Kvoč

Proč? Pro slepičí kvoč!
Na blbou otázku blbá odpověď – říká choť. Proč se třeba neříká:
Proč? Pro ranní moč!

Používá se „kvoč“ v jiné souvislosti než v odpovědi na proč?
Proč chybí kvoč v jednom z Hutkových kousků „Proč, proč, proč“ ?

Ukázka:
Proč kozák jezdí na koni
No táto řekni proč
Středoevropský čas honí
Proto proto dobrou noc,

A proč jsou stromu zelený
No táto řekni proč
Tisknou se z nich stokoruny
Proto proto dobrou noc,

Proč lidi jezdí tramvají
No táto řekni proč
Rádi si k sobě čuchají
Proto proto dobrou noc,

Proč se mě něco nezeptáš – no synu řekni proč
To bych se toho dověděl – proto, proto , proto

Celý text je na Hutka.cz, ale místy dost vyčpěl:-(

42 odpovědí na “Kvoč”

 1. Nesouhlasím s názorem, že slepice je hloupá. Už samotné kvokání kvočny je velmi důmyslný instinkt, díky němuž jedna kvočna je schopna se postarat o relativně velký počet kuřátek, které, pokud nejsou hluché, jdou samy za hlasem kvočny. V případě nebezpečí utíkají kuřátka na její povel schovat se pod její křídla. (Dnes supluji za Ivana, nějak se nám odmlčel.)

 2. Žádná slepice nemůže být hloupější než moje jezevčička Micka, s rodokmenem delším než měl kníže Rohan. Tato lovecká profesionálka omdlévá při spatření myšky, kolabuje při pohledu na našeho (statného) papouška, na povel sedni, lehni, podej pac zoufale kroutí bělmem a vyje. Její poslední setkání s včelkou, kterou by měla chápat jako druhového nepřítele, skončila na psích kapačkách. Inu, původ není všechno…

 3. IQ testy jsou konstruovány pro měření schopnosti jedince existovat v euro – americkém prostředí. Proč ne. Ale kdybych žil v rovníkové Africe, nepotřebuju poznávat shodné znaky pěti daných obrázků (v Evropě se mi ovšem toto nadání bude hodit), ale musím umět poznat mezi pěti hady ty hodné a ty, kteří mě usmrtí. Kdybych absolvoval slepičí IQ test, zákonitě pohořím: nevím kdy kvokat a nenajdu zrno.
  Ale k jazykovým oříškům: před slabou půlhodinkou v Zappa Clubu volal Fofínek na výčepního Františka: „Františku! zaplatím na dluh!“.
  Cestou na lože budu přemýšlet, jak tento výrok lingvisticky popsat.

 4. Pane Pavelko, IQ testy, alespoň podle mé zkušenosti, jsou konstruovány tak, aby zahanbovaly velké skupiny pošetilců, kteří je vyhledávají na internetu a ohrožují tím stav svého jáství.
  Pokud jde o Fofínkův výrok v Zappa Clubu, lingvisticky se patrně jednalo o anakolut nebo zeugma, vyšinutí nebo zanedbání větné vazby.
  Chotia by odin kočan dl’a vsjech !

 5. Anakolut či zeugma (čtu jak vidím?) je ještě lepší než ten kočan. živijó, JV VJ Gabrieli!! Proč? Pro slepičí kvoč, aby kvočna nekvokala, že nemá proč. Slepice kdákají, kvokají jen kvočny, kvokající slepice bývá za kvokání těžce persekvována, neb přestane snášet a chce hnízdit a sedět na vejcích. Slepička Olinka by jistě vysvětlila lépe. Kokoko? Dák!

 6. Tak nejen testy IQ, tuhle jsem se nachytal na test úrovně angličtiny, ono mi to neukázalo žádný výsledek, ani počet chyb či jaké chyby to byly. Jen mi to řeklo, že pro moji úroveň znalosti nemají žádný vhodný kurz, takže mi jen doporučují ten a ten za skoro dva tisíce. A vzhledem k tomu, že to byl kurz jediný, který nabízeli, tak jenom získali moje nacionálie, bez nichž se výsledek nezobrazil, celé to byl jen podfuk. Ještě štěstí, že jsem tam dal falešné. Jen to číslo a PIN platební karty jsem dal pravé, ale doufám, že mi ten kurz nebudou účtovat, když jsem nakonec přihlášku stornoval.

 7. Jiřulko, bojím se o Vás, PIN karty od Vás nemůže chtít ani Váš bankéř. Dejte policii webovou adresu té agentury.

 8. Tak já jsem si dal tu jejich stránku do oblíbených, ale furt mi to hlásí, že je dočasně nedostupná. Přitom mi přestal jít telefon, plyn, elektřina a voda. Nemohlo by to mít nějakou souvislost?

 9. Jiřulka má vlastně kliku, že mu nejde voda. Někteří jí měli v minulých dnech v bytě půl metru i s hlínou z polí a též se jim to nelíbilo.

 10. Tak z polí mi jde z přilehlého kravína smrad do bytu pořád, neřád. Neví někdo, kde mám nezaplatit, aby mi ho přestali dodávat?

 11. Proč se točí kolo? Proč auto jezdí? Proč? Ptá se dítě babičky. Prosímtě neptej se, pořád dokola, hlava již mne bolí, říká babička. Vnouček odpoví: „Babičko já přestanu, ale tys to ještě neřekla“. Babička říká:
  „Prosímtě, co ti mám ještě říkat, vždyť jsem ti na vše odpověděla“. Ale Babičko, tys neřekla- PRO SLEPIČÍ KVOČ. Maminka to vždycky řekne a já musím být ticho.“ Říká vnouček : Na to babička: “ Tak tedy KVOČ a slepici si schováme na polévku“.

 12. Každopádně na kvoč je dobré, že je to jedno z mála českých slov obsahujících hlásku Q – dál mě napadá jen qýčepu.

 13. Ví zde někdo, jak a s čím se hraje skvoč? Ať kvokám, jak kvokám, ne a ne si vzpomenout.

 14. Sqoč se hraje s tenisákem, raketami, stěnou a protihráčem. Ten ovšem nestojí naproti, jak by se dalo předpokládat, ale vedle a na zmíněnou stěnu se nehází hrách, nýbrž metají tenisáky. Přesnými pravidly nemohu sloužit, ale sluší se po zápase jít na qalitní drink.

 15. Já nepočítám ani má slova, ani slova cizí, ale pokouším se je ohýbat: já-gr, ty-gr, on, ona, ono-gr. Moc mi to nejde, jen ten tygr se mi podařil a uměl bych ho možná i skloňovat.
  Také pro atsmon mám nový poznatek z televize (fuj, zase cizí slovo, pokračuji až po jeho vyplivnutí): sestavu určuje trenér (brr…), ale i ten ji do poslední chvíle tají. Podle mých zkušeností úspěšnou sestavu ze zásady nemění. Tak hodně úspěchů!

 16. Jasně. Pochopila jsem. Takže po qalitním drinku přiqačí s nabídkou qalitního sexu trenér. A je to.

 17. A není to, drahá Atsmon. Vy myslíte nějak monotematicky, pokuste se používat i jiné mozkové závity. Vemte si příklad ze slepic, ty chodí po většinu dne hrabat, aby si sehnaly něco na zub, i když ho nemají. Nejraději si dávají do zobáku zrní a jiné pochutiny, ale to už jsem se dostal k vegetariánkám a to jsem nechtěl, určitě jsem se zase někoho dotknul – tak smolně já navazuji kontakty.

 18. Jožine, málem bych byl zapomněl Vás pokárat za nedbalost ve Vašem prvním příspěvku k danému tématu. Kuřátka, která, pokud nejsou hluchá, jdou sama.

 19. Jaroslave, Gabriel měl zase pravdu, jak jsem to napsal, tak to jde jen v mém rodném dialektu. Zatrápená kuřátka, nadělám z nich brojlery! Ivanovi se omlouvám, ale i tak mám dobrý pocit, že jsem ho vyprovokokokoval, aby se ozval. Dák, pardon, dík!

 20. Pane Pavelko, formálně by to šlo, protože podmětem by byl počet, také by šel shluk kuřátek, průvod, atd.
  Váš vztah k becherovce je zřejmě přátelský, možná intimní, Vaše konzultace s ní však účinky lze přirovnat ke konzultacím paní Diblíkové se Šiklovou. 🙂

 21. Tato diskuze hladinu mých hormonů nijak nečeří, zato Gabrielova posledni věta poněkud rozvrkočila moje závity.

 22. Milá atsmon, soudím, že máte chuťtvořit první element útočné vozby feministické. Radím Vám, nečekejte masívní podporu, spíše poradím konzultaci s Carlem von Clausewitz a jeho pojmem frikce.

 23. Českému děvčeti netřeba rad pruských generálů. Raději se poradím s veterány od Tobruku.

 24. Tak to já se poradím s Vaňkem. Ale tu frikci nepodceňujte, věřte dělostřelci, bývalému mladšímu rektifikátorovi brzdovratných systémů.

 25. Atsmon, frikci a frikční pohyby rozhodně nepodceňujte. T Vám radím jako bývalý mladší muž.

 26. Někdy mám pocit, že svět je nenávratně přeplněn radami bývalých mladších mužů…
  Ad Gabriel, Brzdovrat a Velký Rektifikátor, též dobrá oslovení, případně Frikční šéf….

 27. Ono-ger je špatně! Je to ona-ger (říkala Šiklová) a je to divoký osel. A od něj ona je ona-gerka, ale na Ukrajině ona-herka – a u nás už jen herka.

 28. A co takhle hubnoucí herka, herka nežerka aneb jak pravil jeden moudrý kočiš: Keby si eště dva dni vydržala, odnaučil by som ťa žrať…

 29. je zde ještě jedna eventualita, poněkud militaristická. Již…staří Římané
  označovali jeden ze svých velkých obléhacích samostřílů jako onager. Jakou to má spojitost s oslem jsem nevysledoval.Asi se jednalo především o to, na čí straně byl použit…respektive na koho…ale jak vidím s tím jsem se poněkud odchýlil od původního zadání..snad jen ..že potrefený si už ani nekvoknul, neb neměl proč

 30. Pokud jde o ten supersamostříl, asi se mu tak říkalo proto, že notně kopal, divocí oslové jsou svou kopavostí dost proslulí, kdysi mi jeden kamarád, který pracoval na brigádě v ZOO, říkal, že jsou to mezi ošetřovateli nejobávanější zvířata.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *