Slunce svítí, hvězdy blednou, vyhráli to jenom jednou.

KSČM is the party for the Native Americans known as Comanchees. They were a powerful force in Czech politics until recently, when they were tricked out of power in exchange for 23 colorful beads and a nice piece of velvet. Today they want to come back into the fold, but their previous tactics of staking political opponents onto ant heaps in the hot sun has given them a bit of bad publicity.

19 odpovědí na “Slunce svítí, hvězdy blednou, vyhráli to jenom jednou.”

 1. Ano moji milí Komančové. Moje Líza si s nimi povídala mnohokrát. Jednoho dne ale mlčela a stálo mě to moje milované vlásky. Hihihihihi. Ještě že dnes jsou na stráži Old Surehand, Old Shatterhand, Old Firehand, Vinnetou a jiní skvělí mužové západu, jestli se nepletu. Howgh!

 2. KSČM(dříve) = Klub Slabochů Čelících Myšlení
  (dnes) = Kdejaká Sebranka a Činní Mafiáni

 3. Neztrácejme čas a energii meditací o politice a navíc o partaji, která nám vládnout nebude. Jestli dojde k usatvení velké koalice (ala opoziční smlouva) neovlivní ani opoziční část parlamentu.

 4. Mily Jiriku,

  souhlasim s Tebou na100% v tom, ze bychom nemeli ztracet cas meditaci o necem, na co nas par ma hodne spatne vzpominky (jako trebas totalni a tragicka zmena celeho meho zivota, ktery mi dnes uz nikdo a nikdy nenahradi).

  Jenom s Tebou nesouhlasim v tom, ze se mi zda, ze se tam stale
  nic nenaucite a nic se z te historie nenaucilil! Pokud si pamatuji, podle sv. Havla, cokoliv, co pripominalo minulost, BYLO OFICIALNE TABOO!
  A to, ze tahle strana VUBEC a oficialne existuje (a nemluv o demokracii~
  to neni v Osickovo slovniku), ukazuje v podstate, ze se mate na co tesit. My tu v Las Vegas mame specialni sazkovou kancelar, ktera se
  jmenuje PLNOU-PAROU-BACK!
  Jana ma MOC pravdu, protoze zmena je jen v tom, jak „sophisticated“ mafie se stala odrazecim mustkem pro KGB, (viz Brighton Beach, NY~dale tu mame Mormonskou Mafii, Zidovskou Mafii, Korejskou Mafii, japonci tomu aspon rikaji JAKUZA (pro zmenu originalni), Italska uz neexistuje, protoze ti jsou kompletne legit a tak je o nich malo slyset, ale nejhorsi je Vietnamska a El-Salvadorska Mafie.
  Zakladni organizacni struktura je ukradena od originalni Cosa Nostry.

  Co chci tim rict, ze tihle lide nejsou amateri, vycvik maji jako vojaci
  (para-military), takze si spojte ty tecky a budete mit cely obrazek.
  Vsechny tyhle organizace pouzivaji PREKVAPENI jako uspesnou (1948) methodu jejich operaci. Tady v Las Vegas jsou nejhorsi Vietnamci a
  z El Salvadoru (ti ostatni se daji prirovnat k boy skautum.)

  GOOD LUCK!

 5. Já souhlasím s Jiříkem.Komanči mne neděsí.Horší je,že zase stoupá voda a ještě stoupat bude.Víte,Milane,my zde nejsme tak úplně blbí.Já vím,ti nejchytřejší kdysi zdrhli a teď z dáli vidí vše lépe než my a radí a poučují.Posloucháme to 16 let.Ale jestli někdo nechce komanče u vesla,jsou to právě oni sami.Co by si počali,když by měli ukázat,co umí.Už totiž nemají v zádech Velkého bratra.Akorát by se znemožnili.Ale riskovat by se ta pruba nemusela.To zase ne.Jen si myslím,že si nedají vzít pozici v opozici.Tam jsou v bezpečí a mohou rýpat a otravovat.
  Lidičky,držte nám palce,ať nás ta Vltava zase nesmete!Sotva jsme se vymotali z minulé povodně.(:-(

 6. Mila Slepicko Olinko,
  mam k Vam jen jednu otazku: „Proc jste tam u Vas vsichni (skoro) tak
  silene zamindrakovani, ze jakykoliv popis zivotni zkusenosti se hned bere jako ze jste blbi, my co jsme zdrhli, jsme nejchytrejsi, z dali vidime vsecko lip a radi poucujeme.“ PROC?
  A jestli to uz poslouchate 16 let, zamyslete se PROC? Ja jezdim do Brna
  2x za rok (od 1990) za rodinou a na vlastni oci vidim zmeny.
  Kvuli Jirikovi, politika je ale tady TABOO. Souhlasim. A nebudu je popisovat! (Ty zmeny!)
  Libi se mi Vas optimizmus, nechte si ty ruzove brejlicky a taky doufam,
  ze se Vltava nezblazni a opet nepretece.
  Jen si nemuzu odpustit jedno pouceni, ktere se Vas ale netyka:
  Vinnetou byl nacelnik Apacu, puvodem z Brestu, Francie, jmenoval se Pierre Brice, nar. 6.2.1929.
  Taky jsem ty filmy a knizky moc miloval, i kdyz to byl zidealizovany zapad nemeckym spisovatelem. V dobe „TEMNA“ to byla jedina vec, kterou jsme meli, nez jsme zdrhli, abychom mohli zdali poucovat. COMANCHE je betalna helikoptera.
  Howgh.

 7. Setkání slovodníků – ve čtvrtek U Kaštanu od 8 večer na koncertě Jana Buriana Praha Břevnov tramvaj 22, 15 či 25.

 8. Ano Vinnetou byl Apač z kmene Mescaleros. Ano hrál ho nezapomenutelný Perre Brice a skvěle ho daboval Stanislav Fišer. Komančové jsou indiánským kmenem, který mimo jiné přispěl k porážce fašismu v Evropě – COMANCHE CODE TALKERS – http://www.root.cz/zpravicky/zemrel-charles-chibitty/. Pro úplnost dodávám, že RAH-66 Comanche je průzkumný vrtulník a AH-64 A Apache je vrtulníkem bitevním.Howgh!

 9. Olince: Té vody je opravdu hodně, držím vám palce.
  Nemyslím si, že by nám pohled odjinud nějak uškodil, či by nás urážel, až ponižoval. Odejít, a dokázat se uplatnit i ve zcela jiné kultuře, s odlišnými zvyky a jazykem je hodně odvážné, a člověk zažije i ponížení. Ale rozšíří se mu obzory.
  A naše malé obzory se zase mohou trochu rozšířit, pokud přijmeme fakt, že prostě nevíme vše nejlíp, i když inteligenci na to máme.
  Howgh. (:

 10. Ono je to s komunisty jako s tou vodou. Az se zase vrati k moci, taky si odnesou vsechno…

  P.S.: Nejak porad nechapu, proc si lide stavi baraky v zaplavovych oblastech. Asi si radi zahravaji. Stejne jako s komunisty. „Dyt nam prece dneska vubec nic nehrozi…“

 11. My si těch baráků u vody moc nenastavěli.To se tam kdysi usadily slovanské kmeny,protože tam je úrodná půda,která je mohla uživit.My jsme jejich potomci a bydlíme tam dál,protože je tam úrodná půda a může nás uživit.Jinde stavět nemůžeme,protože nám jinde předkové nezanechali nemovitosti.
  A mimochodem,ty záplavové oblasti jsou záplavové až od r.2002.Do té doby jsme s řekou vycházeli podobrém.

 12. Ty záplavy jsou od vítězství idejí nad přírodou. Za čtyřicet let vlády velké strany byly všechny řeky narovnány, mokřady meliorovány, stromy vykáceny, meze a remízky rozorány a všechna místa, která vodu při dešti zadržovala, byla zkultivována. Teprve letos se objevilo přiznání, že to tak asi nebylo dobře. Pro porovnání, dost často jsem jezdil přes Horšovský Týn na hranice a jednou jsem tam fotil záplavy, místní mi však řekli, že tu jsou často a ničemu nevadí, všichni s tím počítají a nic tam není, čemu by ta voda vadila. Pak voda opadne a níž je vcelku klidno. Takováhle místa na horních tocích byla všude zúrodněna, takže při větším dešti se to všechno žene najednou dolů a pak je dole na řece mazec – což předkové nemohli tušit, když tam ty domy stavěli. K tomu se přidává globální změna klimatu, na kterou zase nevěří vlády mnoha států světa. Jak jim to říct?

 13. Jo,Jiřulko,o tom to je.Oni slyší jen sami sebe,nebo to,co chtějí slyšet.Keď zrovna končí Svatodušní svátky.To se tenkrát-v Jeruzalémě stalo,že najednou lidé národnostních menšin slyšeli mluvit proroky svou rodnou řečí,ač ji ti proroci neznali.Zde se v těchto dnech děje opak.Vřichni mluví rodnou řečí všech,ale nikdo druhému nerozumí,jakoby mluvili cizími jazyky.Jo,to jsou věci.

 14. Mohli by se teď u nás přestat tahat o lano, když jich je na obou stranách stejně, a chytit se každej na svý straně pádla, to se nejlíp sjíždí divoká voda (:
  (To jsem poeta, co?)

 15. Oni by ta pádla používali asi raději na osádku druhého boku, než na pádlování. Jak tak na ně koukáme.
  To mi připomíná starý vtip pro radost našim americkým krajanům:
  Tati, kdy bude ta Amerika?
  Neptej se tak hloupě a pádluj!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *