Jak se máš

Jak se máš? Jak se vede? Fráze, fráze, fráze. Ve skutečnosti chceme vědět Kolik máš? nebo Jak vydělat milión

36 odpovědí na “Jak se máš”

 1. Když se zeptám, myslím to tak, jak říkám. Nikdy mě nezajímalo, kolik kdo bere. Zajímalo mě jen to, kolik beru (nikoli kradu) já. Bylo to vždycky nějak málo, protože naše rodina měla velkou černou kańku. Ale to je pryč, což je bezva. Zdravím po dlouhé době přátele slovodníky.

 2. „Jak se vám vede?“ se asi ptal včera trenér českých fotbalistů, že se lekli a o vedení přišli.

 3. Ahoj, Jiřinko, zdraví i Lůca. Jak se máte? (a váš důchod je mi fuk!, stejně nebudete mít o moc víc než já; zajímáte mě VY a jak jste se měla celou dobu, co jste se neozvala). Ten podsouvaný zájem o sociální poměry dotazovaného nemusí být vůbec ve zlém, je spousta, vlastně valná většina lidí, kterým přeju, aby se měli dobře i finančně, a když se někomu dobře nedaří, snažím se přispět podle svých možností a jeho zásluh. Ale pokud by někdo měl návod na to, JAK VYDÉLAT MILION, nechť ho laskavě dá do placu, oceníme to jistě všichni.

 4. A to se ani nezeptáš, jak se mám? – No, jak se teda máš? – Ani se neptej! Dobře se máš, peníze máš-li. a když je nemáš, neházej mašli.

 5. Ad VD. Chcete vydělat milion, pošlete dolar. Obratem odešlu návod.
  Snad ve všech jazycích světa je znám text tohoto inzerátu…
  Ad důchod, je všeobecně známo, že není ani tak důležitá výška oné prebendy, jako spíš délka po kterou se bere. V osmdesátých létech v rezortu energetiky na severní moravě dosáhovalo čerpání důchodu u mužů v průměru závratných 40 minut….

 6. “ JAK SE MÁŠ ? „, se lidé ptají,
  často když se potkávají.
  Otázka to upřímná, nebo úpozdrav běžný?
  Spíše jenom pozdrav běžný,
  který účast navoditi má.
  Ale tak to nebývá !

 7. Dříve se na tu otázku popravdě odpovídalo, že se náme hůře než včera, ale lépe než zítra. Teď už si nejsem jistý, možné je všechno.

 8. Jeden zřízenec z nemocnice v Nechanicích se ptával: Jak se vejde? Už se nepamatuju, jestli mu někdo odpověděl, že hůř než včera, ale líp než zítra, ale jak říká Jožin, možné je všechno.

 9. Za totality se na tuto otázku odpovídalo: „Mám se jakeš takeš, ale mohlo by to být o chňoupek lepší.“

 10. WBG: Když budu pracovat za minimální mzdu, jaký budu mít důchod a jak dlouho s ním vydržím? Pokud jde o ostravské havíře (ty jste měl na mysli?), většinou tomu krátkému důchodu sami šli naproti, i když těžká práce a silikóza udělaly svoje. I v severních Čechách kromě nezdravého životního prostředí se podepisoval (a jistě to platí i nadále) nezdravý způsob života, daný inteligencí a preferencemi většiny tamních obyvatel.

 11. Jakási jedna mi kdysi pravidelně říkala, že jsem blbej jak Janečkovy koně. Vzhledem ke skutečnosti že pana Janečka osobně neznám, nevím jestli je /byl/ hulán nebo sedlák, a kolik těch koní vlastně měl, že…, ale jednalo se vždy o množné číslo, nikdy neřekla kůň, vždycky koně, a vzhledem k tomu, že dotyčná pracovala ve zdravotnictví, tak už tenkrát asi byla moje vlastní blbost diagnostikována jako lehce schizoidní…
  Ad VD. Kdy mi pošlete ten dolar ?? Jinak si myslím, že dnes už nikdo nikoho nenutí pracovat za minimální mzdu, leda okolnosti, ale to je prý mouch….

 12. Dle mailu soudím, že pan Pallas je na rozdíl od VD milionu chtivý, pánžto mi poslal dolar. Nevím sice jak tuto ohromující sumu z internetu vytáhnu, ale jsem povinován sdělit odpověď. A odpověď je prostá a podotýkám, že je určena jenom p. Pallasovi. Ti co mi dolar neposlali tuto číst nesmí. Opovažte se. Odpověď zní: Pane Pallasi udělejte to jako já, dejte si inzerát: Kdo chce vydělat milion, ať zašle dolar….atd.
  Elementary….

 13. Nevím, zda jsem již na tomto ctihodném fóru ( 1.p.sg fór, nezaměňovat s forum, třeba Romanum) zmínila podobné, leč mnohem ekologičtější kolovadlo z let 80. , které vyzývalo k odebrání se na jistou adresu a tam k vykonání velké potřeby na zahradě a rozeslání onoho letáku dalším asi 5 osobám s výsledkem, že asi za tři měsíce se mi přijde vykonat v.p. na zahradě cca 226 lidí, čímž bude ekologicky zajištěna dlouhodobá fertilita zmíněného pozemku. Bohužel si to celé nepamatuju, ale bylo to docela legrační. Pro J.P.: Jo.

 14. Dodatek pro J.P.: A nejen tam (aby se někdo necítil diskriminiván). Lid, báťuško, je temný (A.P.Čechov – nebo Gogol?).

 15. Jak se máš? tak JÁ když potkám nějakého známého, kterého jsem dýl neviděla – teda spíš známou, tak se ptám k tomu ještě jedním dechem: a kolik máš už vnoučat? Donedávna jsem každé jednotlivé vnouče ozáviděla, ale od letoška už taky MÁM – a to je lepší, než ten shora uvedený milión. Rozhodně bych za něj naši Aničku nedala.

 16. Ad JP. Asi ne….
  Ad vnoučata. Mám známého, který tuto problematiku řeší hledáním hezké babičky a vnoučata si pak dělá sám…..

 17. Pane Pallasi, Váš 1 USD bych na Paypalu i dokázal zinkasovat, s náklady 10,-Kč a 3% z částky. Takže se nedivím, že kolega wbgarden uvážil, jak se k sobě mají skoronulanulaprd a Váš 1 USD.

 18. Cent sem , cent tam, je tady ještě jedno…, je tady ještě někdo komu miliony vadí…
  Velmi nepřesně řečeno mezi Ostravou a Opavou se rozprostírá území, kde žijí Prajzi. A už za dávného jindy koloval tento vtípek.
  Jak se řekne po prajzsky milion ? Odpověď zněla: Malo…., a milion bylo tenkrát dost peněz…..já míval tak dvatisícedvěstě měsíčně….

 19. Darovaný dolar může být darem danajským, když je odesilatelem Lájos Bács nebo Pepa z Hongkongu.

 20. Díky, velké díky. Měla jsem se docela dobře, hodně jsem se o to snažila. Protože jsem zůstala v celém domě sama, jen s kocourem, tak jsem se dala na cesty. Splnila jsem všechny sliby, které jsem dala, byla jsem taky na svatbě synovce ve Varšavě. Mají tam trošku jiné svatební rituály, ale všechno bylo hezké. A představte si – nikdo se neopil! Včerejší den v horách Lužických, kde bylo „křivořezání“. Víte, co to je? To se vyřezávají elektrickou nebo benzínovou pilou sochy z kmenů. Neuvěřitelné. Ale zajímavé. Takže – ptáte-li se, jak se mám, mám se dobře. Přeji vám totéž. Krásnou neděli, i když u nás prší. To víte – severní Čechy.

 21. Tím, že se wbgarden uPayPal převzít darovaný dolar, velmi poškodil „svou“ banku, která mu vede účet. Ta mohla inkasovat 8 Kč za příjem na kontě, 6 Kč za účetní položku a asi 50 Kč za transakci v cizí měně.

 22. Hodil by se mi metrický cent dolarů. Nepřebývá někomu, kdo by se ho chtěl zbavit za odvoz?

 23. Mám známé, kteří si kdysi při návratu do vlasti přivezli své dolarové konto a čas od času na to brblají. Zeptám se.

 24. Ad Jožin, ten cent by měl být ve stodolarovkách nebo spíš v tisícovkách ?
  Ad VD, myslím, že není takový čas, ve kterém by roduvěrní češi nebrblali…

 25. Jene, já jsem skromný. Posloužil bych, i kdyby byl v jednodolarovkách. Dolar sice stále pomalu padá, ale já bych ho chvíli podržel, než by se mi ho podařilo vyměnit za eura.

 26. Jsou vánoce, tak se, prosím, všichni mějte, jak to nejlíp půjde jak nejdéle to půjde.
  Mne v těchto souvislostech zaujala i často kladená zkrácená otázka: „Máte se?“ A dále to všechno dobré přející a nezávistivé:“Ten se má!“
  Já se zkusím nemít za pitomce (to je zajímevé, pitomec nemá ženský rod. Ani blbec. Svědčí to snad o něčem?).
  Mimochodem, nepochopila jsem (zase! Jako tak často!), jak si dělá dědeček s babičkou přímo vnoučata. Byť s hezkou. (Tj. hezkou babičkou.) Jak přeskočí ten mezistupeň? Tedy, samozřejmě, přeskočí-li vůbec co. I když – na druhé straně, někteří dědečkové se domnívají, že skočili i v devadesáti. To ovšem patrně nebylo s babičkami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *