Klábosit

Věrka Ď. na nás vytáhla klábosnici, moc pěkné označení pro klaviaturu našeho psacího nástroje. Odkud však pochází slovo klábosit? Připomíná mi jakousi reverzní klobásu, vylézající z úst klábositele.

9 odpovědí na “Klábosit”

 1. Muži tlachají – já bych, kdybych já…, ženy zase klábosí, jsou na to totiž vybaveny, zásadně mluví dvě najednou a nic jim neunikne. Jsou to Kláby dcery.

 2. Ale no tak,Gabrieli, nebuďte tak komisní, kam bychom přišli, kdybychom nešířili příběhy a anekdoty ústním podáním bez udání copyrightu! I Kosmas se k tomu v úvodu své kroniky hlásí, a což teprve Kronika krhútská! Tak já se přiznám, že jsem tu klábosnici taky nevymyslela (což většina z vás dávno tuší) sama, ale někde zaslechla. To klábosení mi připadá jaksi zvukomalebné pro mlácení prázdné slámy, ještě mi připomíná klackující se kolohnáty někde před !nebo spíš za) školou. Ke klábosnici si představuji též klobásnici, na niž pracně vyťukává mastnými buřtíkovitými prstíky své příspěvky nějaký bařtipán či bařtidáma, přikusující přitom čabajku. Dejte si taky, jak radí ten černokněžník z reklamy. Já jdu do ledničky, pá a Zelí.

 3. paní Věře Diblíkové věnuje následující výtvor místo díku za inspiraci

  Kosmova geneze bájivého starce

  Lehaje, vstávaje,
  údaje hledaje
  – plodí jen sentence
  o slastech potence
  – neb jeho mužství woodoo
  zmizelo v cíli údů…

 4. Tak mám dojem, že Gabrielův komentář k mému citovanému úryvku se zaběh do jiného téma. K tomu, že cituji, jsem se byl poctivě přiznal. Tak přidám svoje vlastní štěpné čtyřverší, čerstvě zrozené, dosud nepudlíkované:
  Kladno ! Kladno!
  Najdu tě snadno !
  Sněžko ! Sněžko !
  Najdu tě lehce !

  Nebo je to dvojverší ?

 5. K tomu hlas z pudlika: Nemáš-li běžky, bude to těžký, sněží tam vesele, sněhu tři hromady, kalamita je tady! Bez na nos futrálu nelez ven z lokálu! Opatrnost velí: Nikam nelez! Zelí!

 6. Tak jsem vynašel v uvedeném od kazu, tedy že jsem skutečně nečerpal z uvedeného, leč jiného zdroje, ve mnohem brilantnější verzi. A bylo tam celá řada dalších krásných hříček, leč si již nepomatuju, od kaď jsem to čerpal. Jakožto například:
  Mysleli jsme, že ta skupinka tu táhnoucí, byla AL KAJDA. Ale posléze jsme podle pozůstatků zjistili, že to byla AL KAKAJDA.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *