Krčma a putyka

Politici řeší velká témata, já malá: zajímá mne, jaký je rozdíl mezi krčmou a putykou. Po Silvestru mě bolí hlava, tak nevím, kde jsem ten bolehlav nakoupil.

PF 2009 všem Slovodníkům přeje ubolený

Jožin

9 odpovědí na “Krčma a putyka”

 1. Krčma je většinou velmi malá, protože se v ní člověk musí velmi krčit. U putyky na velikosti nezáleží, spíše zde hraje roli skladba lidí, kteří jsou náchylní k obtěžování a vy se musíte s nimi nějak potýkat.

 2. Myslím, že rozdíl mezi krčmou a putykou je asi stejně významný, jako mezi slovy jebať a trtkať z minulého zadání. Pokud ovšem někdo na Slovensku zvolá: Krč ma chytla, tak netřeba volat hasiče.

 3. Njo. Mně se zase putyky nějak vyhly. A od krčení bývá „krč“. …

 4. Putyka je prostřednictvím řečtiny apatyka. Pokládám za nesystémové, že tam kupují i ti, jimž není zhůry dáno.
  Krčma musí být buď praslovanská nebo svahilská. Jiní ten shluk souhlásek nevysloví.

 5. Na téma putyka mám toto:

  DO DNA

  S chutí nemalou
  cvrčala s kvíčalou
  narážejí
  do zdi

  Neb v putyce
  Nad skálou
  tou nejlevnější kořalou
  ožrali se
  drozdi…

  A jinak krčma.., že by to byla nějaká extra poloha na jistě intelektuální notu předchozího tématu jebma..

 6. Tak vzhledem k tomu, že bydlím v Krči, jsem trvale skrčen nejen v Krč mě. Protože jsem předtím bydlel jinde, byl jsem sem posléze vKrčen. Na krku mám pokrčen límec, já se z toho zKrčím (i v Krčské nemocnici je psychiatrická ordinace). Dnes na tom náledí jsem autem prokrčel skrz Krč jak starý Magdon při cestě z krčmy, kterou pan Bezkrč přeondil na harendu, protože ho z krčmy chytla křeč dortů. Teda do huby.

 7. Jak je u vás v Krči? Dobře když se strčí, špatně když se skrčí. (z Kryptadií J. K. Obrátila)

 8. My chodíme do místní ,,palírny“.Je tam blaze,ač si tam dávám trapně Capíčko,místo správné kořaličky,u nás zvané,,Veselý kalíšek“.Inu,každý chvilku tahá pilku.Pak máme ještě ,,špeluňku“,což je ohavný páchnoucí a špinavý kiosek na hřišti.Tam nezavítám ani o fotbale,nosím si nápoj z domova.Myslím,že krčma a putyka bude totéž v jiném časoprostoru.

Komentáře jsou uzavřeny.