Jelita – recept

Jelita si chtěl pořídit některý z návštěvníků SlovaDne – při hledání výrazu

Jelita recept

mu Google nabídl naše slovuté stránky a hledač receptu na jelita si na odkaz klikl ….. ale asi nepochodil. Jak tedy na jelita:

Jelita se pořídí nejlépe tak, že obnažíme nositelovo pozadí a páskem nebo navlhčeným lanem vedeme úder v úhlu, ve kterém chceme jelita situovat na konečník. Jelita se objeví krátce po výprasku, doba odpovídá intenzitě úderů a idndividuální kondici příjemce (receptora) …


42 odpovědí na “Jelita – recept”

 1. Je-li ta povídačka o jelitech pravdivá,
  nechápu ty jelita na konečník.
  Pokud ten recept skutešností by se stal,
  pak autor spoustu věcí z anatomie opomenul.
  Proto si myslím, že lepší nezdravá j e l i t a jíst,
  než oddávat se špatnám recepturám,
  po špatná receptuře i tato dokážou řádně prohnat.

 2. Tento jazyk si občas zaslouží ,si myslím ve vší skromnosti pochopitelně, i obratnější zacházení s rýmy…

  HA…

  Vzal si děvče krev a kroupy
  myslel si že neprohloupí
  však po letech mu došlo to
  že má ženu
  jelito….

  Na výsostné téma dalších jistě skvostných jelítek zde:
  http://wbgarden.com/nove/poe.htm

 3. Tento jazyk si občas zaslouží ,si myslím ve vší skromnosti pochopitelně, i obratnější zacházení s rýmy…

  HA…

  Vzal si děvče krev a kroupy
  myslel si že neprohloupí
  však po letech mu došlo to
  že má ženu
  jelito….

 4. Makarenkova

  Dle receptu preceptora
  sázel jsem jelita
  na hýždě receptora,
  by necpal si hlavu jen senem
  a žaludek jelity s džemem…

 5. Proč nepřesně obstřelovati cíl na deseti stránky prosy, když poesii stačí jedna krátká a dobrá rána přímo do černého….a hlavně je to rychlejší…

 6. Se zákona zákonitě je toho o kvalitě rozhlédnemeli se vůkol docela málo, i když chápu, že především vždycky záleží na tom, který ústřední výbor zrovna rozhoduje. Jinak sexu příliš nerozumím, jsem duchovní úchyl…

  DUC HOVNO

  Moje Nela
  vždycky chtěla

  Aby její duše
  skvělá

  S mojí rovněž skvělou
  duší

  Dospěla až
  do kostela

  Jak patří se
  a sluší…

  /pokud to někoho zajímá…/

 7. Jirko, krátká a dobrá rána je dělostřelecký nesmysl, zase se ve mně ozval mladší rektifikátor brzdovratných systémů. Místo ataku, je-li to nutně nutné, raději střelnou modlitbičku.

 8. Co bývá pro dělostřelce nesmyslem, to pro jedince bránícího se pouze vlastními pěstičkami bývá obvykle požehnáním….

 9. Ne že bych jako chtěl někomu sebrat rozmanité zde rektifikační funkce, ale s výše uvedenou stélou jsem byl uveden drobet do pomykova. Dokonce jsem vstal a vyhledal nejbližší zaprášený slovník naučný: Stéla – náhrobní deska s nápisem… Prosím, neničte moji dětskou duši, s tímhle tím bych opravdu nemohl ani zamlada…,jinak výstelky a jiná jistě roztomilá tkáňátka rozmanitých českých rodaček dobraček jménem Stela jeví se mi díky vyprávění mých neřestných kamarádů docela.., no docela.

  IDYLA

  Stlala Stela postel stlala
  na milence vzpomínala

  nejdřív pěkně do ticha
  zastlala si Bedřicha

  pak vzpomněla Vénu
  ustlala i jemu

  hned potom stlala Jírovi
  že to nikde nepoví

  jak to Stele pěkně stele
  to se nikdo nedoví…

  /pokud to někoho zajímá…/

 10. Makarenkův reparát

  Když na hýždě receptora
  dle receptu preceptora
  sázel jsem já jelita
  – by necpal hlavu jenom senem,
  žaludek jelity a džemem
  – báseň byla vyblita…

 11. Oduševnělá

  Jen s hlavou v bílé loktuši
  jeho Běla
  tklivě pěla,
  že jí nedbá o duši!
  Omluviv paměti své výpadek,
  tu zanedbanou duši,
  jak se přece sluší
  – dal jí hbitě pod zadek….

 12. Gabrieli, už vím, proč jste to nedotáhl na staršího rektifikátora – střílíte totiž vedle. Tu krátkou a dobrou ránu jsem převzal od wbgardena, jehož báseń o stlající, steloucí nebo dnes už možná tlející Stele se tu již nejednou mihla
  /pokud to někoho zajímá/

 13. Jéžíš přátelé i přes veškeré kolemjdoucí krizování jest mou poviností tak dvakrát až třkrát denně v rámci přivýdělku konzumovati zavináče. No a přitom internetování taky občas nakouknu i do rozmanitých fórůmů, abych věděl co moudří tohtoto světa zrovna pojednávají, no a sem tam se mi přihodí, že i já něco k tomu světodění adhocnu, ale že bych přesně věděl, co a kde jsem utrousil, to ode mě ve vši úctě a s prominutím nemůžete chtít. Některé výpotky moudrých tohoto světa mě prostě inspirují, jiné zase méně, takže dominus vobiscum, veselé krizování, dlouhý život pro vaší pračku.., jo a nezapomeňte kupovat jenom české banány….

 14. Je-li to jako epitaf, tak mě nekamenujte:

  Rozepsaná

  Jak si kdo u Stele


  tak si i lehne.

 15. Pro wbgardena jen maličkost. Stéla je obecně na výšku postavený opracovaný kámen s výzdobou či nápisem. Např. Žižkovský menhir je litopunkturní stéla s kosmogramem (aut.Marek Pogačnik).
  Pokud jde o Jirku, já mu asi trochu rozumím, chtěl poukázat na zákonitosti poetického epigramu, který si žádá cizelerskou disciplinu a nemilosrdné zacházení s exhibičním balastem. Jde-li však o pouhou hříčku, proč ne.

 16. Tak jsem opět zde, vážení, posnídal jsem něco zavináčů a jsem připraven k pěstičkování. Takže v rámci nemilosrdného zacházení s exhibičním balastem musím konstatovat, že veškeré dnes již bezobsažné megalitické blbůstky mě příliš neinspirují, protože postrádají to životně nutné až základní. Mám na mysli jisté libidiozní křivky bez kterých se moje Stely a Nely a spol neobejdou Jinak co se týče cizelérského hračičkování bych docela i uvítal nějaký konkrétní artefakt, abychom spolu s PT publikem si mohli po ránu trošku zavzdychat. Děkuji.

 17. 03.01.09

  POJEBOK

  Gisela je kyselá
  A Marika sladká

  Po guláši obě dám si
  Tokaj objednám si
  A otevřu vrátka

  Sobě vlastní fantazie
  Rozkošnictví všeho

  Ej pri Dunaji boha jeho
  dobre sa mi žije…

  Je to dílo, nebo hříčka?

 18. Gabrieli, Gabrieli, vy to určitě nemáte v životě jednoduché, ale nezoufejte já už jsem rozčílil i větší národní umělce…

 19. Milý wbgardene, docela si vážím Vašich jiných aktivit i tu a tam problesknuvší neopakovatelné poetické féerie. Ale máte sklon, jako grafomané, k nimž Vás ostatně nepočítám, k nedostatku sebereflexe, a také mi vadí, jak jste si osvojil nedbalý a zavrženíhodný jazyk internetového póvlu. Že bych byl rozčilen – kdepak, na to je tato diskuze, z mého pohledu, velmi lapální.

 20. Gabrieli (a ostatní v české gramatice kovaní slovodní dopisovatelé), prosím (tentokrát vyjímečně vážně): správně je „národní shromáždění“ nebo „Národní shromáždění“? (volby do …..)
  Já bojuju za velké N, paní korektorka za malé n.
  Za fundovanou odpověď (tentokrát fakt bážně) moc děkuju.

 21. Stařenko, velmi bude záležet na kontextu věty. Igihuinové na svém národním shromáždění projednali upečení misionářů, ale poslanci Národního shromáždění ČSR nebo ČSSR do přijetí zákona o čsl.federaci v .r.1969,(tedy instituce) projednali jako obvykle oddanost Nejvyššímu sovětu. Vodítkem může být použití předložky NA národním shromáždění nebo V Národním shromáždění.
  Volby jednoznačně do Národního shromáždění, je-li myšlena, opakuji, ústavní instituce.

 22. Pane Pavelko, za nepřítomnou paní Diblíkovou Vás chci upozornit, že slovo odrodilec je genderově závadné, nemajíc ženského protějšku, ovšem navrhnete-li přijatelnou variantu, rád se zase přirodím.

 23. No ešče že tak, Gabrieli, ale pro jistotu drobné upřesnění…

  LAPÁLIE POSLEDNÍ ptákovina

  Až mě dají do penálu
  až zaklapne dekl
  chci slyšet jen samou chválu
  jinak bych se vztekl…

  Všimněte si laskavě že, opět přidávám k názvu dílka slovo ptákovina, aby i znalci poznali oč se jedná. Jo a prosím vás,co se týče výše zmíněného šestinedělce, to je problém najít tomuto ženský protějšek ???

 24. Gabrieli, dík, vyhrála jsem, když jsem byla tvrdila, že volby do Národního ….. (našeho, kdy poslanci …. Nejvyššímu sovětu, popř. bratrským …. a na věčné časy. To bylo tenkrát, kdy byla stanovena jednotka dočasnosti na jeden furt). Nevěřícně jsem se koukla, mám-li tam opravdu „vyjímečně“ a ono fakt jo. Kdybych tam neměla ještě navíc „bážně“ místo „vážně“, byla bych se málem přiklonila k nízkému a mrzkému domnění, že jste mi to tam schválně přepsal – a to přesto, že si neumím představit, jak byste toho mohl dosíci.

 25. P.S. Protože jsem chudá stařenka a byla jsem delší dobu bez internetu, musela jsem se teď znovu zaregistrovat a v rámci svých dnešních neustálých překlepů jsem svůj mail napřesmyčkovala. A hle – ono to došlo. Další záhadou je mi to, že odpoledne jsem se při kladení dotazu registrovat nemusela a teď náhle jo. Buď spěju rychle k blaženmu stavu duševního dětství, nebo si dělám v mozku místo na nové vědomosti.

  A proč je paní Diblíková nepřítomna? Ona se mne často zastávala a to se mi stává málokdy.
  Verše tu, zaplaťpámbu, stále ještě jsou.

 26. Ad ženské protějšky všelikých prťavců. Mám ten pocit, že jsem v jakési třídě na devítce měl za spolužačku jistou Ševču, a matka jednoho mého znmého dokonce ševcovinu dělala profesně. Někde ještě možná mám schované její rukou opravené botičky….

 27. pokud se dají sázet vejce tak nevím, proč by se neměla dát sázet i jelita. nehledě k tomu, že jelita občas rostou i na stromech (dávali to v televizi) ………. Receptář (?) nejen na neděli (?)

 28. U nás bydlela jedna paní (už umřela),co měla za muže pana Švece,nikoliv Ševce a ona nebyla
  Ševcová,nýbrž Švecová (zvaná Švecka) a byla vyučena obuvnicí!Ejhle,zde přehršel ženských rodů.Co je správně,neřeším.Tak to u nás prostě chodí a dobře nám tak.

 29. Každý chvilku tahá pilku:
  chlapíkovi v bílém tílku
  odloudil jsem odrodilku,
  neboť jsem jí koupil Milku

  A ještě si vzpomínám, že existovala divadelní hra s názvem Krásná ševcová, ovšem nevím autora (García Lorca?)

 30. Vy básníci,vydejte sbírku básní,ale nevím pod jakým názvem.Možná hřbitovní kvítí 2.Básní se vydává málo,tak milovníci básní budou jásat.Je to škoda nechat ladem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *