Kroužkovaný

Hoši se ukazují v pruhovaných oblecích, dámy mají čtverečkované kabelky a já bych si rád vyrazil v kroužkované košili. Nemohu, čeština slovo kroužkovaný diskriminuje 🙁 a tak se potácím ulicemi v košili s kroužky.

Kroužkovaný ležák:
Koružkovaný ležák

21 odpovědí na “Kroužkovaný”

 1. Kroužkovaní mohou být ptáci a manželé, kroužkovaný může být blok, kroužkované bývá i písmeno u, dobré pivo kroužkuje, tedy kroužkovaná je ta sklenice od piva, kroužkují se (tedy přesněji mohou být kroužkováni) kandidáti na kandidátkách při volbách atd.

  Soudím, že slovo kroužkovaný diskriminováno není, naopak hojným rozšířením se samo u košil znemožnilo.

 2. pro autora úvodního příspěvku:
  ani se Vám nedivím, že se v kroužkované košili potácíte. jen by mě zajímalo v jakém oboru pracujete. obléháte snad pražský hrad?

 3. Ad Vladimír: obávám se, že blok je kroužkový a nikoliv kroužkovaný, ale jinak máte naprostou pravdu. Zajímavá je souvislost kroužkování preferovaných kandidátů ve volbách a kroužkováním ptáků.

 4. Pokud kroužkuje slivovice, je tím správným pitím. Pokud kroužkují mladí, činí dobře, že tímto způsobem využívají volného času ponechaného jim systémem školství a rodinou. Pohříchu častěji než jest záhodno se mladí zabývají kroužkující slivovicí, jak již konstatoval Eurostat.

 5. Kniha Od zbroje k stejnokroji říká, že „…sluha přináší kroužkovou asi 15kg těžkou košili…“ z toho je jasné, že kroužkovaná košile je košile s kroužky a kroužková košile je košile z kroužků.

 6. Kroužkové brnění jest předváděno v každé lepší šermířské skupině, a to hned několika druhy tohoto ošacení. Moderní výrobci tohoto šatstva v zemích českých zhusta užívají k jeho výrobě strojní součástky zvané pérová podložka. Ta však není původním materiálem.

 7. já mám taký pocit, když čtu srovnání kroužkování politiků a ptáků, že nejvyšší pták je okroužkovaný. až zmodral.

 8. Já bych navrhl s kroužkováním politiků začít. Zvolený poslanec se okroužkuje na nohách, rukách atd. předvolebními sliby – co slib to jeden kroužek. Snímat se mohou jen kroužky se sliby splněnými.

 9. aj keď sa veľmi snažím, neviem si predstaviť krúžkovanú košeľu či košeľu s krúžkami
  preto asi tie problemy s pomenovanim niečoho čo sa tak raritne vyskytuje
  a čo tak okrúžkovaná košeľa?
  alebo zkrúžkovaná, nakrúžkovaná?

  krúžok môže byť znak alebo puto
  teda aj košeľa by mohla byť značková alebo pútavá

 10. Historická košile, přestože je z kroužků, je drátěná.
  Nevidím problém v kroužkované košili, klidně ji noste a říkejte jí tak. Při představě, čím vším se dá látka potisknout, se mi zdá, že neexistuje omezení. Nehledě na to, co všechno se z takové látky dá ušít. Některá použití jsou velmi zajímavá, např. medvídkované trenýrky a lebkované dětské tričko.

 11. souhlasím s Vámi Silvo. obzvláště je-li z lístkového těsta a plněný kouzelnými houbami. to se jednomu nejen obtížně vyslovuje.

 12. Samovi – modří politici nejsou modří od kroužků, ale proto, že modrá je dobrá.

 13. Pokud připustíme, že kroužky na košili jsou vlastně puntíky, můžeme si vyrazit v košili puntíkované, což čeština připouští, jen musíme dát pozor, protože zmíněný vzor může u někoho vyvolat mžitky (kroužky?) před očima.

 14. Zatímco lze hovořit o košili puntíkaté i puntíkované, u kroužků nesedí ani kroužkatý, ani kroužkovaný. Proužkatý i proužkovaný je snad možné, květovaný pak už je něco jiného, než květnatý. A co teprve okatý a okovaný? (:

 15. vím Jiřinko, proti barvě nemám nic. mě se nelíbí pouze to hejno ptáků (míním tím reprezentanty modré).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *