Jak se točí filmy

Jak se točí filmy? Každé malé dítě ví, že se filmy netočí …. ale strkají do paměti. Kdo však ví, jak se tvorba filmu jmenuje? Prosím vynechte slůvko filmovat 🙂 Nejsem si jist ani točením piva… proč se třeba netočí tuzemák?

36 odpovědí na “Jak se točí filmy”

  1. O filmech nemám ponětí, ale rum se u nás netočí z prostého důvodu. Proti pivu je jeho spotřeba malá a tak se dává jen do lahví. O soudek rumu se mohl prát Ben Gun se s kapitány Flintem a Smolletem na Ostrově pokladů. Baron Trelavney (doufám, že si to pamatuju dobře) pil asi whisky.

  2. 1. Jednou jsem někde viděl na ceduli křídou napsáno TOČENÝ KABANOS, nedalo mi to a šel jsem se optat, jestli maj taky flaškovej. Doteď si pamatuju, jak ty řeznice koukaly. Možná na mě doteď vzpomínaj…

    2. Točený tuzemák k mání v Jevíčku, v rohu Palackého náměstí hned vedle hrnců, mis a skleniček, vpravo ve vchodu drogerie, v patře bazar MAXIM. Ke stočení jest nabídkou též vodka a fernet.

  3. V tom Jevíčka musí být zlatě. Kačenka z Vesmíru, teď točený rum i kabanos, to jsou tak lákavé představy, že blaženě přivírám jevíčka.

  4. Svět se mění, pojmy zůstávají. Kdysi kameraman na kameře musel točil klikou, aby film natočil. Dnes máme kliku, že můžeme natáčet i digitálním fotoaparátem, takže kameru už ani nepotřebujeme. Jen kantoři mají smůlu: děti školou povinné s oblibou vytočí kantora(ku) a reakci si škodolibě natočí na mobil.

  5. Jó, klikou se točí a filmy se filmují.
    Pivo, že se točí a rum, že se nalejvá.
    Pokud by se pivo nalejvalo, bylo by ho málo.
    Kdyby se rum točil, nevím, ale hlava se z něj točit dokáže.
    Asi v tom je fígl, ona neupadne, ale kdo se rumu napil moc, ten určitě.
    Ovšem nevím jak je to z roztoči, zd-li se též točí.
    Tak již toho nechám, jsem již vytočený.
    Ani z rumu, ani z kliky, ale ze své ženy.

  6. PTÁKOVINA / o klice a všelikém vytáčení…/

    Ten kdo dostal Angeliku
    Měl určitě z pekla
    Kliku

    Však samotná klika
    Už nestačí

    Když Angelika
    Skotačí…

    /pokud to někoho zajímá…/

    JInak jsem se před chvíli dozvěděl, že když v jistě nádherném slově LÁSKA
    zaměníme štyry písmena / pro hádankáře brnkačka / a jedno písmeno úplně vypustíme, dostaneme jiné okouzlující slovo – PIVO…, v tomto pozdně teplém odpoledni.., natočené, vytočené, otočené i za.., pomalu stékající do útrob hasiče…, nekupte to…..

  7. Existuje několik logik. Vedle aristotelské a ženské ještě také slovodná. Ta mi říká, že klikou se netočí, ale kliká.

  8. Když se točí filmy, točí se i velké peníze. Já dokážu roztočit jen důchod, proto netočím film, ale jen fotím. Manžel se točí za každou hezkou holkou, ale též se skromným výsledkem. Mně by se líbilo, kdyby se točil jen kolem mě. Tam okolo Levoči, tam sa voda tóči. Káča se točí, točí se dokola, zatímco červenému šátečku je třeba napřed poradit. Když peníze roztáčeli, žili na Točníku, když je roztočili, zbyl jim Žebrák, ale bylo to tóčo. Na natáčení filmů jsou potřeba velké i malé natáčky, pak taky dotáčky, to jsou takové malé dotace, když se utratí ty velké.To je taková točka, pardon, tečka, za tím mým dnešním příspěvkem. Pokud mě ovšem ještě něco nenapadne. Zatím mě napadla jen letní chřipka.

  9. Ad LÁSKA – PIVO jsem se dočetla, že když se nahradí všech pět a jedno přidá, dostanete FERNET, a to už nemůže být náhoda.

  10. Ale fuj, Gabrieli, klikou se přece klikuje, kliká se myší (respektive jedním ze dvou tlačítek na ní).

  11. Rukuje jsou vonné plody lehce smradlavé chuti, rokuje pak odpad po všelikém rokování – podobné okujím, které sem tam vlítnou udatným kovářům do ok, by vyrobily z nich mužné typy typu Dajan či Žižkajan…
    FERNET dávný předchůdce veškerých NETů, robili sme na tom kdysi aj s Ferom, ale ze známých nedotáhli do konce – konec nás předběhl a dostavil se nečekaně dřív….

  12. Klikování je způsob výšivky jen místo jehel se používají dobře namazané ojnice…
    Jinak parukou se dá občas i paručit, to iščo znaju a za použití kalachů to pak nabírá obvykle i na síle…
    Co se týče Runky, tak znám jenom její českou modifikaci s předponou Ba, kterou v dávných dobách pilně zneužívala jedna sofistikovaná grafomanka vlastním jménem Božena…ze švédštiny si pamatuji jenom bróó….

  13. S pocitem, že jsem již dosáhl stále více posunované meze tolerance k plkům, s vědomím, že se mi dostane rýmované nadržky, musím požádat kolegu wbgardena, aby zvážil, že sofistikovaný může být produkt nebo způsob produkce, nikoli původce. Ta grafomanka byla navíc vlastním jménem Barbora Panklová.

  14. Nevím jak se k překultivovanému jedinci staví čeština, ale Duke Ellington a Irving Mills napsali Sophisticated Lady v roce 1932 a od té doby se proti tomu, pokud vím, nikdo neohradil.

  15. Z českých jazykových slovníků přejaté slovo „sofistikovaný“ uvádí pouze Slovník cizích slov, Praha 1998, vyd. Encyklopedický dům. Slovo má podle tohoto slovníku význam: promyšlený, formálně propracovaný, využívající složitých metod. Slovo neuvádí Akademický slovník cizích slov, ani slovník neologismů, Nová slova v češtině, Praha, Academia 1998.
    Český národní korpus ( http://ucnk.ff.cuni.cz/) tak označuje důkladné, složité a promyšlené řešení nějaké záležitosti a podobně. Leckdy se k němu ovšem přidávají další, vedlejší významy: určitá ironie a pochybnost o tom, zda složitost není jen povrchní.
    Je pravda, že Oxford Dictionary uvádí významy „of a person“ a „of a thing, idea, etc“.

  16. Jako formálně nepříliš propracovaný produkt jistého, samozřejmě v mezích tolerance, posunování mezi maminkou a tatínkem musím bez vedlejších významů a ironie konstatovat, že lady na sofě je sice super, ale u nás je to spíš furt o Žofce a její pohovce….

    PTÁKOVINA pohovková….

    Básní stovku na pohovku
    napsal student
    s dívkama
    od rána si jinoch hrál
    večer byla
    popsána

    Bytnou Žofku
    na pohovku
    nedostal
    je literárně
    neznámá….

    /pokud to někoho zajímá….., jinak zdravím všechny plytkotlachy s veškerou pochybností sobě vlastní…/

  17. Pane Pallasi, nevím to jistě, ale mám dojem, že sofa je nesklonné. Pokud máte na mysli sovu, pak s německou výslovností by to byla zofa.

  18. ehm, ehm, ehm …….The SOFA is usually an integral part of the overall military bases agreement that allows U.S. military forces to operate within the host country. Each SOFA is negotiated separately with the host country (although the United States has a multilateral SOFA with NATO members). Generally speaking, SOFAs have no standard points of differences; some, however, may deal with particular circumstances unique to particular country……..

  19. S.H.: Differences in culture and differences in legal approach can cause problems. Ne-li troubles.
    Pane Pallasi, primárně vzato jsem svým odkazem na Vaší straně. Bůh uchovej, abych se vzpíral osvícenému absolutismu, zvláště při jeho zásluhách o triviální edukaci.

  20. Vidím že do tohoto nádherně plytkého rybníčku stačí hodit jenom háček bez návnady a už zabírají…, možná by ani háček býti nemusel…, kecám…, stačí jenom hodit a už visí…..

    Ani malá ani velká
    světem bloudí
    učitelka

    vlídně hloupá
    mírně hezká
    je to učitelka
    česká

    Však schopna je i za dráty
    muklům dávat
    diktáty…..

    Jinak Ladyna Sofa to mohl být i opus. Kdybych měl drobet lepší sluch, tak hned se do toho pustím. Ovšem já už zásadně neslyším, a když přece jen slyším, tak zcela jistě nerozumím…..elementary….

  21. V. D. – Status of Force Agreement – něco jako (velmi zeširoka) o statutu (jak se chovat) ozbrojených sil U.S. na území cizího státu (spřáteleného resp. spojeneckého).

  22. Gabrieli, Gabrieli, co to zase vyvádíte, vždyť sám nejlíp musíte vědět, že veškeré pochlebnictví je navýsost neinspirativní…, a za opakování se kaju, ale musím pravidelně kontrolovat poštu, faktury dodáky atd., atak občas při tom bezmyšlenkovitě poplkám, než mi to paní ředitelka zatrhne…Co a kde a kdy jsem uronil, ví asi jenom ten nejvyšší.., anebo jeho podřízení, kteří pravidelně vytěžují internet.., teď mě napadá.., pro koho děláte, pane Gabrieli..??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *