Lahoda zní stejně lahodně jako láhev s lahodným obsahem. Synonomem lahody je požitek, říká slovník, ale já říkám pozor, jako požitek označujeme i nepeněžité výhody. Výhoda je požitek, ale není nutně lahodná.
Po týdnu dovolené si dovoluji doporučit příznivcům SlovaDne John Kennedy Toole – Spolčení hlupců (požitek).
Příznivcům SlovaDne kteří čtou rusky, anglicky a podobně doporučuji Andreje Kurkova, rusko-ukrajinského spisovatele. Četl jsem od něj „Death and the Penguin“ a „Penguin Lost“. Četba Kurkova se velice přirozeně prolínala s četbou zpráv o případu Kočka, sluníčko svítilo (lahoda) a já přemýšlel, proč se ukrajinské prostředí politiků, novinářů, dobročiných magnátů a mafiánů tak nápadně podobá tomu českému.
Zajímavé je, že člověk se stane snadno požikářem, ale ještě jsem neslyšel o nikom, že by se stal lahodníkem. Z toho mi vyplývá, že lahoda není návyková, kdežto požitek návykový je.
Lahoda, důvěrně lahůdka. Jeden může být lahůdkářem. No není to totéž, ale souvislost tam je…
Lahůdkář vyrábí lahůdky, a protože ví, co do nich dává, tak je raději nejí. V nejlepším případě, jde-li o poctivého lahůdkáře, by je teoreticky jíst i mohl, ale prakticky nemůže, protože se mu už dávno přejedly.
John J. La Hoda je chiropraktikem v Richboro, USA.
Když Vám řekne lahoda,
po obědě labužník,
jenž pochutnal si u Vás,
víc jak poděkování to je.
Nejhorší jsou Ti,
co nejraděj jí ve stoje.
pravda ovšem je,
že netřeba jim prostírat,
stačí do ešusu dát.
La Dida, La Buda a La Hoda.., těch chiromasérek je myslím víc a po večerech se taky baví striptízem….