Kopaná

Včera jsem dostal pozvání na sledování Česko-Švýcarsko na Švýcarské ambasádu ve Stockholmu, dnes píše Jožin o fotbale. Jako by nebylo mnohem více zajímavých témat z oblasti přechodníků či přesmyček….

Naše fotbalová reprezentace v těchto dnech vyklusává v Alpách, přitom na moravskoslovenském pomezí je nádherná oblast zvaná Kopanice. Velmi známé jsou Kopaničářské slavnosti ve Starém Hrozenkově, ale pokud se vydáte přímo z Komně (jednoho ze tří oficiálních rodišť J. Á. Komenského) pěšky na Mikulčin vrch, nad Novým Dvorem nemůžete minout Kopánky. To vše mohlo být za naše tvrdnuocí kačky a nestálo by nás to ani jedno Euro.

Jsem zvědavý, kterým směrem nakopnete toto žhavé téma Vy.

S pozdravem Sportu zdar a kopané zvláště
Jožin.

Pro sportovce zajímavá sportovní databáze (odkaz na databázi Sports Pundit odstraněn 27. 4. 2014 na žádost Link Removal).

21 odpovědí na “Kopaná”

 1. A kousek od Frydštejna je Kopanina. V místní hospůdce pracoval pan Křemeňák. To je krásné jméno, co?

 2. Před sto lety se fotbal nazýval „míč kopaný“, kdežto ragby „míč nesený“. Také existoval klub Kickers, tedy kopáči. Chorvatům dodnes zbyl pěkný výraz nogomet.

 3. Jó, kopati do mičudy kopaná se jmenuje. Při kopané mnozí z hráčů místo kopnout do mičudy, okopávaj protihráčům údy.

 4. V Dolní Kopanině chovají koně. Před časem jsem tam umístila nalezenou, velmi zuboženou, postarší „vlčici“. Dobří lidé a koně jí poskytli domov. Bůh je ochraňuj.

 5. Kdo zná Gabriela jako průkopníka četných inovací, mohl by namítnout, že se začíná pohybovat od příkopu k příkopu, protože dačo v daču zde bylo publikováno poměrně nedávno. Já chápu Gabriela tak, že dělá-li se něco láskyplně, je častější frekvence ku prospěchu věci.

 6. Gabrieli – máte na mysli někoho konkrétního, nebo pustý davos? Nebo zkoušíte módní phishing – třeba se někdo chytí? Ovšem já za sebe i Šiklovou musím podotknout, že je to přece jen drobátko kách. Připoměl jste mi pitomoučkou průpovídku z mládí:““Přicházím ohledně m.du.“ pravil hrabě oklikou, aby nebohou dívčïnu nepoplašil.“

 7. Paní Diblíková, Vaše konzultace s pí.Šiklovou byla plytká a jako obvykle genderově tendenční. Pročpak jste ze tří možných významů slova kopulace vybraly ten Váš, když já měl na mysli jednoduchý způsob roubování ? Nechci vidět, jak byste se tvářila, kdybych na Vás vytáhl kopulu – a přitom je to lingvisticky spona.

 8. Milý Same, víte, že překlepy obvykle ignoruji, ale tohle je důležité:
  Copulusque ! Brassica magna !

 9. Věříte v mimosmyslové vnímání? Já už ano. Právě jsem přemýšlela, jestli po předpožce sine je brassica správný tvar, když mi kolega řekl, že se tvářím jak kyselý zelí!

 10. mea culpa, mea maxima culpa Gabriel imperator. mea cara silva. barssica per aeternitas! brassica magna est munio aternitas et pacem!

 11. Same Hawkinsi, máte můj obdiv! Leč nejsem si jista, zda uniknete plamennému gramatickému meči Páně Gabriela. Mám pocit, že špatně skloňujete tu věčnost…

 12. Gabrieli, kdyby ste uvedl, že se jedná třeba o kopulaci anglickou, nezavedl byste mě na scestí a následně neuvedl v posměch. Ale zase jiní by se třeba chytli… Brassica vobiscum! jen na okraj: Předpožku mají jen páni, nebo taky dámy?

 13. Koukám, mezírka se vloudila… kdybych kdybys kdyby kdybychom kdybyste kdyby … to je ale blábol, co? jako huhňavá slípka..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *