientálních bazarů v našich městech.
    Připojuji se k přáním všeho nej…..

  7. Musím, ač nerad, k Janě : Rozhodněte se pro alternativu “ tajmsů“ nebo „tajmu“ . Ostatně to vyhlašování je každoročně v magazínu TIME.

  8. Pro nahoře bez jsou potřeba blůzičky a také trička s úzkými ramínky, čili pro textilní výrobny kšeft jako jakákoli jiná móda. Kdysi jsem četl výsledky výzkumu, který zadali výrobci podprsenek, aby mohli zdůvodnit jejich používání a tedy velký kšeft. Jenže výzkum byl nestranný a dokázal, že ani nošení, ani nenošení podprsenky není pro ňadra ani užitečné, ani škodlivé, prostě na tom nezáleží, leda s výjimkou období kojení, ale i tehdy je to jen otázka individuálního pocitu pohodlí. Nicméně reklama neustále vtlouká všem přesvědčení, že v podprsence je podstatně hezčí tvar prsou, což je těžký nesmysl, protože u většiny žen se podprsenkou dělá zářez v bocích a na zádech. Což celkově postavu hyzdí. Dále se všem vtlouká přesvědčení, že lidské tělo, tak jak nám ho příroda dala, je velmi nepěkné a bez oprav ho nelze akceptovat, což živí tisíce plastických chirurgů, a hlavně nesmírně nemravné, takže třeba v televizi v USA nesmí být vidět ani v šatech rýsující se bradavky ňader (a je to těžce pokutováno), takže hlavní účel podprsenky je utvořit krunýř, aby se přírodní tvar dokonale zamaskoval. Proto se rozmohl nesmysl nosit podprsenku i do triček s úzkými ramínky v nejparnějším létě – do kterých prostě nepatří. Což je nejhorší pokrytectví, tvrdit, že lidské tělo je nemravné a nesmí se ukazovat, zejména ne, když prokazuje lásku, ale naopak se smí a všude ukazuje, jak někdo střílí, mučí, vraždí, vybuchuje, ničí – a to bez ostychu i před malými dětmi.

  9. Tělo není nemravné; s jednou výjimkou a tou je hlava. U vybraných jedinců. Rádiovka to nespraví; doporučoval bych preventivně zakrýt i ústní otvor nějakou vhodnou modifikací podprsenky (udidlo, roubík). Lze volit i radikálnější řešení – plastická operace interiéru. Nejlíp kompletní.

  10. Všem přátelům Slova dne přeji šťastné Vánoce a nový rok 2007 prožitý ve zdraví, lásce, pohodě a se štěstím v zádech.

  11. Jaroslave Pavelko, což místo plastické operace interiéru, která stejně jako všechny plastické operace dlouho nevydrží, použít amputaci?

  12. Děkuju Jiřulkovi za vášnivou obhajobu toho, čemu kamarád Richard říkal volné uloženky a nebo visačky vzorné kvality. Ještě jednou vše nejlepší do dalších let.

  13. Hubertus Schmidt entstammt einer Familie, die traditionell Pferdesport und Zucht betreibt. Im ostwestfälichen Borchen-Etteln bei Paderborn leitet er einen Ausbildungs- und Zuchtstall. Der Pferdewirtschaftsmeister gehört zu den international erfolgreichsten Dressurausbildern dieser Zeit. Kaum ein anderer hat es in den vergangenen Jahren in den Dressurspitzensport gebracht wie der fünffache deutsche Champion der Berufsreiter Dressur.

  14. Móda „Topless“ nebo také „Oben ohne“ má své klady i zápory. Africké, americké, asijské i jiné primitivní kmeny nám skýtají zářný příklad obecně uznávané oděvní tradice. Uznávám, že do některých klimatických pásem se žel nehodí a právě tam obvykle žádána i skýtána jest daleko objemnější suma odění vyrovnávající jeho dales v oblastech teplem hýřících. Vono, pane šéf, nakonec dycky mula vod nuly pojde, hlavně dyš jí dostane ke žrádlu místo sena…

  15. Vím o jediném záporu – zadává možnost notorickým stěžovatelům si zase postěžovat. Moje žena s výjimkou období kojení (kdy šlo spíš o to, aby neměla na tričku mokré skvrny) prakticky nikdy, k mojí veliké radosti, tuto relikvii nepoužívala, až před dvěma lety začala pracovat na úřadě. Během pár týdnů se sešly dvě stížnosti, že úřednice ta a ta, ač jinak oblečená a upravená velmi slušně, by měla používat také … Takže do úřadu ji už raději nosí.
    Není to otázka klimatu přírodního, ale společenského, hlavně vůle národa ke svobodě. Těsně po sametové revoluci se nudistické pláže u nás plnily davy naháčů a postupně jich ubývalo. Letos bývalo za průměrně slunečného odpoledne u Šeberáku tak třicet, padesát, po sametovce několik set. Po sametovce byly visačky vzorné kvality téměř většinový jev. Letos v létě byla vidět prakticky bez výjimky čouhající podprsenka pod každým tričkem. Jen naše dcery (nejmladší je 23) byly bílé vrány. Ale ani dcery by se nešly koupat bez plavek. Ani jen v dolním dílu. Protože by si tak vysloužily nenávistné reakce sice malého počtu, ale zato velmi hlučných umravňovatelů. I tohle je doprovodný jev ke klimatu politickému, to jsme se učili v dějepisu: V každém státě se postupně zmenšuje spokojenost obyvatelstva, jejich ekonomické a občanské možnosti, roste šikanování státem a institucemi. Až se to stane nesnesitelné a pak – po dlouhé době (až se nespokojenost stane silnější než obava z následků odporu) nastane rychlá změna ke svobodě, mnohé se skokově zlepší, ale pak zase nastane postupné zhoršování. . .

  16. Ad hubertus: „Sousede, co to lovíš v té žumpě?“ “ Ale spad mi tam hubertus.“ „To bys ho ty čuně vzal eště na sebe? “ “ No to né, ale mám v něm v kapse karbenátek.“

    „Sousede, sereš si na hubertus!“ „Ále, na hubertus já seru!“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *