Kapalina má samečka

Kapalina má samečka, jmenuje se Kapalín. Nejprve jsem se domníval, že je Kapalín pouze příjmení bývalého obchodního ředitele Seznamu. V podvědomí mi kapalín vyvolával představu nějakého šutru – až při psaní mi došlo, že se jedná o vltavín🙂 Jako vždy se člověk podívá do manuálu/slovníku/encyklopedie až v hodině dvanácté:

Kapalín – Ottova encyklopedie
kapalec, klobouk ocelivý, přilba v podobě obyčejného klobouku se střechou dolů sehnutou. Po latinském capellus slul italsky capellino a dle toho Čechové jej nazývali [Kapalín] Srv. Helm. Dr. Z. Winter, Dějiny kroje v zemích českých. FM.

… a je to. Soudě dle kapalce bude vhodnou samičkou pro kapalína … kapavka.

23 odpovědí na “Kapalina má samečka”

 1. Kdyby naši zákonodárci kodifikovali prostituci jako živnost, potažmo by se kapavka stala také nemocí z povolání.

 2. Za dávného jindy byl vtip. Maminka říká lékaři: Synáček má vodnatou hlavu, co s tím uděláme pane doktore? Doktor: Teď nic, ale na zimu mu tam dáme fridex. Jinak z omeletkových nudlí jsem byl v mládí vždycky štajf. Až nyní jsem se dozveděl, že se jedná vlastně o samičky. No, nekupte to…

 3. Pokud má kapalina (říkáte, že voda) samečka,
  jinak, kapalina má samečka,
  pak by se samečci utopit měli.
  Protože taková samička,
  jak kudlanka by byla
  a vždy by si samečka obloudila

 4. Sameček od kapaliny je kapák a dává se do žíly. Jestli narazím na zlatou žílu, tak budu mít naději, že v té světové krizi nezkapu. Zatím ji nehledám, co kdyby se nám krize vyhnula.

 5. Jožine,na zlatou žílu můžete klidně kápnout,a to snadno.Akorát,že nepomůže v krizi,naopak. Neb ,,zlatá žíla=hemeroid“.

 6. Jožine, všimněte si, že v pivnicích bývá pod pípou sklenice, do níž pípa odkapává. Potom přijde osoba, která si myslí, že kapák se dává do žíly a dostane kapáka na stůl.

 7. Gabrieli, jednou jsem dostal výše popsaného kapáka, po prvním hltu jsem se zarazil a pivo jsem jim vrátil. Další už jsem u nich nekoupil a šel jsem i s kamarády jinam. Nedávno jsme si popovídali s jedním hostinským. Přiznal, že konkurence už přinutila všechny pivovary vařit kvalitní pivo, teď už ho může pokazit pouze personál hospody.

 8. Kdepak Jožine, Kapák je sameček od kapavky, Oba jsou nedobří a raději od nich pryč, jak jsi správně uvedl.

  Když už jsme u těch hospod, měl bych dotaz:

  Hospodskému pivo pění, komu kuropění?

  Možná poradí Slepička Olinka?

 9. PTÁKOVINA kapací

  Já mám chobot
  úděsný
  malý je
  a netěsní

  Voda z něho utíká
  děravý je
  nestříká

  Pořád cosi kape
  chobot mi
  neklape…

  /pokud to někoho zajímá…/

 10. Latiníci, kápněte božskou, jak se latinsky řekne: Kapka prohlubuje kámen ne silou, ale častým padáním.

 11. Gutta cavat lapidem nōn vī sed saepe cadendō, sic homo fit doctus non vi sed saepe studendo.
  Kapka hloubí kámen nikoliv silou, ale častým padáním, podobně se člověk stává učeným ne mocí, ale až po dlouhé době studia.

 12. Kuropění lze do dnešního jazyka převádět jako kohoutí zpěv. Jelikož začíná za úsvitu,,je kuropění synonymem pro rozbřesk. Ten můj blb ovšem toto neví a rozeřve se klidně uprostřed noci.

 13. Kapalín vzniká destilací, metodou jámalalyba pápala žbrduch. Čtyři z pěti dobře vychovaných ethyliků vám řeknou, že nejlepší kapalín je, když má 52% alkoholu v kirvi.

 14. V kirvi ne, ale v demižónu. Těch zbývajících 42% musí být obyčejná pitná nebo destilovaná voda a destilát musí být ze švestkového kvasu. V krvi stačí mít několik málo promil alkoholu ethylk je synem smrti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *