Kocka

V daleke Francii, opet bez diakritiky, sleduji deni ve stare vlasti. Pokud to bude pokracovat timto tempem, budou cesti podnikatele vyhubeni a kdo se nam postara o Matejskou?
Pouceni – nechodit na krtiny Paroubkova cehokoli…
Jazykova hlidka: nemohu najit puvodni text na Novinky.cz. Z textu nebylo jasne, zda si Paroubek pujcuje od podnikatele jachtu, a nebo nezletilou dceru, podnikatelem na jachte znasilnovanou.

Doplněno o podslovo: Fučíkárna

26 odpovědí na “Kocka”

 1. Na krtiny Paroubkova čehokoli je nejlepší Zdeněk Miler: „…zničit krtka, zničit krtka, zničit krtka…“

 2. Písnička pro kočku – Suchý Jiří
  C G7
  1. Jestli se slečno nepletu, mi musíme se znát, věřte –
  C D7mi G7
  mi nebo ne, věřte mi nebo ne, musíme se znát.
  C
  Jsem vynálezcem korzetu a lásky advokát
  G7 C G7 C
  Věřte mi nebo ne, věřte mi nebo ne a lásky advokát.
  2. A vy jste kočka, která za větví šelestu,
  věřte mi nebo ne, věřte mi nebo ne, za větví šelestu.
  Mě znenadání včera přeběhla přes cestu, věřte
  mi nebo ne, věřte mi nebo ne, přeběhla přes cestu.
  G7 C G7 C
  3. Já jsem jen pouhý snílek a probuzenej spáč
  G7 C G7 C
  a za slavičí trylek bych prodal i svůj pláč.
  G7 C G7 C
  A mě to zkrátka nedá, hledím vám do očí,
  G7 C D7 G7
  jste kočka která hledá, kdo si ji ochočí.
  C
  4.=1. Jestli se slečno nepletu, mi musíme se …(jako 1.sl.)
  G7 D7 G7 C
  A lá – sky a – dvo – kááát .

 3. Vzhledem k tomu že střelec ještě žije, tak otec střeleného asi není tím, za co ho media mají, jinak už by dávno pistolník spadl ze schodů, utopil se při čištění zubů atd. Volně podle holyvůdu….

 4. Kocka, prý je kostka,
  Kocka možná jméno.
  Kocku s Kočkou plést si,
  je zapovězeno.
  Co je horší asi,
  dělat si legraci,
  z toho co je k pláči.
  Ještě než okolí z neštěstí ztuhne prý ztuhne,
  je všem kolem jasno,
  nemůže se bránit,
  přece leží v truhle.
  Takto přemýšleti,
  dle mne velký úlet.
  Kdekdo chytrý do problému jasné světlo dává,
  ano, tak poznáte všichni, to skopová hlava.

 5. Jistě, Gabrieli, ale pokud možno ne po použití legálně držené pistole, i když se to počítá jako polehčující okolnost.

 6. Dá se to chápat i tak, že legálně držená zbraň sebou přináší i povolení k odstřelu. Jste li však zasažen ilegálně drženou zbraní, jste vlastně upytlačen… Nebo ne?

 7. Legální, nelegální, to je dost egal, protože teď…,samozřejmě volně podle holyvůdu se bude zpívat, protože se bude chtít speciální ochrana pro svědka, neb mafiáni, jak je všeobecně známo, mají prsty všude, hlavně na toaletách a vůbec v kocourkově….

 8. Ale kočky mají sedm životů a každého je škoda. Ale ten růžový svetr, toho kdo odešel byl půvabný – jistě hřeje.

 9. Pánové,nejste kapánek nechutní?Buď jak buď,zemřel mladý člověk,který měl rodinu,která je nešťastná.Byl-li to člověk kvalitní,či ne,nepřísluší nám soudit.Brousit si vtip na smrti člověka je vás nedůstojné.

 10. Smrt je téma. Všichni zemřeme, neberme se proto tak vážně.Vzpomínám si na film „Nebožtící přejí lásce“. Nádhera. Rodinu pana Kočky lituji, nicméně okolnosti provokují komentáře. Nakonec, už ve 13. revíru bylo zjištěno, že Kočka je vlastně Wangová….

 11. Olinko, nechutné je zastřelit člověka jako prašivou kočku, bez rozmyslu, bez soudu, v afektu a navíc pod vlivem alkoholu. V zákonech je díra: člověk, který má u sebe zbraň, by ze zákona neměl mít v krvi alkohol podobně jako řidič automobilu. Kdo si pořídil zbraň, tak ať si najme střízlivou ochranku a sám aťjde pít beze zbraně. Zákon by se nemusel měnit, kdyby lidé respektovali Desatero, které mělo fungovat v lidské společnosti podobně jako dopravní značky a pravidla na silnicích, aby se lidé nedostávali do fatálních střetů.

 12. Až jsem to napsal, tak jsem si uvědomil, že v zákonech díra není, vždyť policie často kontroluje myslivce před tím, než jdou na hon. Chyba je v nás, lidech. Začalo to nerespektováním Desatera a končí to nerespektováním ostatních zákonů. Kdyby se udělal průzkum mezi mladými lidmi, tak většina z nich Desatero ani nezná a mnozí o něm nikdy neslyšeli. Právníci tvrdí, že neznalost zákona neomlouvá, takže chyby děláme už ve výchově mladé generace a také tím, jaké vzory k následování mladým předkládáme.

 13. Teda přátelé, ve vší úctě k vašim názorům, dovolte abych konstatoval, že pan ing. Ď., vzhledem ke svým bývalým funkcím a k dnešnímu ať kale či nekale nasbíranému majetku určitě není žádné pako, které by střílelo po 3 panácích 1,12 promile nebo krzeva nějaké baby, která notabene není ani příliš jeho. Tomu snad nevěří ani bezmozci ze čtvrtých a vyšších cenovek…..
  Co se týče autonehod, tak alkohol bývá až tak na jistě pěkném šestém místě….

 14. Jasně,pánové,ve všem s Vámi souhlasím.Já však nediskutuji o skutku samém.Jde mi spíš o pietu.Úctu před smrtí člověka.Nehodnoím,co se stalo a proč.Jsem matka tří synů a tuším,jak je matce,kterou potkalo takové neštěstí.I před její bolestí mám úctu.Nenáleží nám hodnotit kvalitu nešťastného člověka,či oběti.A už vůbec není hodno učence o tak vážné věci žertovat a znevažovat.Promiňte můj káravý tón.To snad že se blíží ,,Dušičky“.

 15. Olinko, Bolek Polívka ve své poslední Manéži prohlásil, asi inspirován stejným tématem, že mužům končí puberta, až je zatlučou do rakve. Něco na tom bude. Též nechápu, k čemu je dobré takové kočkování boháčů, kteří se sázejí o to, kdo má u sebe momentálně více peněz. Mají starosti, které já nemám, ale i tak jim vůbec nezávidím. Proto k Vašemu káravému tónu přikládám jen několik pyků a navrch samozřejmě i kříže, těch mívá skoro každý v životě dost.

 16. Nevím, zda se mnou bude Gabriel souhlasit, Jožine, ale mám ten dojem, že pyky můžete přidávat jen pokud už pykáte za nějaké porušení Desatera a dobrovolně si naložíte o 5 Otčenášů nebo měsíců nepodmíněně víc. V kartách bývají piky.

 17. Jirko, bylo to tak napsáno záměrně, abych přešel plynule od káravého tónu přes pykání až k těm křížům, protože mi v nich občas nepříjemně lupne. Co se dá dělat, pykám za prohřešky proti zdravému životnímu stylu, kterých jsem se dopouštěl hlavně v mládí, kdy jsme karty mastili pod širým nebem a zřejmě jsem u nich občas prochladl. Není nad sudoku doma v teple!

 18. Milý Jožine, máme podobné traumatisující zážitky z mládí, já jsem se zase při mariáši na břehu orlické přehrady spálil.

 19. Jirko, i já bych se na břehu orlické přehrady raději nechal spálit, než bych trčel na jejím dně v sudu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *