Kanape

Lenoším na kanapi a říkám si, že musím vyplodit nějaké SlovoDne k víkendovému odpočívání. Nemusím chodit daleko, beru co je po ruce (pod zadkem). Na lenošce se lenoší, na pohovce si hovíme, ale co děláme na kanapi a na gauči?

8 odpovědí na “Kanape”

  1. Hle, stvořil jsem rýmovačku!

    Lenoším na kanapi
    a pokuřuji konopi
    a déšť brázdí mé okapi
    jakoby se nechumelilo.

  2. Okapi je sudokopytník z čeledi žirafovitých. Asi tam měly původně být okapy, ale takhle je to zajímavější.

  3. „Lenoším na kanapi.“ Z toho vyplývá, že na kanapi i na lenošce se lenoší. Kdo lenoší, je líný ( nechci se v žádném případě dotknout přispěvatele 🙂 ). Například já umím být na lenošce, kanapi, gauči a pohovce aktivní. Co si pod tím představíte, nechám na vás…

  4. Domnívám se, že na kanapi i na gauči děláváme totéž, co naši předkové dělávali na divanu.
    Celý život mám tendenci vyčuhovat z řady. Na vojně si toho všiml svobodník, co nám velel: „Vojíne, nevíte, co je to zákryt? Trčíte tam jak péro z divanu!“

  5. Možná bude pro publikum překvapivé, že slovo kanape má svůj původ u komára. Řecky konops, z něho konopeion (lůžko se sítí proti komárům), z něho starolatinské conopeum, z něho francouzské canapé, z něho německé Kanapee, až do našich časů.Slovo konopí je původu jiného !

  6. Na lenošce, kanapi, gauči, pohovce i divanu dělám to samé. Hovím si čili dělám hov..

  7. V jazyce polském jest kanapka nejen kanape, ale také obložený chlebíček. S kanapkou na kanapi lenošiti – majonézu na košili míti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *