Klape nám to

Choť přišla s teorií, že výraz klape nám to, pochází z filmové klapky a já to málem zbaštil. Slovník nepomohl – tedy dávám klapání do placu

17 odpovědí na “Klape nám to”

 1. Řekla bych,že to pochází z klapotu mlýna.Když bylo málo vody na mlýn,což se stávalo,mlýnské kolo se netočilo a mlýn neklapal,jelikož stál.Důkazem je jásavá píseň:Jsou mlynáři chlapi,chlapi,když jim mlejny klapy,klapy…..Když jim mlejny nechtěj klapat,tak mlynáři začnou plakat…
  Dle toho,když něco klape,tak to funguje,je to v pořádku atd.
  Hurá,skončil politický předvolební průjem.

 2. … já myslím, že to jaksepatří klap, klap, klapalo Klapzubově jedenáctce, jestli se nepletu. Hihihihihi.

 3. Souhlasím s klapáním mlýnského kola :o) a přidávám, že klapat nám to může i když s někým kráčíme a oba máme podpadky (dřeváky). A když jdeme stejným krokem, prostě nám to klape :o)

 4. Klape to jako dobře seřízený stroj, hudebníci myslím říkají, že „spadl řetěz“, když orchestr neklape.

 5. pardon, myslím, že to je „spadl řemen“, ale to by mohlo také znamenat, že spadly kalhoty (:

 6. Já znám výrazy jako „spadl mi řetěz“ a „došel mi vosk“ ve smyslu „už fakt nemůžu dál“

 7. U toho řemenu se také říká, když někdo nepracuje na plný výkon, že „mu klouže řemen“.

 8. „Zavři klapačku, nebo po ní dostaneš!“ jsem slýchávál od spolužáků, když jim došly argumenty. Dnes se to dělá jinak. Na radiostanici Praha jsem rád poslouchal v pořadu Host do domu redaktora Cibulku. Dělal to dobře, ale jednou prý nevyvážil slova hosta pořadu a tak už nesmí moderovat tento pořad. Ve veřejnoprávním médiu snad bychom mohli slyšet názory i nevyvažované, máme přece vlastní rozum. Zdá se mi, že se totalitní praktiky opět vracejí. (Je něco shnilého ve státě Dánském – pro vyvážení cituji z Hamleta).

 9. Klapal táta, klapala máma, klapaly všechny děti. Klapou i Němci. Německo-český slovník Státního pedagogického nakladatelství Praha uvádí spoustu příkladů. Např. „Etwas klappt da nicht“. To když není něco v pořádku. Takže Češi nemají na klapání patent.

 10. Naší babičce nepadal řetěz ani řemen, ta mi vždycky říkávála: „Ivanko, já Ti dneska nemám morálku.“

 11. ……… a za milým Edmontem Dantesem se zaklapla vrata vězení na ostrově Château d´If. A na čtrnáct let měl utrum. Tak tohle mu moc neklaplo. Kdežto zlořečeným Villefortovi, Danglarovi, Caderousseovi to pro tentokrát klaplo. Hihihihihihi.

 12. No jo, ale když se pak vrátil, to byla mela…takže jak se říká..boží mlýny melou pomalu, ale jistě…

 13. Správně! A jsme zase u mlýnů a jak jim to pěkně klape, tralala, tralala. No a to je taková hezká tečky za tím naším příběhem, jestli se nepletu.

 14. No,ODSákům to naštěstí klaplo,za to mě v průběhu zveřejňování výsledků,jak to bylo těsný málem kleplo,ale to už je z jiného soudku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *