Kost

V době, kdy vážily sny mladíků o 20 kg více, byla krasavice označována za kost. O moderních anorexiích se spíše říká „… to je buchta, ty vole… „. V dnešním semináři hledáme spravedlivé označení pro budoucí Miss SlovoDne..

30 odpovědí na “Kost”

 1. verite modlite ciste srdce neni spatneho sjou dobry i spatne duchy,,,neni chyba kdyz clovek nekdy bavi horsi o boha nebo nabozenstvi ,hlavne stesi co je vice je nejmin ,zatim naschle majed el zein a majidolina el zeinova s praneho pekneho dne

 2. Ty nejsubtilnější bývají nazývány žížaličkami („kam se vlníš, žížaličko“). Nic štíhlejšího už si neumím představit, ale pokud by šlo opravdu o anorektičku, proč ne nítěnka?

 3. ZÁŘIVKA /ptákovina 23/

  Všeobecně Lenka
  Bývá velmi
  Tenká
  Ne nepodobná niti
  A
  Když na macatou
  Žárlí
  Což je případ Karly
  Drobátko
  Též
  Svítí

 4. Kůstka se může vzpříčit v krku. Kost bych vyhradil pro anoretičku (kost a kůže je příliš dlouhé). Má-li být krásná, sličná, půvabná či rozkošná, ba co dím – přímo nádherná – misí mít odpovídající titul např. MSD Buchtička. Pro reprezentaci MSD Fancy Bread.

 5. Miss dostává nové auto natrvalo a byt na rok v Praze, aby soutěž byla atraktivní. Auto zde bude pro miss dle jejího výběru z libovolného hračkářství v ceně do 50 Kč. Místo bytu může být její partner bit po celý rok nejen v Praze, ale i kdekoliv jinde.
  Lepá děva v hantecu je kóňa. Aby taková kóňa obstála i na SlovuDne, musí být přinejmenším i doktorkou přes češtinu – tedy kóňaDra.

 6. Vzpomínám si, že kdysi se namísto kost používal výraz roštěnka. To slovo samotné mi vhání sliny na jazyk …prostě …eufemisticky… k nakousnutí…

 7. myslím že jsem byl u zrodu jednoho označení pro dívku. my chlapci (rozuměj my drsní zálesáci z Modré ústřice) označujeme dívky jako „jimky“ (čti džimky) …………. nevím jak to vzniklo.

 8. 3koda,že žádáte titul.Já se chtěla nabídnout,coby miss Slova dne.Auto si nežádám,manžela si zmlátím sama a vážím 58kg.Žádná nudle.Zvažte to,pánové!
  Majed el zein mne parádně dostal.Jsem z něj volaaká zmetená,ale připoměl mi podotknutí,že zelí není nikdy dost.

 9. Tak to my s klukama, co spolu chodíme, říkáme slečinkám buchetky. Buchta mi přijde poněkud pejorativní a navíc to zní povážlivě tvrdě. Dívky a ženy přece nejsou tvrdé jako týden staré pečivo!

 10. Hlasoval bych pro výraz baba, samozřejmě s patřičnou intonací. A upomenul bych na píseń skupiny Nadoraz: Hergot, to je baba, až mi duřej ledviny, hergot, to je baba, navlíkla se do mini a vlní se jak živej plot a mě polejvá pot.

 11. ZMISS / ptákovina 23 /

  Už zas spěchají masy
  Na přehlídku krásy

  Jako první Zdoběna
  Musí být oceněna

  Na výstavě intelektu
  Vyhrála už láhev sektu

  Teď porazit chce Verunu
  chce nosit zlatou
  korunu

  Chce být miska česká
  Protože je hezká …

  /pokud to někoho zajímá…/

 12. Jinak když Adam (tedy první muž) uviděl první ženu (tedy Evu), řekl: To je kost! Pak teda dodal z mých kostí. Ale jsou to první zaznamenaná slova směrem k ženě. Takže kost má svou dlouholetou tradici. Kdybyste mi nevěřili, mrkněte do Bible. Je to v první knize, druhá kapitola.

 13. No jo normální klonování. Eva byla prostě Adamovi naklo.., uklo/h/něna…., a do které kapitoly to kronikáři dali.., to už je dost jedno, ne ?

 14. V řeči vázané neumí operovat jen wbgarden, jdu do toho také:

  Když byl Adam s Evou v ráji
  žádné prádlo neměli,
  nosili jen fíkový list,
  ve všední den, v neděli.

  A když přišla doba praní
  pradleny jak perou dnes,
  poslouchejte co dál bylo,
  to se nedozvíte kdes.

  Eva vzala staré listí
  natrhala nové zas,
  a hned měli prádla dosti,
  inu, dřív byl zlatý čas.

 15. Zamlada jsme museli dobývat, prý to dnes mají jednodušší, jsou dobýváni. Nemají to jednodušší – KOSTI TVRDÉ JSOU.

 16. BRRR… /ptákovina 5 /

  Štěstěnu nádhernou
  potkal jsem nad
  hernou

  a hned jsme sestoupili spolu
  přímo až ke hracímu
  stolu

  tam však již dámou zvána
  sbalila jiného
  pána…

  /pokud to něko zajímá/

  Jinak kdo v této zemi nebásnil..,.. sní, …bude.. snít. Asi by to byl ten kratší seznam.

 17. V hlubokém dávnověku na jedenáctiletce jsem měla přezdívku Kůže (na osmiletce Madona, což nemělo nic společného s tou pěnicí, ale s nevinným ksichtem, kterým jsem reagovala na průšvihy). Patrně bych s nějakou KOSTÍ mohla dát dohromady nějakou MISS, ale jen virtuálně – tehdy jsme bývala děvčata krev a mlíko (nebo krev a kroupy?), kam oko pohlédlo vděk (dnes by se řeklo špek).

 18. LABUŽNÍK

  Vzal si děvče krev a kroupy
  myslel si že neprohloupí
  však po létech mu došlo to
  že má ženu
  jelito….

  /pokud to někoho zajímá…/

 19. příspěvek váženého S. Hawkinse ke slovu KOST (jen si nejsem úplně jistý, jestli sem ten příspěvek tak úplně patří): „hle, co zazřel jsem ve vyhledávači, nástroji to pekelném, kterýž vyhledalť on, dle přání mého, základ slovní, který mnou mu bylť podstrčen!“ – Cost O´Mlatty – scotch single malt whisky distilled and bottled on Isle of Islay –

 20. Mně vyhlodač vyhlodal možná přesnější výraz – Cost Nice…., i když Cost O´Mlatty podávaná před i po Cost Nice, nemusí být vůbec špatná…
  Jinak kostnice by mohla být taky místnost, kde se shromažďují missky před soutěží….

 21. Chuděrky prostě odcházejí neb každá misska musí aspoň jednou na molo.., takže je třeba říct pa pa…, By, By Kost Nice…,a s placením bych to neřešil, u misskování se najde vždycky dost oškubáníhodných frajerů….

 22. U miskování? Tak to se zavedla nová disciplína, kdy po sobě ty kost-miss hází miskami? No není to tak špatný nápad. Jen by se možná některé miss přelomili vejpůl při chytání misky a bylo by po miskování. Rozhodně si ale missky v miskách nenosí jídlo jako my ostatní normální lidé. Jim stačí si těch pár zrníček obilí nasypat do kapsičky u minisukýnky.

 23. Od misek zpět ke kostem, vlčáci!
  Dříve se hezké holce říkalo kost, i když měla o 20 kilo více. Také se jí ovšem říkalo kůže. Když byla holka kost nebo kůže, bylo to v pořádku. Byla-li však kost a kůže, blížila se dnešní „anorektické buchtě“. Ovšem „buchta“ je ze slovníku starého čtvrt století. Co se dnes říká, nelze opakovat…

 24. kóňadra musí být lékařovou milenkou, podle vzoru katapult-prodejní plocha mistra popravčího

 25. Koňa je samozřejmě podle brněnského hantecu pozoruhodný tvor ženského pohlaví…. Drakoňa je pravděpodobně totéž v poněkud drakoničtějším /upířím/ balení…., ale jinak koňadra byl, je a navěky zůstane tvorem rodu mužského…Hip hop…

  XXX

  Sýkora koňadra
  vyhrál závod
  o ňadra

  Zvítězil nad brhlíkem
  známým lesním
  zvrhlíkem…

  /pokud to někoho zajímá…/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *