Maděra, Cimprcampr

Komplikovanější je maděra. Kdo by v ní hledal vysokou čepici? Tanec maděra známe z lidové písničky, nemotorného člověka, což ja další možnost, bych v maděrovi nehledal. Nejběžnější význam je zároveň synonymem pro cimprcampr. Cimprcampr však je pouze maděra, nikoli čepice, tanec… a pochází z němčiny. Maděra je původem z maďara. Maďarská čepice, maďarský tanec. Nemotora a obecný ňouma se možná dostal do maděry ze Švejka, ale to je jen moje fantazie.
Důležité: Správně je na maděru i namaděru, tedy dohromady. Něco co je namaděru asi moc pohromadě nedrží:-)

6 odpovědí na “Maděra, Cimprcampr”

  1. Pokud by se dal čék do tance, musel by být „namaděru“ dohromady, protože jinak by v jeho krocích vznikaly děry a nebylo by to ke koukání, ani k tančení. Naopak by bylo jasně patrné, že je čék „na cimprcampr“ odděleně 🙂

  2. Po několika hodinách honu na lišku jistá lady požádala svého lorda, aby se podíval, zda „neulovila“ vlka..
    Lord (když lady sundala rajtky) svědomitě tu partii v předklonu prozkoumal a pak pravil:
    Je-li to vlk opravdu nevím, ale tlamu to má šerednou !

  3. Pánové, buď jste přítomné diskutující dámy přehlédli, nebo je za dámy nepovažujete..? Nebo jste z toho fotbalu tak přešlí? (:

  4. Když je něco na maděru,u,nás je to na ,maglajz,.Jak jsme k tomu přišli,nevím.Patrně,když římské legie táhly do bitvy s králem Dagobertem a spočinuly na březích soutoku Labe a Vltavy,čekaje na spojence,krátily si čas s místními staromladousedlicemi.Tehdy se do slovanské mluvy dostaly prapodivné výrazy.
    Možná to nebyl Dagobetr,ale Marobut.Je to fuk,k bitvě stejně nedošlo.Se spojenci(nejspíč Krušnohorci)se nesešli,jelikož si popletli soutoky a měli se sejít na soutoku Ohře a Labe.Nebo jim ty staromladousedlice popletly hlavy a oni pak popletli tažení.S nepřítelem se prostě nenašli.Na soutoku po nich zbyly jen knoflíky a obrys tábora.Byl to příkop tvaru trojúhelníka naplněný maglajzem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *