18 odpovědí na “Kroucení”

 1. Jožine, přiznejte se bez vykrucování, že jste téma vybral, zkrušen a zkroucen přísností Vandina posouzení našich pitominek a nezodpovědných hrátek. Jen Jirka se zmohl na jakýsi chabý odpor, ale předem se ubezpečil, že přísná Vanda není doma. Vandu na nás, bando jedna!!!

 2. Dodatečně je ale třeba uznat, že seriózní Vanda u nás poučení o ráčně hledala téměř marně, což ji zjevně a právem pobouřilo. A teď si představte, jak se musí cítit třeba (nedejpámbu) pacient s nějakou urologickou poruchou či chorobou, když narazí na dávné téma Kalamajka mik mik mik…

 3. Věro, kdybych měl zapnutou WEB kameru, tak byste viděla, že střídavě kroutím hlavou do prava a následně do leva. Je zajímavé, že tento signál v jiné kultuře znamená ANO! Pak se nedivme, jak snadno může dojít ke střetu kultur.

 4. Jožine, hlavou se jinak kroutit nedá, ale spíš se to označuje jako vrtění. Kdybyste kroutil hlavou jen jedním směrem, už byste nám sem nepřispíval, maje ukrutně ukroucenou makovici. Mimochodem, patří k výše uvedenému heslu taky krůta?

 5. Krutý Kurt kroutil krůtě kůrku. Byla do křupava.

  Jožine: Hlavou můžeme kroutit nejenom nad ANO!, ale i nad jinými politickými uskupeními. Dokud kroutíme jen svými hlavami a nepokoušíme se kroutit hlavami ostatních, je to myslím celkem v pořádku.

 6. My muži máme pocit, že jsme hlavou rodiny, ale žena je tím krkem, který s tou hlavou kroutí. Důkaz: Požaduji-li od manželky na cokoliv jasnou odpověď, hned se začne vykrucovat a mne to vytočí.

 7. když vás vytáčí vytáčky,sundejte natáčky a jděte na táčky. BTW – co to ty táčky vlastně byly? Jakési návštěvy, jo, ale z čeho to vzniklo? Nic, co by to osvětlovalo, mě nenapadá. Táč snad byl jakýsi koláč, nejspíš švestkový s mákem.

  1. [Jaroslav Pavelka:]
   Táč (etymologicky nejasné) je (narozdíl od buchty, závinu, vánočky, pletýnky apod, které jsou specifickým způsobem trojrozměrně vytvarovány) placka z těsta, na níž se něco nakydá a následně se vše upeče. Táčky viz zde: http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=2214

   Omlouvám se, málem se ztratilo skrzevá zamrznutí ve frontě 🙁 Admin

 8. Věro, než poslouchat vytáčky, raději si zacvičím výkruty v sedě, dá se to dělat i u pece (myšleno PC). Kdysi se sedávalo za pecí, teď u PC.

 9. Jakpak a kam by dopadla hlava rodiny krutihlavů, kdyby byla přistižena krutě kroutíc krkem krku téže? (pro jistotu se předem Gabrielovi omlouvám a plaše doufám, že není zač).

 10. Když jinak nedáte …

  ŽDÍMAČKA

  To je ale nadělení
  v noci došlo
  k vykroucení

  Krutihlava ukrutná
  mě vykroutla až do
  dna

  Poničený
  vyděšený
  finančně též
  dokroucený …

 11. Kdysivá jsem pod pseduonymem Wilda Třeskopím napsal návod na „Zkroucení zlé ženy“, jenže cenzoři to považovali za nehumanitární, tak jsem to jakožto aktivní člen Sboru dobrovolných cenzorů přepsal na „Srocení zlých žen“. To ale vadilo zase feministkám, že prý neexistují žádné zlé ženy, tak jakýpak ještě k tomu plurál a navíc v množném čísle! Tak jsem to přepsal na „Zkrocení zlé feny“. Jenže se toho uchopil režisér, který uměl vadu výslovnosti a neuměl říct „ž“. Na to byli všichni zvyklí a jak řekl „fena“, automaticky to brali jako že říká „žena“. Tím chci vyjádřit poznání, ke kterému jsem z tohoto zmatku došel, že autocenzura je marná snaha, stejně si moje voledíla každý vysvětlí jinak. A PŘEKROUTÍ TO.

 12. Slovo „kroutit“ vzniklo nedopatřením. Jakýsi severský silák se v rámci představení na počest konce noci z listopadu na březen pokusil rozseknout starý kajak kusem ledu vedví ademonstrovat tak svou sílu. Když ale balvan zvedl, šel pod jeho tíhou do vývrtky. Český turista, který se náhodou vyskytoval v obecenstvu, se ptal, co že se to ten muž snaží dělat. Dostalo se mu vysvětlení: „Krou tít!“ Čech, v domnění, že se performance zdařila, pochopil význam fráze jako význam slova, a Slované zas měli o lexikum více.

 13. Tak jsem konečně pochopil, co myslel spolužák, který se mi před léty svěřil, že by chtěl jednu kolegyní Ó krou tít. Já myslel, že jde o nějakou prasárnu a on na ni zatím chtěl hodit kus ledu.
  Pěkné pohodové vánoce všem přispívajícím

 14. Jo a když si najdete hesla Rostislav a Cherubín, tak už tam projevoval Tajemný rejpal Bubák opravdu úžasnou invenci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *