Kůl v plotě

Podle geniálního politika Saši Vondry nerozumí Obama Evropě. Přemysl Janýr ho na Blistech připodobňuje k historickému Miloušovu kůlu v plotě.
Slovology však na celé věcí zajím něco jiného. Jestliže je malý kůl kolík, co je potom malý vůl?

33 odpovědí na “Kůl v plotě”

 1. Malý vůl je volek, na to vám dám kolek. Kdysi na bohatýrské cestě s VTS do Budapešti ochořela jedna dáma kolikou a zlí jazykové poukazovali, že jí to způsobil jistý mladý kolega – patrně kolíkem.

 2. Zdrobněním vola jsem dostal volečka a z něj záměnou jedné samohlásky vzniká volička (např. taková, která politiky vybírá dle jejich vzhledu – a není jich málo).

 3. že Obama nerozumí Evropě – taky proč? Evropa ho nevolila, v Evropě nežije a nejspíš nikdy žít nebude. Spíš Evropa nerozumí Obamovi a na tom není nic divného, viz výše. Spíš by mě zajímalo, proč naši politici nerozumí nám. Že my nerozumíme jim, je zjevné.

 4. Budu neustále opakovat, v pětačtyrycátám taky amíci mávli nad jistou části evropy rukou a stačilo tak málo, zatáhnout tu z plzně do prahy a nemuseli pak skoro padesát roků vynakládat obrovské prostředky, by se dostali zpět. My zatím, jak je jistě všeobecně známo, jsme jen čekali ve frontách na banány a toaletní papír…
  Jinak, co takhle se nechat zvolit a být lepším politikem ? Ó bama mia…
  Veselé krizování a vepřové chřipkování…

 5. Sám jako kůl v plotě – to je nelogické, protože samotný kůl není plot. Nelogická je i kolová hradba – nikdy neměla kola.

 6. A) Jsem jediný kdo pochopil otázku:
  Malý vůl je vykastrovaný samec Miniature Kentshire (nebo jiného kravího zákrsku).

  B) Co tedy je to, co má to IQ 100 a čtyřista rukou? Já to nevím. Dám se podat.

 7. no, a eště – má to ocas a dělá MŇAU … kocour, má to dva ocasy a dělá HAF – dva psi, má to sto ocasů a řve to jako kráva … alexandrovci. A maminka říká chlapečkovi: Tatínek má IQ 25O, ale protože je blbej, tak z toho nic nemáme. Ondyno jsem četla , že jedno z nejvyšších IQ v USA má jedna černoška, která má 4 nemanželské děti a žila z podpory, a když se zjistilo, že je tak chytrá, tak dělá odpovědnu na různé otázky v jednom magazinu (už je to dýl, tak neručím za přesnost sdělení, jen za jeho smysl).

 8. Že je vondra kůl (či kolek) jen připomínám tím, že říkal, když nebudeme mít rakety budeme muset zavést základní vojenskou službu.
  To je idiotský názor desetiletí. A slazení Evropy , Entropa to jen dotvrzuje.

 9. 4 ocasy vpředu a jeden vzadu byli 4 v tanku a pes. A kdyby tam s něma byl Saša, tak se čísla nezmění, protože dámské přirození není považováno za ocas.

 10. Bjaho Vladimíre, doufám (už kvůli nám ostatním), že svého prohlášení nebudete litovat.

 11. Tak přičemž fluktuace počtu rukou nemá na celkové IQ příliš vliv, neb jedna ruka znamená v průměru čtvrt bodu, ač některé ani to ne.

  Připomíná mi to, jak jsme se kdysi učili, že jednotkou informace je jeden BIT, tedy odpověď ANO nebo NE. Naše tehdejší nejpoužívanější noviny (nedalo se říct nejčtenější, protože se číst nedaly) pak v jednom výtisku měly informační hodnotu asi 0,00002051 bitu.

 12. Ono to s IQ není tak jednoduché, to se nesčítá. Ani sečtených 200 debilů nevytvoří člena Mensy, natož genia. Zato blbost narůstá geometrickou řadou, jak názorně můžeme pozorovat při některých přímých přenosech.

 13. Jiřulko, bit může obsahovat jednu ze dvou číslic dvojkové soustavy: 0 nebo 1, v přeneseném smyslu hodnoty NE nebo ANO. Číslo 0,00002051 ke svému vyjádření potřebuje více bitů v závislosti na tom, v jaké číselné soustavě pracujeme: zda v desítkové, osmičkové, případně šestnáctkové. Ve dvojkové soustavě by uvedené číslo ke svému zobrazení potřebovalo řadu bitů – kupříkladu desítkové číslo 2051 vypadá ve dvojkové soustavě – pokud se nepletu, následovně: 100000000011, takže potřebuje minimálně 12 bitů na vyjádření mantisy a několik dalších bitů pro vyjádření polohy desetinné čárky při zobrazení zlomků v semilogaritmickém tvaru.

 14. Tak Jožine, Tvoje úvaha je matematicky částečně věcná, ale filosoficky zcela chybná. V onom orgánu velké strany nebylo číslo 0,00002051 přenášeno ani počítáno.
  Jestliže jeden bit je nejmenší možná velikost informace, pak toto velmi malé číslo znamená, že tak malá informační hodnota byla obsažena v jednom čísle orgánu. Tedy mnoho slov denně, aby se wbg neděsil čísel, ale voničom, tedy u velké většiny z každodenních výtisků informace nikteraká žádná, čili nula nula nic bitu. K onomu číslu bylo dojito zprůměrováním za čtyřicet let vlády velké strany, když zhruba jeden z 500000 výtisků dosáhl zázračné hodnoty informovanosti celého jednoho bitu. A to byl ostatně konec tohoto periodika, protože šlo o informaci: „Tak souzi, přestavbu NE !“ Tím se rozjela akce s hlavním sloganem – TV lže jako když (RP) tiskne. Protože z této informace všechny soušky i souzi pochopili, že mají neprodleně zahodit to, co dosud bylo nejcennější, prohlásit, že na velkou vždy nadávali, ale byli do ni s neuvěřitelnou surovostí donuceni, připadně zatloukat, zatloukat, a to třetí jsem zapomněl. Takže onen velký souh, který předsedal komisi, která mě neprokádrovala a poslala na dělnickou profesi (což byla sranda, já už totiž na dělnické profesi byl), tak on náhle nebyl velký souh, ale šlechtic významného rodu a celoživotní odbojář, který velké straně vždy škodil. No v tom měl tak trochu pravdu, protože tím, že zničili život tolika lidem, zajistil straně stovky oddaných odpůrců z řad těch, kteří před prověrkami odpůrcemi nebyli.

 15. Tak Jožine, já Tě nebiju zabit, já jsem jen rozvil myšlénku, kterous mi vnuk, takže já děd, kdybys mi ji ne vnuk, nebylo by co roz Vít. Tak Tě zabit chválím a piš dál co nejvíc, samo od sebe nic nevznikne, inšpírace je podmínkou tvořivosti, mnohý případ známe, že mnou vypocené inšpírace mnohé pobídly ke tvořivosti, některé i k zuřivosti. Takže leckdo změnil stav a zuřil. Jiný se z toho ztvořil – stal se tvorem. Jiný se pitvořil, jiný se bitvořil – stal se dvěma tvory, jako Drje kill a pan schovavatel.

 16. Jiřulko, já děd, Vy děd, vidět ale, že jsme oba hraví. Tak nějak si představuji plynulý přechod z dětsví do dědství. Ostatním však slibuji, že už sem nebudu tahat – jak jeden nejmenovaný přítel napsal – čísla, i když jsem byl již ve školních škamnách známý jako velké číslo. No a co se v mládí naučíš, ve stáří jak bys našel.

 17. Budu neustále opakovat, ta neodbytnost toho příšerně dokonavého utínání je téměř nesnesitelná…
  Jinak za ranného mládí jsem spíš naiveně používal toto: Co ve stáří nenajdeš, v mládí se už nenaučíš.. Pak bylo období, kdy jsem dlouho s chutí tvrdil, že není už co udělat poprvé, a včíl útlém dědství je zas všecko naopak. Nekupte to.
  Veselé krizování…

 18. zatím nikdo nenapsal k tématu ani větu..přitom je to hrozná věc..kůl v plotě je strašná samota nejistota..beznaděj..a blbne to hlavu..není nad to když někdo někoho má a může mu důvěřovat a být v pohodě..

 19. Kůl v plotě není nikdy sám, protože je v plotě s ostatními kůly. Mnohem osamělejší je kůl mimo plot.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *