Jednohubky

Jednohubky jsou pokrmy vložitelně do úst bez potřeby dělení na menší kousky pomocí příboru, chrupu a nebo odlamování. Pozor, po vložení do úst je potřeba jednohubku rozžvýkat za účelem lepšího trávení i kvůli případnému odstranění pecky z olivy, nebo myšího ocásku z kousku pizzy. Jednohubka bývá opatřena párátkem, v lepší společnosti plastovou šavličkou a podobnými náhražkami. Párátka a spol nejíme.

Jednohubky nejsou pozornosti udělované zbohatlíkem Mackem směrem do obličeje oponenta.

26 odpovědí na “Jednohubky”

 1. Kdyby to bylo do obličeje oponenta, pak oponent by dostal buď po hubě nebo po čuni, v nejlepším případě by šlo o políček. Podle videa však dostal záhlavek neboli lepanec.

 2. Holky jednohupky…., jednou hup a dost…
  Jinak, většinou vystačíme s malým a velkým mozkem. Jsou však mezi námi tací, co potřebují ještě záhlavek…..

 3. Potkal já jsem Mařenu, co kdysi mne chtěla za ženu.
  Vždy jsem před ní utíkal co mi nohy stačily, byl to případ.
  Ona měla ústa, kterým se zodpovědně huba říci mohlo,
  myslela, že prosadit se musí, značně užívala svoji pusy,
  JEDNOHUBKOU jsme ji zvali, přeřvala nás každého.
  Dnes si v klidu užívám, jednohubky když si dám,
  tak si vždycky vzpomenu, tanec by byl, mít Mařenu za ženu.

 4. Ivane, zde je básnická licence překročena cúmoc. Proč Vás Mařena chtěla za ženu? Nestyďte se !

 5. Některé jednohubky jsou pohříchu tak nepatrné, že je možné je vložit do úst pouhým sáním. V zadání mě zaujaly šavličky a připomněly mi celosvětově rozšířenou disciplínu, rozšířenější nežli gorodky a to hod šavlí.

 6. Hod šavlí je, pravda, celosvětově rozšířený obyčej, ale jako disciplínu bych to, Gabrieli, věru neklasifikoval. Myšlenka je ovšem podnětná a pakli byste chtěl vytvořit pro tuto disciplínu pravidla, rád a nezištně budu participovat jako poučený konzultant.

 7. Jako spíše nezbedný konzultant každoročně participuji na hodu vánočním. Ten je přímo boží…., i když někdy na druhý den, pravda, drobet vrháme….

 8. V rámci úsilí o zachování jednohubkovitosti jednohubek důrazně žádám o zavedení velikostního číslování!!!

 9. David dostal od Mirka jednohlavec. Kdyby dostal kupříkladu dvojhlavec, mohl ten druhý hlavec dostat od stolu. Když ovšem nezůstaneme u této simplexní zkratky a prozkoumáme trajektorii tohoto druhého hlavce (inverzního), pak v souladu se zákonem zachování energie v uzavřené soustavě zjistíme, že inverzita jednohlavce je velmi podobná (odhlédneme-li od udeřujícího předmětu) jevu, který se laicky nazývá „rovnou do čenichu“, což nám konečně osvětluje pravou podstatu a účel staročeské sekty „Psohlavci“.

 10. Pane Pavelko, navrhuju stejný postup jako u oděvů. Číslovat se budou jednohubky a každý si bude vybírat vědom si velikosti vlastní huby. Já, kupříkladu, mám velikost M, ovšem s dvakrát prodlouženou proříznutostí.

 11. Pravá dáma si nikdy NIC nikam nerve. i kdyby to pouhá jednohubka byla. Znám jednu paní magistru, která si jednohubky decentně odkládá do předen přinesené rozměrné nákupní tašky. Nechci vidět, co pak doma vybaluje… U jednohubek mi trošinku vadí ten nepoměr mezi délkou přípravy a rychlostí, s jakou se za ní hubka zaklapne, ale ty časy, kdy bylo důležitější množství (zejména nedietní) potravy než vybranost předložených (dietních) lahůdek, jsou dávno pryč i se zdravým žlučníkem a nízkou hladinou cholesterolu a, popravdě, i s nízkou hmotností. AŤ ŽIJÍ JEDNOHUBKY!

 12. Záhlavek nebo záhlavec mi přijde, že jedno jsou. Ale všimli jste si, jak se u nás rozmohly podpaDky? zřejmě analogickÿ podle odpadků, výpadků a západek – ony dámské podpatky často někam zapadají, zejména ty elegantně útlé, ale to snad by neměl být ten důvod…

 13. wbg: nepletete si konzultaci s konzumací? Vrh šavlí býval součástí běhu Nerudovkou, podmínkou bylo dát si v každé hospodě aspoň dvě piva – pořadatelem bývali studenti MFF KU na Malostranském náměstí.

 14. As Martina – velmi decentní. Ad VD – Pravá dáma si nikdy NIC nikam nerve – velmi ideologické…. a nejenom podpatky často někam zapadají. Ráčila jste si někdy všimnouti třeba slunce….západek je západek, říkalli jsme kdysi…..

 15. Zapadá se do zapadáku, my jsme si nic nenamlouvali a říkali jsme tvrdě Západ je západ a sluníčko jsme do toho nepletli vůbec. Co kdyby jen zacházelo…

 16. Pro VD: Myslíte běh Matěje Kuděje? Kdeže loňské sněhy jsou…. Ani nevím, jestli tradice pokračuje

 17. O Kudějovi v té souvislosti nevím, měla jsem za to, že je to ryze matfyzácká záležitost, mé vzpomínky se vztahují k 60. létům. Ovšem Memoriál Z.M.Kuděje – to by bylo vhodné.

 18. Běhů asi bylo víc. No neběhejte po Malé Straně, když je vám okolo dvaceti, je léto, máte nosné téma a zdravé nožky! Ano, 60. léta a začátek 70.

 19. Nosné téma (hospody a pivo), jednou za třičtvrtě roku i to léto by bylo, ale zbytek? Pah(jak říkámi my milovníci starší anglické literatury)!

 20. jeden nejmenovaný kontradisident (Josef N.) se pravděpodobně zmýlil a svůj komentář umístil chybně. svůj příspěvek měl (podle mého soudu)vepsat k tomuto tématu (jednohubka). zde by byl (tematicky) myslím vhodnější ………..ovšem, pokud by nebyl pro podněcování k násilí umravněn. hihihihihihihihihi ……. jestli se nepletu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *