K emanci paci paci

Tak je jistě výraz mužského šovinismu i výraz bratrstvo – kde máme jeho protějšek: SESTERSTVO? (KOCOUŘÍ TLAPKY).
Nicméněž i mužský rod je šizen, v nemocnicích je SESTERNA, kde ale najdeme BRATROVNU? A je opak ŽENSKÉ NEMOCI – MUŽSKÁ MOC?

/Jiřulka

17 odpovědí na “K emanci paci paci”

 1. To nic není, ale když si domů místo hosta přivede manžel hostesku, to je pak doma pozdvižení!

 2. Opakem akademické půdy je sklep zvláštní školy? Kokotiny mi jako opak ptákovin nepřipadají, to je stejné jako kraviny, voloviny a bejkárny, což je výčet hovadin, zatímco prasečinky se ke sviňárnám přirovnat vůbec nedají. (pamětníkům připomínám Krále Ubu Na zábradlí , Eleutéřičku a paměti mladého prasáka).

 3. P.S. Pokud opakem lehké ženy je těžký frajer, je opakem bordelu těžká parta?

 4. Sestry mají sesterstva (snad), bratři bratrstva, co má 4% menšina? (teplárnu apod. neberu).

 5. K té poznámce o mé možné provokaci.
  Ovšem, že chci. Připadá mi, že jde o zbytečný sexizmus, který se zvolna stává běžnou součástí jazyka. Takže p. Pallas má pravdu.

 6. Co se tejče ptákovin, je třeba podívat se do Libně, neboť na Korábě vyletělo hejno ptáků. Težkej frajer (neboli težká pára) pak bydlí v Karlíně, zatímco ženská no Poříčí nemyje ruku, nýbrž drhne schody. Protějšek není opak, spíš právě naopak. Já nespím, naopak ani nenaopak, i když bych měl, jelikož je pěkně pozdě. Dobrou noc.

 7. Měla jsem na mysli bordel jako nahromadění lehkých žen a těžkou partu jako speciální stěhovací instituci, zabývající se výhradně stěhováním těžkých věcí – strojů, tresorů a pod. Jinak je i mně známo, že v bordelu naopak žádný bordel být nemůže, tam musí být pořádek, od toho je tam bordelmamá. Je taky bordelpapá? který by dbal n nepořádek (v rámci genderové parity)?

 8. Bordelpapá společně s bordelmamá hlídá děvčata, aby nedělala bordel, ale řádně pracovala; a vytvořenou nadhodnotu si přivlastní.

 9. V zájmu kontinuity musím jemně vyplísnit Aťu, ačkoli být ministrem práce a sociálních věcí učinil bych z ní svou první náměstkyni.Nevěstinec nastojte není sociální zařízení, přestože oplývá štětkami. A bordel není systém, jakkoli mívá na krku vavřínový věnec. Ano, debordelizace může být systémová, dokonale provedená však přináší mrtvolný puch nudy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *