Konečník

Na konci je konečník, zpět jde zpátečník. Až dojde zpátečník na konec a potká se s konečníkem, případně do konečníku vstoupí, dočkáme se i následného shledání předníku se vstřícníkem?

PS: Co je správně? předníka nebo předníku?

20 odpovědí na “Konečník”

 1. Správně je ,předníka,jako konečníka.Ledaže by ,předník ,bylo označení podivné osoby muž.rodu.

 2. Trochu mě mrzí, jak se zapomíná na blahoslaveného středníka, který bývá mezi předníkem a konečníkem prostředníkem.

 3. Ještě dodávám dvanáctník, žlučník a jaterník. Tím bychom měli popsán celý zažívací traktát.

 4. Jde-li zpátečník zpět, nemůže dojít na konec ale na začátek, tím se ovšem stane automaticky začátečníkem, což je podle mne ten pravý opak konečníku. Opakem předníka je přeci zadník. Neutrálové, kteří nechtějí bžt ani předníkem ani zadnímem, stávají se straníky. Ale mám pocit, že podobná diskuze zde již před časem proběhla.

 5. Mezi osobité straníky patří černoprdelníci, což jsou vybarvení zadníci a jsou vlastně vždy u konečníku.

 6. Myslím, že i jiné barvy mají své prdelníky. Tedy, že schopnost býti prdelníkem není závislá na vybarvení. Barva pak určuje už jen tu správnou p…l.

 7. Straník může být nazván bočníkem. Tato elektrosoučást (stručně řečeno) odvádí nepotřebné zatížení bokem. Straníci všech barev zřejmě proto odvádějí bokem zbytečné zatížení státních účtů penězi. Z jiného soudku: oblíbeným námětem socialistických románů z prostředí zemědělců (nyní módně farmářů) byl tzv. kolísající středňák.

 8. Z řady je nejdůležitější – krajník (zvláště ten pravý).

  (Pro ty, kdo chyběli v pořadových hrátkách – pravý krajník sykaje řadě velí, řadoví s ním lícují… :-))

 9. Straník, nestraník, krajník může být i vlezdoprdelník. Není zcela jasné, stane-li se potom konečníkem či začátečníkem

 10. Sovětští stomatologové jako první na světě museli vyřešit, jak opravovat i trhat zuby přes konečník. Demokracie v SSSR dosáhla takového stadia, že se lidé báli otevřít ústa dokonce i u zubaře. U nás je to teď jiné, redaktory učíme létat, pokud řeknou nebo napíší, co by podle názoru vrchnosti neměli. V krátké době jeden už vyletěl z veřejnoprávního rozhlasu a druhý ze soukromé televize. Zastrašování zůstalo, jen metody se mění. Postižený přijde jen o místo, ale do gulagu už nemusí.

 11. Když jsem byl jako dítě školou povinné na výstavě o zemi, kde zítra znamená včera, tak jsem se snažil vlastní logickou úvahou dobrat toho, zda autor této myšlenky chtěl říci, že jsou o jeden vepředu nebo jeden den zpět.

 12. Vladimíre, měl jsem úplně stejný problém.
  Naštěstí už ho někdo vyřešil za nás…

  Nebo ne?

 13. No, přátelé. Konečník a předník. To už spíše kokotník. Ale to už jsme na Slovensku. Možná než předník, by se vyjímalo loula, ale to se dá vztáhnout na celou osobu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *