Kocourkov a Zvonokosy

Zeměpisná rozcvička má dnes za cíl umístit Kocourkov a Zvonokosy na mapu světa a vyhledat bratrská města.

8 odpovědí na “Kocourkov a Zvonokosy”

 1. Sám si okomentuji – ve Švédsku máme Grönköping, známý především humoristickým týdeníkem – Grönköpings veckoblad. Volně přeloženo: Zelená Lhota, na mapě nenajdete.

 2. Kocourkov bych věděl, je to 49°54’43.5″N,13°58’39.92″E a pak cca 300 – 400 km okruh kolem tohoto bodu 😀

 3. Kocourkov – to bylo městečko kdesi v Čechách (kdesi všude!). Dnes moje známá nemluví o Kocourkově, ale užívá trefnější slova. A sice:
  „Nechápu, jak se do tak malého státu vejde tak velký bordel!“ Pro útlocitná ouška kolegů – nahraďte slůvkem „nepořádek“. Ale to první označení je asi výstižnější.

 4. Echh, tož to je celý kraj Čech. Jak mnozí i já měl pech. Stačí se podívat na zákony, jejich stvořitele, loutky, které jakmile někomu z nás ovcí zvoní zvonec nebo cosi jako hrana, kov… nás kosí jak to jen jde – je to lov. Takže prosím, já mám Koucorkov i Zvonokosy vyřešeny.

  Mějte se lépe než já.

  Jirka

 5. Jirko, nevím kdo a jak ti ublížil. Spousta hlavně mladých lidí z Moravy se stěhuje za prací do Čech, práci tam našli. Mittal v Ostravě vyplácí násobky mezd, aby se pracovních sil zbavil, naopak mnozí podnikatelé si naříkají, že nemohou najít kvalifikované pracovníky (ale už neříkají, že by je chtěli za málo peněz).
  Zákonodárce jsme si demokraticky zvolili, mohlo to dopadnout hůře. Buď rád, že máš alespoň pech. Pokud se ho chceš zbavit, musíš mít kliku. Já jsem k ní přišel po haluzi, ale trvalo mi to. Nehaž flintu do žita, jezdí tam momentálně kombajny.

 6. takže průzkumem jsem zjistil, že Kocourkov se nachází v Anglii, v Devonu. A také to že se tam roku 1829 narodil jistý pan William Joslin
  (William Joslin born 1829, Catown Devon, found living at St Budeaux Devon). o Zvonokosech ani vidu, ani slechu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *