Klánovický les

Predavam z Kypru jak jsem dostal … a podporuji timto boj o Klánovický les.
Nez pristoupime k mohutne vyzve, tak predkladam nekolik citatu ke komentovani:
– … les ztratil v zastupitelstvu většinu …
– … počátek mohutné kampaně za vyhlášení referenda …
– … tím nám, ale zejména lesu strašně pomůžete!

Milí přátelé Klánovického lesa,
včera jsem se vrátil z informační schůzky k plánované demonstraci 4.5.2009 v Klánovicích a byl jsem dost v šoku – pletichy z velké politiky dorazily i do Klánovic a poměr sil v zastupitelstvu se výrazně změnil ve prospěch výstavby golfového hřiště a tedy i kácení lesa!!
V minulých týdnech, po odvolání starosty, který byl zárukou odboje radnice proti výstavbě, les ztratil v zastupitelstvu většinu a podle neoficiálních zpráv se chystá nové hlasování o výstavbě golfového areálu. MUSÍME LES PODPOŘIT!! Místním občanům nyní nezbývá než se pokusit vyhlásit v Klánovicích referendum a výsledkem referenda zavázat své zastupitele, aby les všemi dostupnými prostředky chránili.
A tak se z demonstrace 4/5/2009 konané v 16:45 stává počátek mohutné kampaně za vyhlášení referenda, ale také legitimní nátlak na klánovickou radnici, aby do
výsledů referenda o lese žádným způsobem nerozhodovali. Pomozte nám prosím při organizaci této velmi důležité demonstrace!!

J A K ??
Potřebujeme zajistit co možná největší účast, protože situace v Klánovicích je velmi vážná. Pokud se občanům nepodaří místní zastupitele přesvědčit o ochraně lesa, můžeme konečný boj o les prohrát.

Můžete-li přijít, určitě přijďte, ale také nezapomeňte tuto informaci rozšířit do svého širokého okolí. Tím nám, ale zejména lesu strašně pomůžete!
Link na demonstraci
Přihlašte se a rozeslíjete pozvánky přátelům. Příště snad lepší zprávy

18 odpovědí na “Klánovický les”

 1. proboha lidi proberte se.V Praze a okolí tak krásný kus přírody jako je Klánovický les přece nenecháte zničit pro páz zbohatlíků. At si jedou na Karlštejn nebo do Mariánek ale pro děti a lidi z Prahy nechají ten kousek přírody nezničený.Nemusí snad pro pár lidí zbytek Pražanů jezdit za lesem až na Šumavu.

 2. Toto jednání a mnohé jiné v této republice,je obrazem arogance mocných,v tomto případě lidí, kteří zasednou na místa,kde mají hájit spoluobčany.Avšak prospěch je jejich velká vášeň.Heslo této doby je – Po nás potopa!!!! Na obyčejné lidi se nehledí.Mamon vítězí nad lží a nenávistí.Jirka

 3. Jirko, pokud prokážete, že mamon vítězí nad lží a nenávistí, tak bych se rád mamonu zbavil. Někdy mamon vítězí i nad pravdou a láskou, to už je horší, ale naštěstí to bývá jen dočasné vítězství, když poslední bitva je nakonec prohraná: moc si po smrti z toho mamonu do hrobu neodneseme. Pokud přece jen nám někdo něco do hrobu přidá, žádný smysl pro nebožtíka to nemá, ale ocení to zajisté až archeologové, když po nějakém čase takový bohatý hrob najdou.

 4. jsem samozřejmě pro zachování lesa, kde vznikl krásný kus přírody. Nelíbí se mi ani, že z koupaliště je se vybudoval ohromný mezinádní
  autokemp.Vždyť ten les pohlcuje tolik svinstva z projíždějících rychlíků a je domovem mnoha živých tvorů, kterým lidi berou místo k životu. Každý kus lesa je živý organizmus. Nezabíjejte místo pro život, jehož jsme sami součástí.

 5. … a kam budeme chodit s dětmi, sportovat, na přírodní hříště, učit je poznávat vysokou, černou a drobnou zvěř, která má v Klánovickém lese svůj domov…, na ty zvířátka asi do muzea, každé první pondělí v měsící vstup zdarma, ostatní dny vzhledem k výši vstupného mohou chodit třeba i v sobotu a neděli, ale to nebudou mít čas, protože budou golfovými holemi urážet hlavy zbytkům hřibů, křemenáčů, kozáků, lišek, klouzků, václavek, lišek… a co na to Vy, mistři Hubertova cechu ?

 6. Pane Pavelko,v daném případě, když se kácí les, lítá třískovné.
  Obecně jde o dlouhodobý rozpor mezi zastupitelskou demokracií, jež si nevydobyla úctu a prvky občanské společnosti, seč možno potlačovanými paragrafy zákona o obcích, zákona shromažďovacího a zákona vlčí smečky.

 7. V době, kdy si můžete za ukradené miliony koupit třeba i soud včetně vrátného, nemá Klánovický les žádnou šanci přežít. I kdyby jste spáchali hromadnou sebevraždu proti mocným a chtivým peněz nic nezmůžete. Co nezničí vichřice, požáry, vandalství a zničený vzduch, o to se postarají miliardáři. Těch případů v naší malé zemičce je mnoho.

 8. Ad ukradené milionky. Prosím, uveďte nějaký konkrétní případ, případně dejte návod, jak se to dělá. Rád bych to taky zkusil. Děkuji.

 9. Budu neustále opakovat, jo, ve filmu to de docela dobře, ostatně jako všechno. Jinak, esli ešče dobře vidím, tak mám pocit, že přes veškeré plačky se v této zemi máme nejlíp za posledních stotisíc let. Howgh. Mí rudí mi rozumějí…

 10. Souhlasím s výstavbou golfové továrny na peníze za těchto podmínek,celý areal bezpodmínečně oplotit a obehnat ostatým drátem pod elektrickým proudem.Dne 30.unora uspořádat mistrovství republiky za účasti všech posranců a samozvanců.Pak za ůčasti všech zavřít bránu borců přepnout a přesměrovat el.napětí na temelín.Dále bych doporučil navštívit moje železařství aČeši by měli poloviční slevu na nákup oc.vydlí včetně násady,Romové a socialně slabší zdarma.Akce potrvá dne30.února včera bylo pozdě.Děkujeme za účast.

 11. Vážení, stále se budují velké stavby a my budeme žít mezi nima. Bude velice důležitá zelen , která dodává sílu a vláhu. Dobíjí člověka , aby mohl dále žít.. Vše co je uměle vytvořeno, třeba regulace, která žene vodu rychleji, proto nejsou ryby.Tak to bude vypadat s náma. Jsem pro přírodní les, který bude ponechán v přírodním stavu.

 12. Jejda, jejda, už se nedivím, že Slovodne skomírá. I mě div nekleplo, když jsem si přečetla, že ten pán ukazuje dětem v lese divoká prasata (nejspíš je v životě neviděl, leda na obrázku nebo ve filmu, ve skutečnosti jsou MNOHEM větší – je strach nějaký optický fenomén?), jiný pán prodává vydle i s násadou – jedná se zřejmě o nějaký výrobek z dovozu z extra tvrdé ocelY(!). Jsem pro přírodní Slovodne, které bude ponecháno v přírodním stavu! Se slzou v oku vzpomínám, jak mě kdysi VJG sprdnul (nebo z? to se mi nijak nelíbí, i když shora dolů to – doufám – nebylo, změna stavu však také ne), že politické názory na zdejší fórum nepatří a ať si je nechám do jiné hospody. Teď se mi zdá, že se tu nosí politická korektnost, připouštějící jen lání lidem majetným, které lze naopak osočovat z kriminální činnosti ad lib., event. typicky zmatené zelené výrony. Přeji pánům sílu a vláhu, všem pak ZELÍ!

 13. když jsem si tak pročítal vyjádření agentury ochrany přírody a krajiny k plánu restaurace golfového hřiště tam, kde nejhlubší je (klánovický) les, když jsem se tak mrknul, co o tom všem zveřejňují na svých stránkách místní golfisté, když jsem se tak jako díval na mapu a zjistil podle plánků, jak VELKÝ by to nový hřiště mělo být, když si teda jako představím ten nepoměr mezi těmi, kdo je chtějí, a těmi, kdo je nechtějí, to hřiště, tak když jsem si tak na tím půlhodinku popřemejšlel, tak teda, kdyby bylo po mým, já bych tam žádný takovýhle hřiště postavit NEPOVOLIL.
  d.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *