Kde je zakopán pes

Kde je zakopán pes má i verze: Kde je zakopaný pes a V čem je zakopaný pes, řešitelský úkol cílíme na problém Proč je pes zakopán. Nalézáme při vykopávání psa Kostlivce ve skříni?

28 odpovědí na “Kde je zakopán pes”

 1. Stačí přijít problému na kloub a hned víme, kde byl zakopaný pes. Někdy přitom vypadne i kostlivec ze skříně, to když jsme problém místo řešení nechávali vyhnít.

 2. Pes je zakopán ve stejnojmenné knížce Pavla Kohouta. Je na Sázavě na jeho zahradě. A nedávno zakopali u sousedů svého psa – taky na zahradě. Kostlivce ve skříni má asi každý, raděj na to nemyslet.

 3. Navrhuj systematický přístup:

  V čem je zakopán pes ? Předpokládám, že v zemi.
  Proč je pes zakopán ? Protože ho někdo zakopal.
  Proč ho někdo zakopal ? Protože chcípl.

  Kdybych byl např. Marťanem, tak bych vyluštil, že je-li v něčem zakopán pes, tak už o nic nejde.

 4. souhlasím se systematikem Vladimírem. je-li pes zakopán, pak nepochybně chcípl (alespoň tomu chci věřit, nepřipouštím možné týrání zvířat). a kde chcípl pes, tak tam se rozhodně nic neděje a o nic nejde!

 5. Jiří, takhle jednoduše to řešit nelze! jaképak klouby, hlavičky, hřebíčky?! cožpak vy neznáte pranostiku – uhodíš-li na hřebíček kloubem, nejen s hlavičkou budeš mít proublem. tato pranostika ovšem neplatí absolutně. například v klášteře Shao-Lin by se vám pěkně vysmáli.

 6. Jiří, přiznávám, že na to jsem nepřišel, tak jsem to chtěl nějak okecat a vyšlo mi z toho to co mi vyšlo.

 7. Po tom, kde je zakopán pes, bych radši nepátrala. Moc hezký pohled na něj nebude. Navíc – kdyby jich bylo příliš mnoho, byla by to zajícova smrt.

 8. V tom, kde zakopán je pes,
  nemám žádný interes,
  říká naše čubička.
  Mě zajímá kočička.

 9. Jedná s o doslovný překlad z němčiny Da liegt der Hund begraben.Kupodivu nemá rčení s domácím zvířetem nic společného, ale souvisí se středohornoněmeckým slovem „hunde“, které znamená kořist nebo poklad (Beute, Raub, Schatz).
  Jak jsem koupil u Němců, prodávám i nám.

 10. Pudlů na ulicích nějak ubývá. Být Goethe současníkem, možná bychom měli jádro pitbula nebo retrievera…

 11. Jestli on ten pes není zakopán proto, že mu v boudě blbě topěj. Kdyby se odkopal, dostal by rýmu.

 12. Také máme na zahradě zakopaného psa.Má v hrobě i lahvový Staropramen10°,jelikož se dobral jaterního kolapsu z nemírného pití piva.Chodil si do obchodu s lahvovým zbožím,,Lahvičky,,kde měl za dveřmi ešus.Štamgasti mu tam obětavě dolévali a já to musela pak k limonádám doplácet.Pak zblafnul soušce učitelce ve školní jídelně 5kg krému do dortů(chystala zlatou svatbu)a bylo vymalováno.Archeologové budou mít jednou co řešit.Psí záhrobní dar-pivo.Jo a na tom hrobě NIC neroste!Divné,že.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *