16 odpovědí na “Louže”

 1. A nezamrzlá louže neklouže. Na tu příbuznost bude mít nejspíš vlil počasí. A jelikož dnes nepřší, tak si to ani nemůžu ověřit. Takže žádná louže jenom souše a ta neklouže, nekouše ani nelouže. Du si dát kafe..

 2. V létě se klouže hlavně na blátu. Ne nadarmo se říká, že se někdo dostal z bláta do louže, nebo z louže pod okap. Ať dělal, co dělal, vůbec si nepomohl. Za starých časů venku pod hladinou bývalo v louži ukryté bláto. Dnešní louže na zpevněných komunikacích už nejsou takové, jak bývaly kdysi. Nyní se na velké louži můžete klouzat i v autě. Za Velkou Louží tomu jevu začali říkat aquaplaning a já neznám český ekvivalent pro tento postrach odpovědných motoristů.

 3. …….., že pokud je v louži položeno/ponořeno hovno, pak klouže i nezamrzlá louže. Jožine ekvivalentem slova aquaplaningu je přece vodohospodářství! nevím ovšem co si mám myslet o slovu „hrdlouže“?

 4. V souvislosti s louží mě napadá jedna pěkná básnička od Zdeňka Milera :

  Jeden kůň
  vypil tůň,
  žáby se naň zlobí nýčko,
  že jim vypil bydleníčko.

  Já se snažím, aby mi auto na vodě česky „neplavalo“, ale moc mě baví loužema lidem zalévat zahrádky.

 5. Same, aquaplaning bych doslova přeložil na „vody přelétávání“. Plány na vodě znám z praxe, ale s hospodřením to má jen to společné, že takové plánování vede hospodářství ke dnu.

 6. Plouze se unaven po ceste, uklouzl jsem po jakesi zouzeli a spadl jsem do louze.

  Navic vim ze kdyz si vodu spatne naplanujete, tak mate vic lidi nez lodi nebo vic lodi nez lidi. Pak bud nejakou lod pretizite, nebo to nekdo musi singlovat. Proto je vodni planovani velmi dulezite.

 7. Když chlapec louži obejde, místo aby jí prošel, už to prý není chlapec, ale muž. Platí to i o dívkách?

 8. …….. a když muž položí svůj plášť do louže, aby mohla přejít Dáma, pak už to není muž, anóbrž jemný muž-gentleman. howgh!

 9. Jiřino, v sousedství bydlí maminka, která chtěla velmi strojit svou dcerku. Ta si ale chtěla hrát s „normálními“ dětmi, tedy i s chlapci. Vyšla před dům nastrojená v žluté blůzce, bílé sukničce, bílých podkolenkách a v bílých sandálech. Namířila si to k nejbližší větší kaluži, vlezla do ní a před zraky šokované maminky si do kaluže klekla a začala si v ní „umývat“ ruce. Maminka změnila barvu v obličeji na rudou, štítivě vytáhla dcerku z kaluže, odváděla ji domů a jen mokré šlápoty a kapky špinavé vody na schodech signalizovaly, kudy dcerku vlekla. Maminka kapitulovala a pochopila, že děti se nechtějí předvádět, ale že si chtějí venku hrát, parádu musela nechat na později, až dcerka odrostla. Teď si jí užívají obě dosytosti, maminka i dcera.

 10. Blbů mnoho, jemnomužů málo. Je velký rozdíl mezi jemnomužem, který je pouze označen za blba a mužem, který blbem v podstatě je a stává se tak označovatelem. Tak to vidím já, Same.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *