Libovat si

Nemusím jistě nikoho přesvědčovat o tom, že libovat si má mnohem širší význam než „Užívat si s Líbou“. Úkol pro letní večery: co dělá člověk když si nelibuje?

39 odpovědí na “Libovat si”

 1. Jednou jsem si liboval, pak jsem toho litoval. Libovat si můžeš začít, až zjistíš, že můžeš stačit. Stačit čemu? Stačit dobru a odolat nehezkému.

 2. Myslím, že libovat si přece každý může jak se mu to líbí, bez omezování, protože je to určitě spojené s libovolností.

 3. Kde bydlela kněžna Libuše? v Libuši? Jak mohl být Vyšehrad, když ještě nebyla Praha? Tu přece viděla jen v rauši!

 4. Já zvládám dvě činnosti najednou: lebedím si i libuju si na libovolném místě. K tomu nepotřebuji mít žádné věci, stačí mi mít pokoj v duši. Nu a mohu-li ten čas sdílet s nějakou zpřízněnou osobu, pak už mi ke štěstí vůbec nic nechybí, pokud nám zdraví slouží.

 5. Milý Jožine, uvádíte mě do schizoidního stavu. Na jedné straně z Vás čerpám poklid a pocit nepřelétavé zakotvenosti a na druhé straně mě nutíte, abych Vás požádal o zamyšlení nad rozdílem mezi osobou spřízněnou a zprzněnou.

 6. Milý Gabrieli, u osob to kromě pedifilů rozliší kdokoliv, kdo má v sobě zabudované elementární základy slušnosti. Můj problém je v něčem jiném. Měl bych být spřízněn s češtinou, když už je to můj rodný jazyk a neměl bych ji prznit, to uznávám. Nešlo by prosadit tam „nahoře“, že obojí je možné? Zřejmě mám málo vyvinutý jazykový cit, nevnímal jsem rozdíl spřízněný – zpřízněný (bral jsem to za změnu stavu, když už jsem se v tomto případě třeba i ne vlastním přičiněním dostal do té přízně). Tuším, že to neprojde, asi se nejde příznit do úplného zpříznění, kdežto prznit do úplného zprznění je v češtině zcela legální.

 7. Prznit do úpného zprznění.., a prosím pěkně kdy to tak obyvkle u nás nastává, kdy tak bývá definitivně zprzněno…, až zapěje chór Akademiků a velkoryse dovolí PT žactvu psát třeba uprostřed veškeré poesie písmenko zet…przněn přízní przněním spřízněných prznitelů…,že by o tom byl sám život.., to si teda docela libuju….,pardon liběnuju….

  PRAKTIK /ptákovina 6/

  Jako pivní pěna
  krásná je
  Liběna

  A co se týče věna
  též konkurenci
  nemá….

  /pokud to někoho zajímá…/

 8. Pletu písmenka, z pedofila udělám pedifila, no hrůza nechtěného! Ještě chvíli a způsobím i skleníkový defekt.

 9. Dita letí v aeroplánu
  nad územím Indiánů
  Srolovala na přistání,
  sbíhají se Indiáni.
  Vrhají se na Ditu,
  ochraňuj ji Manitou….

 10. Dobté, ale já se v tom mile schizoidním prostředí přece jen pokouším podržet zadání, je to čím dál tím těžší…,ale docela si libuju.., tedy Libuškuju….

  POPLETA /ptákovina 17/

  Líbal šohaj Libušku
  Rukou mířil ke břušku
  I když mluvil
  O srdéčku…

  Stejně jako za mlada
  Je to pro mne
  záhada

  A tak končím
  Dělám
  tečku…

  /pokud to někoho zajímá…/

 11. Byť jsme spřízněni volbou, jisté zpřísnění těkání kol tématu by neškodilo. Dovolím si nabídnout obměnu výše uvedeného eposu a náhradu Dity Líbou. Musela by se vypustit závěrečná modlitba a nahradit konstatováním, že k naznačenému zprznění došlo na pláži v Malibu. Snad obě dámy prominou.

 12. Motlitbičku zísadně nevynechávat. Nový bůh jménem Malibu průhledný sladký kokosáček v atraktivní láhvi bude orgiíchtivým divochům určitě chutnat víc než vycmrndlé tělíčko nějaké Šklíby, která pak díky tomuto zázraku zůstane pannou až do smrti. Deflorace kremací… Amen.

 13. Chlupatá stehýnka (i vše ostatní) má naše Lucinka (půlčuvač). Pokus o holení stehýnek či holení by u ní vzbudil značnou nelibost. WBG: motlím se za vás, zísadně jste u mě získal výsadní postavení MOTÝLA.

 14. Jak říká Maly Bu, kumpán ze SAVu /Stínová akadenie věd, jinak Na Růžku / zmotlime co se da…, spolehlivě
  Apropos, ten půlčuvač počůvá….?

 15. Jen jestli to není chytrá horákyně. Čuvač-nečuvač, počůvá-nepočůvá…
  Mám jednu (celou) jezevčici, jednu (celou) vořešici, neposlouchá žádná.

 16. Loudal-sklerotik, když tam se doloudá, zjistí, že zapomněl seznam a netuší, co na něm bylo a musí se z toho nějak odreagovat, nebo se rovnou někde zapomene už cestou tam. Nemluvím z vlastní zkušenosti, můj loudal aportovat odmítá generelně s tím, že stačí, když platí, nebo aportujeme spolu aporty týdenní a větší, to on celkem rád, neb řídí auto i vozík. (Někteří jedinci prý u toho vozíku i dělají tiše brrrm, brm.) Lucinka aportuje nadšeně, ale zase napůl – radostně běží, uši jí plandaj, hromově štěká, v letu chytá, ale nepřinese – rozkouše cestou. Pokud to cestou nestihne rozdrtit na sirčičky, odmítá vydat, dokud není dodrceno. Když jí hodím balonek, tak hrajeme na schovku, ona balonek zahrabe a já bezúspěšně hledám.

 17. Samozřejmě sklerotik od dětsví ranného, ale na rozdíl od těch divočejších obvykle dojdu…,
  Ad Astmon, s dřevem zacházím obvykle jinak a kdyby to mělo být o oteplouštsví, tak ani globální ani máloprocentní….

 18. Byťpůvodem půl čuvač, půl pointr, povahou napůl bobr napůl gejša, co se mazlí s každým pobudou a místo norníka horník, máte vidět ty jámy na zahradě.. vždycky jsem si myslela, že by mohla pohánět elektrárnu, ale máte pravdu, v dřevozpracujícím průmyslu – taková výroba dřevotřísky, to by mohlo být životní povolání.

 19. Vaše perpetum mobile má přes všechny nory a třísky jasný cíl – být vám pro radost a potěšení. Jen holt to někdy dává komplikovaně najevo

 20. Jo, jo, padl Na Růžku.., tak nějak by se to dalo taky přeložit… Jeho kámoš Jednoduchý Na Di Va tam ale sedí furt a s Kosťou Kůstrem si davaj do nosu….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *